Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана кол

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.01.2017
Пол: Мъж

Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана кол

Мнение от Penev90 » 18 Яну 2017, 15:19

Добър ден, бос съм много с колите, събрах си и си купих така желаната 1-ца 118 д, 122 коня 2006 и т.н. За 1 година смених предно стъкло налкадки и дискове предни,маховик и съединител преди месец, актуатор на турбото, масла, че гореше едното много и т.н
Днес, отивам да я запаля, постоянно е отрината от снега, дори и да не я паля, та днес реших все пак да я поразкарам, има доста сняг в Ловеч и навсякъде в момента и не беше чистен паркинга, пускам си бутончето пали колата загря си и давам задна, не поема не излиза, много сняг и т.н. пуснах DTC и започнах едни напъни на задна с газ, напред - назад напред-назад, и вместо да успея да изляза, единственото което се случи е да ми светнат 3 лампи, не знам дали мога да кача снимка тук. Светна ми ABS , лампата с удивителен триъгълник когато въртя гуми и една друга лампа с знак удивителен в 2 полукръгчета. DTC - то повече не се включва.
Може ли някой да ми обясни как успях да си счупя колата на място без да съм я карал и какво точно съм й счупил, може ли просто да е объркан компютъра и да се размина само с изчистване на грешки ??

16129351_1401376019881619_1267043884_o.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Taruno » 18 Яну 2017, 15:48

Акумулатор - заминал си е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Dextuar » 18 Яну 2017, 16:10

Покарай я и може да се оправи, не е задължително да е от акумулатор. Може да се разминеш и само с чистене на грешката. За 2 години точно 2 пъти ми се е случвало и при мен. Обикновено до 2 сек грешката се чисти сама и всичко си работи. Не е лошо да я прочетеш, но сигурно ще е записала грешка в комуникацията с DSC

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.01.2017
Пол: Мъж

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Penev90 » 18 Яну 2017, 17:02

Благодаря, само да поизчистят снега и ще отида до сервиза, акумулатора е свалян и зареждан миналата седмица.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от zvetiko » 18 Яну 2017, 17:35

Penev90 написа:Благодаря, само да поизчистят снега и ще отида до сервиза, акумулатора е свалян и зареждан миналата седмица.


Колега, автомобила не трябва да се оставя без електрическо захранване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Dextuar » 18 Яну 2017, 18:22

zvetiko написа:
Penev90 написа:Благодаря, само да поизчистят снега и ще отида до сервиза, акумулатора е свалян и зареждан миналата седмица.


Колега, автомобила не трябва да се оставя без електрическо захранване.
Какво ще му стане? Преди да купя С-Тека на 2 пъти съм свалял стария акумулатор да се зарежда през нощта извън колата и не е имало драми...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.01.2017
Пол: Мъж

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Penev90 » 18 Яну 2017, 18:55

Нямах проблеми, 5 дни я карам преди днес, много нежни започнали да стават тези коли.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.02.2015
Местоположение: Плевен
Кара: Е 87

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от jj1897 » 18 Яну 2017, 22:46

Така. Нека и аз да споделя за тези лампи. Имах този проблем миналата година. При мен беше - карам, карам и изведнъж светкат една след друга всичките тези лампи, които изброяваш. Спирам - гася и паля и всичко изчезва до следващият път. Така около година докато не почнаха да светят в градско нон- стоп. Какъв е проблема -ТОК!!! При мен беше генератор, но при теб може и да е заминал акумулатор, но със сигурност е едно от двете. Аз имах пикове и сривове на тока и шашкаше колата и за това компа ги изключва веднага тъй като са най-големите консуматори на ток. Смених генератор и карам без проблем. Моят съвет - Виж акумулатора и след това генератора! Това е според мен. Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.06.2012
Местоположение: Ботевград
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от geHkaTa » 19 Яну 2017, 10:21

1.Датчик предна лява гума.
2. Изгнил кабел в снопа отпред в ляво се намира.
Направи диагностика преди това и ако не търси там проблема.



Нервен и комплексиран!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '2002 e46 M54B22

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от LuboO » 20 Яну 2017, 10:37

При мен на e46 '2002, същите симптоми, същите лампи, излезе от датчик на ABS-а (има 4, на 4-те колела). Обикновено диагностиката го засича, но при мен проблема беше прекъснат кабел между датчика и компютъра. Така в случая, при завит волан датчика правеше връзка и само след рестарт на двигателя лампите изгасват след 2-3 секунди. В крайна сметка много майстори ме убеждаваха да си сменя работещия датчик заради един обикновен кабел.. Опасното е, че прекъсне ли датчика - няма ABS и ASC/DSC

Sent from my D5803 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.01.2017
Пол: Мъж

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Penev90 » 22 Яну 2017, 11:05

Благодаря отивам на диагностика още утре !

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.01.2017
Пол: Мъж

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Penev90 » 25 Яну 2017, 10:23

След като излязох от снега и покарах след 1 минута угаснаха всички лампи, явно нещо съм направил по датчиците предполагам, всичко е точно вече и всичко работи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Dextuar » 25 Яну 2017, 13:12

Penev90 написа:След като излязох от снега и покарах след 1 минута угаснаха всички лампи, явно нещо съм направил по датчиците предполагам, всичко е точно вече и всичко работи.


Виж 3-тото мнение отгоре надолу :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от b00st » 25 Яну 2017, 14:56

Влезнал е сняг по магнитните датчици и е объркал синхронизацията. Случва ми се няколко пъти тази зима и точно след като се набия в голям сняг на паркинга и въртя на едно място за да изляза. Диагностика не ти трябва, изгасват като изсъхнат или като покараш в права линия малко. Тия коли са правени за пътища, които ги чистят. Ако не изгаснат, навиваш волана от крайно ляво до крайно дясно бавно и повтаряш, така се ресинхронизира датчика за ъгъл на волана и трябва да изгаснат след като покараш малко.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.01.2017
Пол: Мъж

Re: Светнаха лампите за DTC АБС и удивителен без да е карана

Мнение от Penev90 » 28 Яну 2017, 23:55

Dextuar, благодаря ти, оказа се прав и точно на място беше твоето предположение. Boost също е прав, тези коли много "умни" и чувстителни почнаха да стават, но ще си ги караме какво да правим. БЛагодаря за отзивите.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook