Въпрос за нормалния разхода на 120i е87 и игра на оборотите

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 20.04.2010
Пол: Мъж

Въпрос за нормалния разхода на 120i е87 и игра на оборотите

Мнение от slav_j » 08 Май 2017, 14:11

Здравейте. Собственик на 120i 2004г. 150k.с. Доста неща поправях по двигателя, като последно смених, ламбда сонда и дроселова клапа. колата се държи сравнително добре има мощност. Днес я карах по магистралата около 300км с темпомата на 140km/h и ми даде 8л/100км. според вас това нормално ли е? Другото което ми направи впечатление е, че когато спрях на една бензиностанция,докато чаках не изгасих колата, усетих едно неравномерно работене на двигателя, няколко пъти паднаха оборотите после се вдигнаха и така на четвъртия петия път колата изгасна.... после като спряхме на светофара на ,Цариградското за влизанев София пак почнаха да играят оборотите, подадох и леко газ, за да не изгасне. Имате ли представа какво може да е причината. Като цяло вибрациите в колата ми се струват малко повече от колкото трябва, от както съмя я купил, лоста на скоростите трепери когато колата е спряла. Другата ми кола е е36 232ti и е доста по-спокойна ,знам че е 6-так, де да знам мисля си че бензина не е като дизел и дори да си с 4цилиндров 2.0 не би трябвало да има вибрации по скоростния лост. Ако на някой симтомите са му познати, а и има реална представа от разхода на такъв автомобил ще съм благодарен, ако отговори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 15.12.2008
Местоположение: Bourgas
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M POWER

Re: Въпрос за нормалния разхода на 120i е87 и игра на оборо

Мнение от WaCkY » 08 Май 2017, 22:25

slav_j написа:Здравейте. Собственик на 120i 2004г. 150k.с. Доста неща поправях по двигателя, като последно смених, ламбда сонда и дроселова клапа. колата се държи сравнително добре има мощност. Днес я карах по магистралата около 300км с темпомата на 140km/h и ми даде 8л/100км. според вас това нормално ли е? Другото което ми направи впечатление е, че когато спрях на една бензиностанция,докато чаках не изгасих колата, усетих едно неравномерно работене на двигателя, няколко пъти паднаха оборотите после се вдигнаха и така на четвъртия петия път колата изгасна.... после като спряхме на светофара на ,Цариградското за влизанев София пак почнаха да играят оборотите, подадох и леко газ, за да не изгасне. Имате ли представа какво може да е причината. Като цяло вибрациите в колата ми се струват малко повече от колкото трябва, от както съмя я купил, лоста на скоростите трепери когато колата е спряла. Другата ми кола е е36 232ti и е доста по-спокойна ,знам че е 6-так, де да знам мисля си че бензина не е като дизел и дори да си с 4цилиндров 2.0 не би трябвало да има вибрации по скоростния лост. Ако на някой симтомите са му познати, а и има реална представа от разхода на такъв автомобил ще съм благодарен, ако отговори.


Здравей колега
Имам същия двигател вече от 1 година.За разхода, на мене на магистралата с 140км/ч с темпомат ми дава същия разход 8.2-8.3.Според мене си е напълно нормално за този двигател, като се има на предвид ,че съм сменил абсюлютно всичко по него :mhihi:За скоростния лост имам и аз същата вибрация доста грозно е като на някой москвич вибрира, :banghead: ама съм виждал и други 1-чки и при тях е така.Другото което си мисля,че може да е от маховика понеже на мене ми се обажда от време на време при тръгване сутрин.За оборотите не мога да ти кажа до сега съм нямал такъв проблем, най добре я закарай някаде на човек с добра диагностика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 20.04.2010
Пол: Мъж

Re: Въпрос за нормалния разхода на 120i е87 и игра на оборо

Мнение от slav_j » 10 Май 2017, 22:23

Значи толкова си харчи явно. Някой ако има други свдения да пише. Принципно това с по-шумното работене, напомнящо дизела, го дават като сигнал да се обслужи Ваноса, аз го направих, но пак ми се струва леко шумничък, когато работи на място наистина работи леко като дизелче, което е тъпо, но мога и да си внушавам, ако някой друг има впечатления да пише....

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook