Проблем след смяна на верига

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.05.2017
Пол: Мъж

Проблем след смяна на верига

Мнение от ivkata107 » 12 Май 2017, 20:11

Здравейте,колеги.
имам искряща нужда от помощта ви.
Вече 8 месеца ходя по мъките и решение на моя проблем нямам.Ще съм благодарен за мнения и препоръки за майстори независимо в коя точка на страната са стига да станат нещата.
И така, колата е бмв 118i 143к.с. с двигател N43B20 модел Е87 LCI
Колата разтегна верига,начупиха се "банани" и всякакви пластмасарий.
Закарах е на сервиз смениха всичко-верига,обтегач,банани,някакви ролки + биелни лагери,някаква пластмаса в картера/понеже всичко беше задънено от пластмаси
До тук добре.Сглобиха,центровка и е запалиха.колата "замърка като нова", но след като загря се промени мощността в диапазона 1500-2500 об.преди и след този интервал е перфектна.Когато е студена няма проблем.
Мъките започнаха от тук.смениха се :маслена помпа/нещо не било наред/ после след смяната нямало достатъчно налягане на маслото.клапана който регулира налягане се свали по4исти /беше задънен с боклук/от там стигнахме до соленоидите /понеже светна на компа че няма синхронизация между валовете/ бяха и те с задънени.почистиха се но не се получи и сложих други 2 употреба разбира се с което изчезна проблема с валовете.Разтракаха се ваносите и те във същия диапазон 1500-2500. преди и след няма проблем,хайде други ваноси но и с тях същата работа.промяна никаква.когато изключа буксата на соленоида спира тракането,което ме навежда на мисълта че нещо с маслото не е наред до ваносите???? хиляда чарка се смениха хиляда проби се правиха проблемите продължават да стоят.Помагайтееееееееее че вече ми идва да е....... и да приключа.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.02.2017
Пол: Жена
Кара: BMW 116i
Мечтае да кара: M1
Детайли за колата: Е87, 2006, 1.6, бензин, 115 конски сили

Re: Проблем след смяна на верига

Мнение от maninkoto » 17 Май 2017, 5:58

Здравей колега, не си посочил в кой град на БГ живееш, но моята 1-чка си я купих края на декември. Колата не вървеше както би трябвало, а беше като спъната. Отидох в БМВ - Варна, направиха ми диагностика и се оказа, че веригата ми не е зацепена правилно. Там ми я зацепиха (началото на март). Аз отказах да ми сменят гарнитурата на капака на клапаните понеже там имам позната и от тогава колата върви без проблем. Гарнитурата съвсем леко е навлажнена, дори може да се каже, че не е.
Ако решиш и имаш възможност отиди и ти гарантирам, че няма да съжаляваш. Търси Михаил Черакчиев - 0879 141 177.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем след смяна на верига

Мнение от Leon » 17 Май 2017, 21:46

Не е виновна колата, а майстора. Кой знае как са я зацепили тая верига...
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.05.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем след смяна на верига

Мнение от ivkata107 » 18 Май 2017, 10:19

От Бургас съм колеги,центровката е проверявана 2 пъти след това в сервиз на бмв и е безупречна.всичко и изглежда и казват че е добре а състоянието и продължава да бъде същото

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.02.2017
Пол: Жена
Кара: BMW 116i
Мечтае да кара: M1
Детайли за колата: Е87, 2006, 1.6, бензин, 115 конски сили

Re: Проблем след смяна на верига

Мнение от maninkoto » 18 Май 2017, 17:40

Сервизи на БМВ в големите градове има, но е важно какви специалисти работят в тях. Аз ненапразно ти предоставих име и телефонен номер на техник в БМВ - Варна, но ти решаваш на кой и за какво да се довериш! Късмет! :)
Изображение

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook