Angel eyes

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Angel eyes

Мнение от mark_933 » 20 Юни 2019, 11:29

Jorixa написа:N46 е доста проблемен мотор, независимо на колко киломтери е. Казвал съм го много пъти, 4-цилиндрови бензини на БМВ не се пипат. Ако има пари за 6-так - супер. Ако не, се мяташ на дизела, който е чудесен.


Проблема идва от високия разход. И от това, че липсва място да се сложи газ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Angel eyes

Мнение от LUBObe » 20 Юни 2019, 18:23

mark_933 написа:
Jorixa написа:N46 е доста проблемен мотор, независимо на колко киломтери е. Казвал съм го много пъти, 4-цилиндрови бензини на БМВ не се пипат. Ако има пари за 6-так - супер. Ако не, се мяташ на дизела, който е чудесен.


Проблема идва от високия разход. И от това, че липсва място да се сложи газ.


Липсва място? Предполагам гпвориш за бутилката.
Аз като я направя мисля да сложа газ, стига да останат финанси. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 15.12.2008
Местоположение: Bourgas
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M POWER

Re: Angel eyes

Мнение от WaCkY » 20 Юни 2019, 21:06

Аз съм с същия мотор n46b20.Като взех колата преди 3 години мотора гълташе масло като обезумял :D .Колата беше на 155 хил с история в БМВ швейцария до 2015. Смених гумички,сегменти0,биелни лагери,комплект верига,маховик и съединител. :) Абе всичко тогава ми стъпна някаде около 3к.Та значи от тогава съм минал 50 хил.км и 3 години някаде.Мотора пее направо и само му сменям маслото.Като цяло БМВ е капризна кола и няма кка да стане без да се дават пари за подръжка.Та няма как да купиш за 7-8 хил.лв премиум марка кола и то на 10 години и да си караш и да не сменяш нищо.Освен това този мотор работи уникално добре за 4-цилиндров мотор няма грам вибрация никъде и не се чува в купето.Като цяло съм доволен от мотора.Висок разход???АЙде стига е купуваш си бмв и очакваш малък разход?Като искаш малък разход си взимал опел корса 1.2 и си караш.Нямам как да стане 150кс бензин, малък разход че и с задно..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Angel eyes

Мнение от LUBObe » 20 Юни 2019, 22:12

WaCkY написа:Аз съм с същия мотор n46b20.Като взех колата преди 3 години мотора гълташе масло като обезумял :D .Колата беше на 155 хил с история в БМВ швейцария до 2015. Смених гумички,сегменти0,биелни лагери,комплект верига,маховик и съединител. :) Абе всичко тогава ми стъпна някаде около 3к.Та значи от тогава съм минал 50 хил.км и 3 години някаде.Мотора пее направо и само му сменям маслото.Като цяло БМВ е капризна кола и няма кка да стане без да се дават пари за подръжка.Та няма как да купиш за 7-8 хил.лв премиум марка кола и то на 10 години и да си караш и да не сменяш нищо.Освен това този мотор работи уникално добре за 4-цилиндров мотор няма грам вибрация никъде и не се чува в купето.Като цяло съм доволен от мотора.Висок разход???АЙде стига е купуваш си бмв и очакваш малък разход?Като искаш малък разход си взимал опел корса 1.2 и си караш.Нямам как да стане 150кс бензин, малък разход че и с задно..


Аз се надявам да не се сетигне до смяна на бивли и сегменти.
А относно 150кс, бензин, задно и по-нисък разход - има как да стане, но класовете на колите са други. За оример ще дам Мазда МХ5 1.8 vvti. Вярно, 146кс е, но е бензин и е със задно. А и кефа е коррено различен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 15.12.2008
Местоположение: Bourgas
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M POWER

Re: Angel eyes

Мнение от WaCkY » 30 Юни 2019, 9:38

Пич,в мазда MX5 има две седалки и волан :lol: Едно 200 кила надолу тежи от 1-цата и на всичкито отгоре върво колкото 120-ката. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Angel eyes

Мнение от mark_933 » 30 Юни 2019, 10:29

WaCkY написа:Пич,в мазда MX5 има две седалки и волан :lol: Едно 200 кила надолу тежи от 1-цата и на всичкито отгоре върво колкото 120-ката. :)


Точно 200 килограма е разликата, сега проверих в Autodata. А и ускорението е почти едно и също 8.3 за Маздата, 8.7 за 120-ката. За тези килограми разликата е никаква, освен че получаваш само волан и седалките както каза и ти. В най-добрия случай и климатик, които е меко казано задължителен за кола от 21 век. :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Angel eyes

Мнение от LUBObe » 30 Юни 2019, 11:43

Пак казвам - различен клас коли са.
Преди 120ката карах въпросният модел и мога да кажа, че усещането е огромно между двете коли.

Предишна

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook