Не мога да и смогна...

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Не мога да и смогна...

Мнение от mark_933 » 27 Апр 2019, 23:09

Здравейте
Какъв ви е разхода на BMW 120i? Карам я от няколко месеца и ми се струва, че е прекалено висок за тези коне. Градско под 11 литра не пада по борд компютър. А извънградско ми показва 6,5 литра. Реално ми се струва, че е към 12 градско и 8 извънградско. Забелязах, че като е запалена около нея мирише доста на бензин. Не излизат грешки на диагностиката. Някакви идеи от какво може да е? Весели празници на всички.
ПС: Преди съм карал само дизел.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10415
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от Leon » 02 Май 2019, 22:10

Не трябва да мирише на бензин. Има теч някъде, вероятно от тръбичките или някоя връзка по мотора, отиди в сервиз да я огледат. Обаче не си написал в какви условия караш и с кой мотор е колата, та само си гадаем. Иначе 11 градско е нормален разход в София.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от mark_933 » 02 Май 2019, 23:04

Leon написа:Не трябва да мирише на бензин. Има теч някъде, вероятно от тръбичките или някоя връзка по мотора, отиди в сервиз да я огледат. Обаче не си написал в какви условия караш и с кой мотор е колата, та само си гадаем. Иначе 11 градско е нормален разход в София.


Здравей
Мотора е 2.0 150 коня. Карам основно градско в малък град. Погледнах техническата характеристика на този мотор и му дават 10,7 литра, което значи, че разхода ми е добре. Забравих да спомена, че карам с 18" джанти. Направи ми впечатление, че когато работи на място, средния ми разход на борд компютъра се покачват през 20-30 секунди с по 0,1 литра. При положение, че е нулиран преди 30 километра. Например от 11,7 става 11,8 после 11,9 и т.н. Както казах, не излизат никакви грешки на мотора, освен ето тази, но тя няма нищо общо с този проблем (някой може ли да ми разясни за какво служи тази вторична водна помпа - прочетох, че е свързана с климатроника, когато е на функция Rest да затопля купето, но при мен тази функция си работи). Чистих няколко пъти въпросната грешка, но след това се връща отново.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от theraven_nz » 23 Май 2019, 0:46

Спомена, че я караш в малък град, та предполагам, че и разстоянията са къси и доста време колата е под работна температура. Според мен разходът е много добър, даже нисък за 2 литра мотор при такива условия. Вози се.
---

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от mark_933 » 23 Май 2019, 8:03

theraven_nz написа:Спомена, че я караш в малък град, та предполагам, че и разстоянията са къси и доста време колата е под работна температура. Според мен разходът е много добър, даже нисък за 2 литра мотор при такива условия. Вози се.


Досега бях карал само дизел и сигурно за това ми се струва висок. В града я карвам максимум 5 километра и после я спирам, така е почти всеки ден. Така, че със сигурност няма как да загрее за това време, а и забелязах, че като се позатопли е една идея по-нисък. Градско не е мръднал много на долу, но извънградско е с 1 литър по-малко в сравнение със зимния сезон. :lalala: :lol:


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от Jorixa » 23 Май 2019, 11:33

Ми те по спецификация го дават разхода толко? Даже трябва да се радваш, принципно реалния разход е с 20-30% над тоя по спецификация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от mark_933 » 23 Май 2019, 13:34

Jorixa написа:Ми те по спецификация го дават разхода толко? Даже трябва да се радваш, принципно реалния разход е с 20-30% над тоя по спецификация.


Да сега като се замисля не е толкова много. Както споменах досега бях карал само дизел и затова явно е така. При него беше 8-9 в града, но и цената на горивото беше друга преди 1 година. Плюс това беше и на черно така, че явно това е причината. Сега като зареждам от колонката и при 11 на 100 разход е малко нанагорно, но се свикна, все пак е BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от mark_933 » 23 Май 2019, 13:42

А някой може ли да помогне с въпросната грешка? Нещо за климатроник е, ама какво по-точно. Малко по-нагоре в темата е.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12336
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от Mollov » 27 Май 2019, 10:10

Грешката е точно за вторичната помпа, която отговаря за REST-а. Ти кога за последно си ползвал REST и си сигурен, че работи?

Понякога се случва помпата да е на умиране, да дава грешка към ECU, но все пак да е функционираща (все още) :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от mark_933 » 27 Май 2019, 10:18

Mollov написа:Грешката е точно за вторичната помпа, която отговаря за REST-а. Ти кога за последно си ползвал REST и си сигурен, че работи?

Понякога се случва помпата да е на умиране, да дава грешка към ECU, но все пак да е функционираща (все още) :)


Още като го взех помня, че го включвах и работеше. Това беше някъде декември януари месец. Оттогава не съм го пускал на REST. Сега ще опитам да го пусна и ще видя какъв ще е резултата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от LUBObe » 03 Сеп 2019, 17:37

Да се включа и аз. Колата харчи безобразно.
Мотора е N46B20, автомат.
Разходът на бензон е 14,6-17.0, на газ - 21.73.
Карам спокойно с настъпване от време на време.
От София съм.
Колата е напълно обслужена. Сменени са гумички на йлапаните, верига, свещи, всички видове масла и течности, радиатор, водни съединения, последните две ламбда сонди са изключени и катализаторите са махнати.
За мен този разход не е нормален, а за вас?
Също така и друг проблем се появи - когато си поиска, колата гасне. Рядко го прави, но го прави. Идеи?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.09.2019
Пол: Мъж

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от Rusnaka1980 » 06 Сеп 2019, 16:55

Здравейте колеги, включвам се и аз понеже имам подобен проблем, ходих при двама майстори да ми кажат компетентно мнение, но и двамата без да я огледат ми казаха, че е за отваряне двигатела което мен малко ме съмнява. Става въпрос за 118 инжекцион 129 конски сили 2005 бензин, напълних резервоара до средата карах я 70км градско и ми изписа на борда, че имам още 60км да измина, това е много голям разход ,отделно като загрее и я изфорсирам на място буши бяло, може ли да е от запушен катализатор или клапани на колекторните тръби, и маслото намаля един литър за този период, проверих антифриза си е добре, ще помоля за компетентни мнения. Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Не мога да и смогна...

Мнение от LUBObe » 09 Сеп 2019, 6:52

Rusnaka1980 написа:Здравейте колеги, включвам се и аз понеже имам подобен проблем, ходих при двама майстори да ми кажат компетентно мнение, но и двамата без да я огледат ми казаха, че е за отваряне двигатела което мен малко ме съмнява. Става въпрос за 118 инжекцион 129 конски сили 2005 бензин, напълних резервоара до средата карах я 70км градско и ми изписа на борда, че имам още 60км да измина, това е много голям разход ,отделно като загрее и я изфорсирам на място буши бяло, може ли да е от запушен катализатор или клапани на колекторните тръби, и маслото намаля един литър за този период, проверих антифриза си е добре, ще помоля за компетентни мнения. Поздрави


Колега,
Аз като взех моята и й смених маслото, започна да пуши бяло. Решението е смяна на гумичките на клапаните.
Лошото е, че една такава манипулация не е евтина.
Относно разхода на гориво - там не мога да помогна. Мисля си евентуално за ламда сонди. Ако някоя не орави правилно съотношение на смесите, то ще харчи много. Аз все нямам време да видя моите смеси как са. Другото, което четох е, че ако колата е била известно време със светещ чек заради грешка, свързана с двигателя, то трябва да се направи реадаптация на мотора.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook