Проблем със задни прозорци

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.09.2017

Проблем със задни прозорци

Мнение от bybyboys » 19 Сеп 2017, 11:53

Здравейте наскоро станах собственик на BMW 120d. Когато закупих колата имаше някакъв проблем с прозорците (задните) и се сваляха и вдигаха но на етапи. Когато е карах към вкъщи след закупуването при опит да ги сваля до долу нещо се счупи в левия прозорец и повече не успя да се вдигне. Разглобих кората и при оглед установих, че проблема е в пластмасовия повдигач след което отстраних проблема. Затворих си вратата и опитах да видя всичко ли е наред и прозореца вече си работеше (вдигаше и сваляше) но пак на етапи. Всичко това го показва на таблото като грешка номер CC - ID 259. Имам компютър и софтуер на Delphi от скоро и мислих, че като изтрия грешката компютърът сам ще ги засече и обучи както при другите ми коли който съм имал но уви не се получава. Софтуера за диагностика го имам от скоро и все още не го знам на изуст но единственото което мога да правя с него е да чета и трия грешки, да правя диагностика на цялата система или отделни кръгове. На другата ми кола мога да променям доста неща по нея но на това BMW не става. Та някой да има идея как мога да отстраня този проблем?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем със задни прозорци

Мнение от oci » 19 Сеп 2017, 23:41

Трябва да се инициализират стъклата, НО с делфи не става!!!!
Мен ако питаш този софтуер въобще не го разучавай ако ще го ползваш за бмв, а направо в кофата пред блока.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Проблем със задни прозорци

Мнение от Dextuar » 20 Сеп 2017, 8:49

Да, купуваш си един К-ДКАН кабел, слагаш си ИНПА и почваш да се учиш на нея. С нея инициализираш и стъклата! Това делфи може само да те заблуди.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.09.2017

Re: Проблем със задни прозорци

Мнение от bybyboys » 20 Сеп 2017, 13:16

а тази инпа мога ли с този комп който имам да е ползвам или задължително трябва друг кабел?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 5.10.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: гумите да пушат...

Re: Проблем със задни прозорци

Мнение от cross » 09 Мар 2018, 11:52

За да не отварям нова тема ще попитам тук. При мен копчето за детско заключване на задните прозорци остана в позиция постоянно включено и не реагира при натиск. Съответно задните прозорци мога само аз да ги отварям от конзолата на шофьорската врата. Някой имал ли е сходен случай ?
Sachs - Torque is nothing without a clutch !

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook