наводнение във колата ми

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Жена

наводнение във колата ми

Мнение от mellisa » 08 Авг 2017, 12:02

здравейте на всички имам голям проблем със колата си заваля обилен дъжд и колата ми се наводни
забелязах че един от течовете беше под волана има някакви дупки и от тях тече вода...буквално литри имаше на дясната предна седалка
моля помагайте :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: наводнение във колата ми

Мнение от pinko_23 » 08 Авг 2017, 15:10

Здрасти колега, подобен проблем на Е60.
1.Ако имаш шибидах задължително смени уплатнението и провери отводнителните канали да не се е разкачил някой.
2. Провери си в моторният отсег да не се е запушил някой дренаж, най често попадат листа под пластмасовите кори където е сервото и компа нводняват се преливат и в купето.
3. Тука е страшното махаш седалките и мокета купето има едни заводски дупки по цялоро дъно и те са запушени с едни гумени тапички. Така тъй като цялото дъно е от покрито в пластмасови кори да пази ламарината водата минава между пластмасовата кора и ламарината и ако някоя от тези тапи не е на мястото си или водният напор е силем водата се просмуква и отива в купето, туй като водата вече е там махай мокета и го суши щото почва да смърди пък и ДСЦ и други такива са на пода и може да дадат фира. Всичко трябва да изъхне. Аз запълних тези отвори с полиуретаново лепило така залепих тапичките и от тогава проблеми няма. Работата отнема 2 дена не е сложно малко търпение и става. Успех
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Жена

Re: наводнение във колата ми

Мнение от mellisa » 08 Авг 2017, 17:30

pinko_23 написа:Здрасти колега, подобен проблем на Е60.
1.Ако имаш шибидах задължително смени уплатнението и провери отводнителните канали да не се е разкачил някой.
2. Провери си в моторният отсег да не се е запушил някой дренаж, най често попадат листа под пластмасовите кори където е сервото и компа нводняват се преливат и в купето.
3. Тука е страшното махаш седалките и мокета купето има едни заводски дупки по цялоро дъно и те са запушени с едни гумени тапички. Така тъй като цялото дъно е от покрито в пластмасови кори да пази ламарината водата минава между пластмасовата кора и ламарината и ако някоя от тези тапи не е на мястото си или водният напор е силем водата се просмуква и отива в купето, туй като водата вече е там махай мокета и го суши щото почва да смърди пък и ДСЦ и други такива са на пода и може да дадат фира. Всичко трябва да изъхне. Аз запълних тези отвори с полиуретаново лепило така залепих тапичките и от тогава проблеми няма. Работата отнема 2 дена не е сложно малко търпение и става. Успех



Много ти благодаря за съветите и, че не си като другите, които хейтват...току що изсуших колата.
Колата има шибедах първо там проверих всичко е наред.под кормилото има едни дупки мисля, че са за парното
от там течеше леко видях го в последствие докато се опитвах да я изсуша на 20 години съм това ми е първата коа
не съм много на ти със нещата за това потърсих помощ тук.не съм се надявал да я оправя сам просто исках да съм наясно
какво става и след като я занеса на сервиз да не платя за нещо, което си е измислил механикът.Още веднъж много ти благодаря
за съветите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: наводнение във колата ми

Мнение от pinko_23 » 09 Авг 2017, 8:49

mellisa написа:
pinko_23 написа:Здрасти колега, подобен проблем на Е60.
1.Ако имаш шибидах задължително смени уплатнението и провери отводнителните канали да не се е разкачил някой.
2. Провери си в моторният отсег да не се е запушил някой дренаж, най често попадат листа под пластмасовите кори където е сервото и компа нводняват се преливат и в купето.
3. Тука е страшното махаш седалките и мокета купето има едни заводски дупки по цялоро дъно и те са запушени с едни гумени тапички. Така тъй като цялото дъно е от покрито в пластмасови кори да пази ламарината водата минава между пластмасовата кора и ламарината и ако някоя от тези тапи не е на мястото си или водният напор е силем водата се просмуква и отива в купето, туй като водата вече е там махай мокета и го суши щото почва да смърди пък и ДСЦ и други такива са на пода и може да дадат фира. Всичко трябва да изъхне. Аз запълних тези отвори с полиуретаново лепило така залепих тапичките и от тогава проблеми няма. Работата отнема 2 дена не е сложно малко търпение и става. Успех



Много ти благодаря за съветите и, че не си като другите, които хейтват...току що изсуших колата.
Колата има шибедах първо там проверих всичко е наред.под кормилото има едни дупки мисля, че са за парното
от там течеше леко видях го в последствие докато се опитвах да я изсуша на 20 години съм това ми е първата коа
не съм много на ти със нещата за това потърсих помощ тук.не съм се надявал да я оправя сам просто исках да съм наясно
какво става и след като я занеса на сервиз да не платя за нещо, което си е измислил механикът.Още веднъж много ти благодаря
за съветите.



Моля, важното е че си локализирала теча, ако е отпред може да е запушено нещо паднали листа и други, има едни дупки в калниците за отводняваня и тях може да ги провериш. Успех
Няма начин да няма начин


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: наводнение във колата ми

Мнение от ivoo » 09 Авг 2017, 21:26

Макар и да знам ,че някой модератор ще ми изтрие мнението, искрено се надявам да го прочетеш до тогава.
Първото нещо което прави впечатление при теб е правописа ти,следвано от некоректно попълнения профил в който пише че си ЖЕНА -МЕЛИСА. Ся, ако си на другия
бряг,това е отделен въпрос.После беше казал че от15 години не живееш в България,и това е причината да не можеш да пишеш правилно. Сега пък се оказа че си на 20год и то мъж( тийнейджър) и то неграмотен.
Другият път като искаш помощ, бъди коректен

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook