Лампа - заключване на волана

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.02.2016
Пол: Мъж

Лампа - заключване на волана

Мнение от crazylazar » 17 Авг 2017, 19:49

Здравейте,

понеже веднъж ми се случи при опит да запаля да ми светне тази лампа без да мога да запаля и със заключен волан някой знае ли на какво може да се дължи?
След 3-4 опита запалих, но все пак не би било приятно да ми се случи извън града.

На няколко места четох, че може да е от акумулатора, но дали е така не знам.
В интерес на истината съм склонен да вярвам, че да при положение, че старт-стоп системата ми спря да се включва (без да съм я изключвал разбирасе).

Прилагам снимка на лампата, която ми светна.

http://www.ogsmechanics.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/10/feautered1-277x182.jpg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Лампа - заключване на волана

Мнение от Leon » 17 Авг 2017, 23:59

Темата е коментирана в Е90, но я одобрих, за да има и тук, защото май при 1 серия се среща по-често. Вероятно си оставил волана не в изправено положение, но дори да не си - има брояч, който помни колко пъти се е заключвал волана с навити колела и в определен момент компютъра решава, че вече е опасно и трябва да смениш цялата кормилна колона. Този брояч се лъже и занулява, но като принцип - колата на паркинг винаги с изправен волан. В случая отиди на диагностика и да ти прочетат CAS модула (мисля, че там беше брояча) и да го занулят. Не е гаранция, че пак няма да светва, но ще закрепиш положението. Ако имаш проблем с акумулатора, ще се появяват всякакви странни електрически проблеми, но не вярвам да започнат от тази лампа. Провери го все пак, щом има проблем със старт-стоп системата.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.02.2016
Пол: Мъж

Re: Лампа - заключване на волана

Мнение от crazylazar » 18 Авг 2017, 20:08

Благодарности за бързия и изчерпателен отговор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Лампа - заключване на волана

Мнение от Dextuar » 18 Авг 2017, 21:48

Ъпдейт на CAS-а и се оправя :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook