Мнение 123d 204hp

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 9.05.2017

Мнение 123d 204hp

Мнение от sgaberov » 16 Май 2017, 10:48

Здравейте, не намирам никаква информация за 123d във форума. Чета из чуждите форуми почти и само положителни отзиви.
Много ще се радвам, ако някой сподели нещо относно модела.
Това, което гледам е от 2008-ма 123d 204 к.с M

Благодаря предварително!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Мнение 123d 204hp

Мнение от vld » 16 Май 2017, 15:55

sgaberov написа:Здравейте, не намирам никаква информация за 123d във форума. Чета из чуждите форуми почти и само положителни отзиви.
Много ще се радвам, ако някой сподели нещо относно модела.
Това, което гледам е от 2008-ма 123d 204 к.с M

Благодаря предварително!


Кое по конкретно те интересува колега?
На кратко двулитров дизел с две турбини, върви много харчи малко.
Поддръжката е като на 120д, с малки разлики разбира се.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 9.05.2017

Re: Мнение 123d 204hp

Мнение от sgaberov » 16 Май 2017, 16:42

vld написа:Кое по конкретно те интересува колега?
На кратко двулитров дизел с две турбини, върви много харчи малко.
Поддръжката е като на 120д, с малки разлики разбира се.


Често срещани проблеми за двигателя и модела като цяло.
Тези 204 коня на 2-литров двигател (и то от преди 10 години) звучат LOL :) :mhihi:
Това, че е с 2 турбини, означава ли двойни главоболия или тъкмо обратното?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Мнение 123d 204hp

Мнение от Leon » 17 Май 2017, 21:48

Всъщност турбините му са най-малкият проблем. Като цяло са надеждни. Има си драма с веригите, като всички N47. В 1-ца върви много прилично, но все пак е 4-цилиндров, не очаквай чудеса.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Мнение 123d 204hp

Мнение от M3 E92 » 18 Май 2017, 3:21

Ще цитирам себе си от друга тема:

M3 E92 написа:Карах 5 години 123d купе с М-пакет и М-окачване, няма такава забавна играчка за из града. Спрямо М3-ката, която карам в момента, единицата в пъти повече ме радваше за градско каране. С късата си база е доста по-повратлива и маневрена от 3-ката, доста по-контролируема е при екстремни спирания и самото чувство за свързаност с колата и пътя е доста по-ясно изразено. Моята беше автомат, но не й пречеше да върви като картинг из града :mhihi:

Задължително търси екземпляр с М окачване, друга опция за "радост от шофирането" не съществува! На моята й бях сменял само биалетки за 5 години. В БМВ дилъра ми бяха казали, че с М-ково окачване 200 000км в България няма да ми мръднат, доста е издръжливо наистина. Отзад излиза с "електронен" шпер, който върши работата на механичен такъв, не съм имал проблеми или оплаквания.
По електрониката няма какво да се прецака, само веднъж ми се бяха побъркали всички стрелки и светлини в купето, но беше в следствие на изгорял модул на парктроника от наводняване при миене за подготовка за боя и слаб акумулатор :yes:


Моята беше купе и може би е по-добрият вариант спрямо хечбека, купето си има огромен багажник и много повече хваща окото, ако е натокана правилно :mhihi:
М-пакетът и М-окачването са задължителни за най-малкия представител на марката, удоволствието спрямо "обикновеното" окачване е неописуемо. 204-те коня са напълно достатъчни както за градски кеф, така и за извънградски.
Разходът на гориво в града и извън града е горе-долу идентичен, при мен се въртеше около 7-8л/100км, тъй като обичах да си раздавам газ.

Бих ти препоръчал да си търсиш екземпляр с ръчна скоростна кутия, понеже моят автоматик даде фира на 98 000км и беше сменен с нов по гаранция, иначе излиза към 15 000лв.
Колкото до веригата на двигателя (N47D20B), смяната й минава по сервизна акция, така че не е кой знае каква болежка, трябва само да провериш дали VIN-ът на автомобила попада в тази сервизна акция.
На около 165 000км ми се запуши DPF-ът (бях налял добавка на Bardahl за прочистване на цялата горивна система и това си мисля, че беше причината) и претърпя отстраняване, вследствие на което разходът падна с около 1л/100км и отзад започна да хвърля малко черно и да мирише на нафта.
С турбините не съм имал сериозни проблеми, освен че имаха стабилно количество сажди по тях и се нуждаеха от сваляне и почистване, но така и не стигнах до тях, защото продадох колата :confused:

Трябва да потърся къде съм си оставил листите с гаранционните ремонти и да прегледам за нещо по-фрапиращо като интервенции, защото в момента нямам абсолютно никакъв спомен за такива, като изключим смяната на цял двигател, което си беше напълно моя грешка, защото го удавих в големите порои в София през 2014г. :oops:

В общи линии си заслужава да притежаваш такъв автомобил, на по-късен етап сигурно пак ще се сдобия с такъв, защото наистина ми липсва.

Ако имаш някакви други въпроси, с радост ще ти отговоря на тях :bchug:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Мнение 123d 204hp

Мнение от Mollov » 18 Май 2017, 9:18

M3 E92 написа:Колкото до веригата на двигателя (N47D20B), смяната й минава по сервизна акция, така че не е кой знае каква болежка, трябва само да провериш дали VIN-ът на автомобила попада в тази сервизна акция.


Това отдавна не е актуално, акцията приключи преди поне година :) ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Мнение 123d 204hp

Мнение от M3 E92 » 20 Май 2017, 16:15

Mollov написа:
M3 E92 написа:Колкото до веригата на двигателя (N47D20B), смяната й минава по сервизна акция, така че не е кой знае каква болежка, трябва само да провериш дали VIN-ът на автомобила попада в тази сервизна акция.


Това отдавна не е актуално, акцията приключи преди поне година :) ;)

Амиии, не знаех, благодаря за информацията :mrgreen:

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook