Смяна на софтуер

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Смяна на софтуер

Мнение от plamen_nedkov » 16 Ное 2017, 15:30

Здравейте,
В началото на месец Октомври тази година имаше сервизна акция и след записване на час и при късмет беше възможно от официалните сервизи на марката да направят пълна диагностика на колата или нещо подобно. Та добрах се аз до тази сервизна акция и едно от нещата, които според механиците на Дару Кар София не беше ок с моят автомобил е това, че софтуерът ми бил за смяна. Въпросът ми е - някой от Вас актуализирал ли е софтуерът на автомобилът и ако да има ли няква "файда" или това е просто за да ти вземат 100тина лева ей така.
поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Смяна на софтуер

Мнение от Dextuar » 16 Ное 2017, 15:39

plamen_nedkov написа:Здравейте,
В началото на месец Октомври тази година имаше сервизна акция и след записване на час и при късмет беше възможно от официалните сервизи на марката да направят пълна диагностика на колата или нещо подобно. Та добрах се аз до тази сервизна акция и едно от нещата, които според механиците на Дару Кар София не беше ок с моят автомобил е това, че софтуерът ми бил за смяна. Въпросът ми е - някой от Вас актуализирал ли е софтуерът на автомобилът и ако да има ли няква "файда" или това е просто за да ти вземат 100тина лева ей така.
поздрави

Зависи колко стара е версията на софтуера. Ако си автомат, най-добре може да усетиш разликата :yes: Но в БМВ доколкото ми е известно, софтуерният ъпдейт е повече от 100лв, да не кажа към 200 и нещо ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Смяна на софтуер

Мнение от bioz » 16 Ное 2017, 15:57

Голям проблем са намерили тия от бмв няма що. Аз им се обадих веднага след като пуснаха акцията и изненадващо нямаха свободен час за месец напред, сигурно защото моята коля няма много за ъпдейтване :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Смяна на софтуер

Мнение от plamen_nedkov » 16 Ное 2017, 16:12

колата е 118д 143 к.с. с ръчни скорости. Обявената от тях цена за смяна на софтуер е 118 лв. и някви стотинки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Смяна на софтуер

Мнение от Dextuar » 16 Ное 2017, 16:47

plamen_nedkov написа:колата е 118д 143 к.с. с ръчни скорости. Обявената от тях цена за смяна на софтуер е 118 лв. и някви стотинки.

Ако искаш, ела да я закача и да видим какво имаш за обновяване. Най-вероятно 1-2 модула и ги е срам да те таксуват с пълната сума, знам ли :dunno:

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook