BMW 118i Не пали след малко гориво и INPA диагностика

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.11.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e87 118i 2005

BMW 118i Не пали след малко гориво и INPA диагностика

Мнение от ialeksandro » 24 Яну 2017, 23:24

Здравейте,
Имам кола BMW 118 i с атвоматични скорости. Реших да си знаправя диагностика и да прегледам колата с INPA 5.0 и така да видя в какво състояние е.
Първо разгледах данни и свалих инфо за различните комппоненти четох грешки и тн .
На следвашия ден установявам, че колата не се отключва с дистанционното и музиката не работи. Разбирам, че без да искам съм я вкарал в Transport Mode.
Запалих си нормално и продължих да си разглеждам останалите неща от диагностиката. Междувременно обаче, имах гориво за около 20км според комппютъра на колата.
Раззгледах си и си свалях инфо за различните неща и видях на някои от диагностиките това съобщение
"Еrror 9ca7 Energiesparmode aktiv kein passenders Fehlersymptom Testbedingungen Fehler momentan vorhanden und bereist gespeichert Fehler kein Aufleuchten einer Warnlampe verusachen", което беше възникнало точно в момента.
Изключих си софтуера, а колата и паднаха оборотите като да изгасва.
Изключих двигателя и изключих и кабела за диагностика.
След това колата не запали.
Колата е с имобилайзер и се инициализира нормално. Дори и да съм забравил да го деактивирам тя пак си запалваше и след това изгасва.
Заредих колата с бензин- 12литра и при процеса на запалване стрелакта ми отчита до половина, опитах да я запаля и с ток от друга кола нищо не помага.
При натискане на старт бутона единствено върти и не подава и грам признаци да вдигне оборот за да се запали. Просто си върти в едно положение.
Все още е в Transport Mode, но предполагам това не е проблем за запалването след като и първия път е била в този мод и след това запали.
Не мога да я закача на диагностика и да махна този мод понеже трябва да е запалена.
На компютъра на колата не ми се появавят никакви грешки . Нормално си слагам ключа изгасват си лампичките и след това не запалва.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.05.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 120i/E87
Мечтае да кара: M5/E39
Детайли за колата: 120i/E87/2004/N46

Re: BMW 118i Не пали след малко гориво и INPA диагностика

Мнение от zarev13 » 26 Яну 2017, 9:10

Имал съм подобен проблем и се наложи да сменя CAS модула. Пробвай следното, намери някоя 118-ка на части вземи за проба нейния CAS модул и го сложи на твойта. Ако запали, значи сме уцелили проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.11.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e87 118i 2005

Re: BMW 118i Не пали след малко гориво и INPA диагностика

Мнение от ialeksandro » 10 Фев 2017, 10:21

Здравей,
Проблемът беше в акумулатора ! Макар и на една година явно е успял да се разреди достатъчно. Провериха го и го заредиха гаранционно и колата си запали.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook