Нов собственик на 120i съм и имам няколко въпроса.

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 20.04.2010
Пол: Мъж

Нов собственик на 120i съм и имам няколко въпроса.

Мнение от slav_j » 29 Яну 2017, 21:12

Здравейте, от скоро има 120i.

Сервизирах колата, но ми останаха няколко въпроса. Колата е 2004г.


- Имам Бизнес CD система, знаете ли дали има възможност за връзка с телефона при този вариант.
На волана имам бутон с телефон и такъв за гласова команда, но когато ги натискам или задържам няма никаква индикация никъде.

- Имам фабричен заден парк парктроник, но ни звук ни стон, спомням си преди време когато имах е39, когато беше изгорял датчик продължаваше да пиука, но ставаше ясно, че не работи адекватно. Има ли нещо което мога да погледна аз или да се насочвам към майстор?

- И последно един въпрос, който видях че е задаван няколко пъти тук, но няма отговор или решение проблема, така че и аз ще се пробвам.
При студена старт, колата започва да тресе, направо цялото купе се заклаща странично след няколко секунди колата сама си дига оборотите от 1000 до 1200 за секунда, после пак се връщат до 1000 и клатенето спира. Чудна работа :)

Това е от мен. Благодаря на хората които ще ми обърнат внимание.

Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Нов собственик на 120i съм и имам няколко въпроса.

Мнение от merx » 29 Яну 2017, 22:20

Здравей и честито за новата придобивка.

Аз също съм горе-долу нов, но ще споделя, моите впечатления по някои от въпросите ти.

Това, че има бутони на волана не е гаранция, че имаш bluetooth модул. Мулти воланите са със стандартни бутони за всички модификации. Такъв модул може да се добави и допълнително при желание.

Аз съм с Е90 320i, при мен също го имаше това клатене при студен двигател, но в последствие установих, че като смених горивото изчезна. В момента карам с ЕКО Racing 100, по-икономично и уж по-хубаво.

Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.05.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 120i/E87
Мечтае да кара: M5/E39
Детайли за колата: 120i/E87/2004/N46

Re: Нов собственик на 120i съм и имам няколко въпроса.

Мнение от zarev13 » 07 Фев 2017, 16:17

Здрасти,

честито за колата. Аз съм със същата от две години и доста си изпатих вече, но това е друга тема. Надявам се,че си уцелил добър експонат и да я караш по сервизи само за масло и филтри :). Относно въпросите ти:

- Отваряш багажника и там ще видиш дали имаш модул за Bluetooth . Принципно седи или под кората на десния стоп, или централно като в шкафче на задните седалки. Ако имаш и работи няма да е проблем да си настроиш телефона, ако нямаш варианта ти е да си пускаш телефона през aux с кабелче или да си купиш един модул(трябва да провериш някои неща преди да си купиш такъв). Като цяло обаче най-добре си смени радиото с professional защото е сила в сравнение с business-a( внимавай с дисплейя, на повечето които се продават са със изгорял такъв и единствения начин е смяна, не става въпрос за изгорели пиксели)
- Относно втория ти въпрос мога само да гадая или да ти дам някой съвет който не е правилен.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook