Вашето мнение за инжектори

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Вашето мнение за инжектори

Мнение от mfandakov » 07 Мар 2017, 21:13

Здравейте ,колеги

Имам кола Е 87 2007г 118i N43 143ps автоматик на която периодично излизат няколко грешки,и днес реших да я погледна по обстойно.След направената диагностика с ISTA+ има няколко проблема,аз вече си имам мнение но искам да чуя още някой. Колата върви добре не гори масло,разхода е около 10l
обаче на ниски обороти двигателя тресе слабо и понякога имам чувството че изключва цилиндър.Преди около 10к километра са сменени свещи и две бобини .Искам да разбера какво ще кажете и Вие за снимките по долу.

инжектор 2.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от datchko » 08 Мар 2017, 1:22

На мен 1-ви и 2-ри инжектор не ми харесват. Пусни ги на ултразвук да пробваш дали с изчистване ще се оправят. (Всичките 4 ги пусни)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от Leon » 09 Мар 2017, 22:48

Опасявам се, че каквото и да им правиш, пак ще стигнеш до смяна. Само ще си похарчил време и пари. Консуматив са, поредната тема по въпроса.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от mfandakov » 10 Мар 2017, 11:59

Здравейте,

Благодаря за отговорите,дилемата при мен продължава.Колата работеше нестабилно налях добавка Pro Tec P2233VIK,Все още се кара с добавката.Мисля да пробвам всички варианти /добавка-почистване с ултра звук/ и чак на края ако няма ефект просто ще ги сменим.
Когато гледах стойностите с ISTA+ ми направи впечатление че помпата в резервоара дава 4.65 bar.налягане при нужни 5.7bar.Налягането в рейла високото бе около 10000,465kpa,а ниското около 5000kpa.Може ли да прави мизерия една от двете помпи и от там ECU да намалява или изключва цилиндър поради аномалии в дебита и налягането на горивото /колата е с филтър на самата помпа в резервоара/.Имал ли е някой такъв подобен случай в практиката си :dunno: .При тази нестабилна работа и евентуално изгорели газове с кофти показатели може ли да пълни катализаторите,или обратното пълни катализатори да влиаят на работата на цилиндрите/колата се форсира добре върви добре няма миризми /При теста с ISTA+ катализаторите показаха стойност от 245mg .Имам случай да свети ,,чека,, с грешка за катализатори.Ще бъда благодарен да споделите какво мислите. :yes:


Ето и малко видео на самата диагностика на инжекторите..SORRY за качеството

https://www.youtube.com/watch?v=Pbx42tA ... e=youtu.be
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от expl0de » 20 Мар 2017, 10:27

Ако имаш проблем с налягането в горивната система ще ти излиза грешка. Има си 2 сензора(от които и иста чете) и падне ли под минимума да работи добре, изкарва грешка. Нормално ти е ниското на 5 бара, а високото е променливо и при четене на живи данни стига до 200 бара, при нормална работа около 150.
Инжекторите им сепрецаква клапата обикновено вътре и започват и да текат и колата пали с много въртене на стартера в жегите ако е карана прединяколко часа. Ако е стояла ден два или веднага след гасене се запали пак, проблем няма. За чистене съм писал и тези в бг не ги чистят. Трябва само за тях, понеже пулсациите на пиезоелемента са мн специфични и лесно изгаря. Само в Англия един тестваше и чистеше, но цената е към 400 лева за 4 дюзи и ако е изяден алуминият, няма да има фект от процедурата.
на 2ри цилиндър изглежда зле. Другите може и да влезнат в норма като я смениш. мога да ти дам от моите страи дюзи да тестваш и да прецениш дали е от тях. На тях проблемът им е, че някоя/и течеше при изгасен мотор, но си работеха в норма на запален.
Преди да сваляш дюзи може да закачиш и един манометър на свещите и да провериш компрсията на 2ри цилиндър дали е като на другите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от mfandakov » 21 Мар 2017, 15:41

Благодаря за предложението за инжекторите,ако ми се наложи ще ти пиша колега. :yes:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от mfandakov » 22 Мар 2017, 20:24

Здравейте,

Днес погледнах колата,след като свърши добавката която бях слагал.Останах изненадан от резултата.

Екранна снимка (30).png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от Mollov » 22 Мар 2017, 22:23

Коя е тая добавка?

Но принципно е много добра идея постоянно да има по някоя читава добавка...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от host » 23 Мар 2017, 0:36

mfandakov написа:Здравейте,

Благодаря за отговорите,дилемата при мен продължава.Колата работеше нестабилно налях добавка Pro Tec P2233VIK,Все още се кара с добавката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от mfandakov » 23 Мар 2017, 10:48

Да добавката е на PRO-TEC P2233VIK ,днес съм поръчал още една ще карам известно време, и пак ще погледна на диагностиката как са параметрите на инжекторите. :yes: Имам и видео и там нито един път нито един инжектор не мръдна извън границите,ще видим дали ще се запазят тези показатели във времето.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от Mollov » 23 Мар 2017, 16:18

P2233VIK го чувам за първи път... няма ли някакво търговско име върху етикета? :)

Иначе на Pro-Tec добавките всичките са много добри... не се и учудвам, че е свършила работа ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от mfandakov » 23 Мар 2017, 17:01

P2233VIK.jpg


Ето тази добавка...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от Mollov » 23 Мар 2017, 17:07

:yes: Разбрах коя е....

Между другото, започни да я използваш редовно.... през 1-2 резервоара... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от host » 23 Мар 2017, 17:18

А БГ компанията която прави добавки Хелиос имате ли наблюдения? На всички бензиностанции ги има, и в повечето магазини големи ... наливам от време на време разни на Castrol и на Хелиос съм сипвал и се чудя дали не си давам парите на вятъра ... за Кастрол много негативни мнения има, че реално добавката няма качествени съставки вътре ...

за бензинови добавки говоря почистващи, дизеловите не ги знам и не съм гледал

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Вашето мнение за инжектори

Мнение от Mollov » 24 Мар 2017, 14:24

Не съм ги пробвал, но главно заради марки като Bardahl и Pro-Tec... то просто не си струва експеримента и изобщо...

Следваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook