Още едно 118d във форума с нужда от помощ

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 29.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 118d '06

Още едно 118d във форума с нужда от помощ

Мнение от A.Velikov » 29 Апр 2017, 21:23

Здравейте колеги.
Нов съм във форума и имам нужда от вашите компетентни мнения относно проблемите, които имам с новата ми придобивка. Изчетох раздела за единичките и неможах да намеря проблеми като моите. Ако вече са обсъждани, моля за извинение. Накратко:
1. При ускорение в диапазона между 1500-2000 оборота колата прекъсва за части от секундата. В този диапазон това се случва 4-5 пъти, докато се развърти на повече от 2000 оборота. От там насетне върви без проблем. Не се случва винаги (в 50% от случаите), но е много неприятно когато почне да тъпче по време на изпреварване. Усещането е все едно не и достига горивото.
Към момента за двата дни в които я притежавам съм сменил масло на ДВГ, проверено нивото на маслото в ск.кутия (няма проблеми, а и на кутията пише да не се пипа) и сменени филтри - въздушен, маслен, горивен и на купето.
2. Днес ми светна червена индикация за спукана гума. Всички гуми бяха проверени и напомпени съгласно предписанията на прозиводителя.
Проблемът е, че не мога да изключа грешката. В интернет има клипове как се прави и в ръковоството има описание, но проблемът е, че в сервизното меню, което се управлява от лоста за чистачките нямам половината функции (включително и тази за ресет на гумите). В това меню имам само 4 позиции:
- яркост на таблото;
- бутон "Check", където мога да видя номера на грешката на гумите - cc-id 63;
- настройка на час;
- настройка на дата.
Нямам менюто, което ти дава опция ресет на грешката. Пропусам ли нещо при работата с тези менюта?
Това са двете надявам се "проблемчета", които ми развалят удоволствието от притежанието и шофирането на автомобила. Надявам се с ваша помощ да ги разреша.
Благодаря предварително :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.02.2017
Пол: Жена
Кара: BMW 116i
Мечтае да кара: M1
Детайли за колата: Е87, 2006, 1.6, бензин, 115 конски сили

Re: Още едно 118d във форума с нужда от помощ

Мнение от maninkoto » 19 Май 2017, 17:24

По принцип настройките на бордовия контрол и инициализацията на гумите се правят от лявата ръчка. Инициализирането на гумите става след като отидеш на иконката и задържиш продължително страничния бутон на ръчката.
Изображение

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook