Съвети за BMW 1

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.04.2018
Пол: Жена

Съвети за BMW 1

Мнение от Isabelle » 01 Ное 2018, 18:26

Здравейте,

Отскоро съм собственичка на BMW120D.
Още преди да го купя следя форума с информативна цел за да знам какво да очаквам.
Сега, когато вече го имам, реших да се допитам до вас за туй онуй.
Като начало забелязах че скоростния лост много вибрира когато съм на нулева - това дали е повод за притеснение? Търсих в търсачката, но не намерих ясен отговор - http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5&start=15
Освен това, когато колата е току що запалена, скоростите се превключват малко по трудно, особено първа влиза едвам.
След като колата малко се покара проблемът изчезва - а аз я карам всеки ден. Чудя се дали има смисъл да сменям маслото в скоростната кутия и имате ли препоръка къде и какво масло трябва да сложа или няма значение? (в форума четох че трудното влизане на 1 било заради маслото ,било с по високи температурни параметри и трябвало време да загрее, наистина ли е така?)
Също така не ми работи едното стъкло, трябва да сменя машинката - имате ли идея къде мога да направя това, да ми препоръчате откъде сте доволни?
И като цяло имате ли някакви съвети които ще са ми от полза за колата, за подръжката като цяло?
И също така някой слагал ли си е екран, има ли как да стане, доволни ли сте и къде го слагахте?
Ще чакам с интерес вашите отговори и съвети. :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети за BMW 1

Мнение от vld » 02 Ное 2018, 12:01

Вибрациите в лоста са от тампони на кутията, може и тези на мотора да са за смяна.
Трудното влизане на 1ва е от маслото 100%, маслото което трябва да се сипе го пише на кутията.
Ако се сипе грешно масло пак няма да влиза лесно 1ва., зимата това ще се задълбочи.
Можеш да направиш смяната в оторизиран сервиз, има акции за обслужване на 7+ годишни автомобили и може да ти е по изгодно от колкото в друг сервиз.
При смяната на маслото е хубаво да се сменят семеринга на опашката на кутията и семеринга на избирача на скоростите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: Съвети за BMW 1

Мнение от DiGital » 02 Ное 2018, 12:38

Вибрацията в лоста щея има винаги. 4цил дизел имат вибрация.
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Съвети за BMW 1

Мнение от Kurtov » 02 Ное 2018, 15:21

Ако скоростния лост вибрира по време на движение примерно на втора предавка какво може да е това ?
Става въпрос за ръчна кутия.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.04.2018
Пол: Жена

Re: Съвети за BMW 1

Мнение от Isabelle » 03 Ное 2018, 0:06

Мерси за отговорите дотук.
Имам още един въпрос - мисля да си направя пастиране за освежаване на колата, дали е добра идея?
Има ли шанс да ми се нарани боята?

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 18.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E87 120d LCI

Re: Съвети за BMW 1

Мнение от dbook » 27 Фев 2019, 19:24

Привет,

Кое стъкло не работи? Предно или задно?

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook