Проблем с ключа

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Проблем с ключа

Мнение от mark_933 » 12 Апр 2019, 16:35

Здравейте
Ключа ми не работи. Ходих и му сменях батерията, но положението е същото. При натискане на някой от бутоните, светва start-stop бутона и до там. При същите хора, където ми сменяха батерията ми казаха, че ще трябва да се разглоби за да се стигне до модула за заключване, който е зад огледалото за задно виждане. Има ли нещо вярно в това? Понеже не ми се иска да ми разглабят колата. Не съм много запознат, но щом колата разпознава ключа, проблема не е ли по-скоро софтуерен. Ще се радвам, ако някой ми разясни това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Проблем с ключа

Мнение от Venelin1111 » 12 Апр 2019, 21:37

Колега , само един ключ ли имаш? Ако са два , вторият работи ли коректно? Не е за пренебрегване факта , че купувайки колата не знаеш какво е чоплене преди да я купиш. Защо смени батерията ? Нали е само зареждаща се?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Проблем с ключа

Мнение от mark_933 » 12 Апр 2019, 21:52

Venelin1111 написа:Колега , само един ключ ли имаш? Ако са два , вторият работи ли коректно? Не е за пренебрегване факта , че купувайки колата не знаеш какво е чоплене преди да я купиш. Защо смени батерията ? Нали е само зареждаща се?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Здравей колега
Колата съм я взел само с един ключ. Знам, че батерията е самозареждаща се, но поради факта, че съм я взел със този проблем от предишния собственик, реших да я сменя с нова. Щом и при него не се е заредила и при мен нямаше да е по-различно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем с ключа

Мнение от Leon » 21 Апр 2019, 9:37

Най-добре си направи втори ключ докато този не е отказал напълно и се окажеш някъде на улицата без достъп до колата. Иначе този се проверява какви сигнали излъчва, за да се локализира проблемът - ключ или приемник. Най-често проблемът е по платката на ключа, която търпи изпускания, влага и какво ли не още.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Проблем с ключа

Мнение от mark_933 » 22 Апр 2019, 16:27

Leon написа:Най-добре си направи втори ключ докато този не е отказал напълно и се окажеш някъде на улицата без достъп до колата. Иначе този се проверява какви сигнали излъчва, за да се локализира проблемът - ключ или приемник. Най-често проблемът е по платката на ключа, която търпи изпускания, влага и какво ли не още.


Здравей
В събота ходих при ключар в Плевен. Оказа се, че ключа излъчва сигнал и проблема е в приемника на колата. Само не разбрах къде точно се намира въпросния приемник? Около антената на колата или при огледалото за обратно виждане. Лошото е, че в района няма човек, който е на ти с тези работи. :dunno:

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook