Проблем със софтуер при BMW 120d

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Проблем със софтуер при BMW 120d

Мнение от georgi.kolev.7 » 21 Ное 2017, 10:04

Здравейте,

това ми е първата тема тук, затова ако има нещо, моля да ме извините.

Имам проблем с BMW 120d 2006 г. Проблемът се появи преди 6-7 дни, когато реших да сложа едно CD в CD плейъра. Оттогава още при стартиране на двигателя компютъра сякаш забива - не мога да помръдна нищо от дисплея, музиката спира, навигационните бутони между седалките стават неизползваеми, бутоните на волана също.

След това забиване не съм способен да пусна нито навигация, нито да увеличавам/намалям звука (то впрочем няма такъв), нито да отворя което и да е меню.

След известно време музиката може и да тръгне (респективно екрана да не е "замръзнал"), но може и да не тръгне - няма повтаряемост. Някой път няма абсолютно никакъв проблем - още когато запаля музиката си тръгва, мога да слушам радио, песни от CD-то, мога да си пусна и навигацията, мога да вляза във всички менюта.

Някой път забиването се случва още щом запаля колата, друг път се случва 2 минути след това, друг път карам няколко часа, докато "реши" да се случи, друг път както казах няма никакъв проблем.

Реших, че проблема е в CD-то, но не е. Взех няколко други - някой от тях MP3, други Audio CD, други са оригинални дискове (не ръчно записани).

След забиването някой път се случва и да тръгне обратно след 2-3 минути, някой път въобще не се случва повече от 1-2 часа.

Пробвах да сложа дисковете в CD-чейнджъра отзад - няма никаква разлика.

Пробвах и да извадя CD-тата изобщо и тогава стана интересно - радиото си работи, докато в един момент отново забива, като в същият момент се чува, че CD-то опитва да завърти диска (а то няма такъв). Това разбира се може и да не се случи и мога да карам на радио 2-3 или повече часа без никакъв проблем.

Допълвам, че номерът с RESET (задържаш MUTE и EJECT CD) не му влияе по никакъв начин - рестартира, но проблемът не изчезва.

Предполагам, че става дума за лоши сектори в хард диска или софтуерът е за преинсталация. Тъй като със сигурност има хора, които имат повече опит от мен, ще са радвам да споделите мнения. Благодаря!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Проблем със софтуер при BMW 120d

Мнение от MadChicken » 21 Ное 2017, 12:48

Колата има ли фабричен блутут? Ако да е твърде вероятно да е заминал, поне симптомите много наподобяват проблемен блутут модул. Дай VIN на лично да видя за какво иде реч.
Only dead fish follow the stream...

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем със софтуер при BMW 120d

Мнение от Atsalov » 21 Ное 2017, 15:03

Толкова неща изписа а не намери време да прочетеш вече наличните теми с такъв проблем :shock:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем със софтуер при BMW 120d

Мнение от georgi.kolev.7 » 21 Ное 2017, 17:51

MadChicken написа:Колата има ли фабричен блутут? Ако да е твърде вероятно да е заминал, поне симптомите много наподобяват проблемен блутут модул. Дай VIN на лично да видя за какво иде реч.


Колега, като го казваш това и се замислям за следното - два пъти ми се случва, след като компютърът забие и се оправи да ми излиза екрана на bluethooth-а, в който аз не съм влизал преди това. Фабрично вграден му е, но аз не го ползвам. Ще погледна какъв му е VIN-а и ще ти го драсна на лично.

Atsalov написа:Толкова неща изписа а не намери време да прочетеш вече наличните теми с такъв проблем.


Колега, типична българска работа - някой пита за помощ и все ще се намери някой, който да му каже колко е прост. Не четеш ли, че това ми е първата тема в този форум? Как да намеря сроден проблем, след като в заглавието на темата не пише симптомите, които други шофьори описват. След като знаеш какъв е проблема можеше просто да напишеш - "Колега, проблема ти е следният ..... . Повече информация може да видиш в тази, тази и тази тема."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Проблем със софтуер при BMW 120d

Мнение от Black-Power » 31 Яну 2018, 20:50

"Колегата" е АДМИНИСТРАТОР и ти казва да ползваш "нещото", което тук наричаме ТЪРСАЧКА. Поради простата причина, форумът да не се пълни с едни и същи теми ! (А не - че си прост!) Виждам, че не си прочел правилата на този сайт, един от който е - да запазиш добър тон и да не влизаш в пререкания с по-"висшестоящи" от теб. Колкото до търсачката, пишеш "Проблем навигация" и воала!

И за да не съм офф, голяма вероятност за твоя проблем ти го е посочил MadChicken.
Stop me, if you can ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем със софтуер при BMW 120d

Мнение от georgi.kolev.7 » 18 Окт 2018, 11:38

Проблемът беше в CD чейнджъра отзад, при откачане проблемът изчезва.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook