Проблем с паленето на 120 d

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.08.2014

Проблем с паленето на 120 d

Мнение от djeims_b » 10 Юли 2016, 19:19

Измих двигателя на автомивка на 120 d и спря да пали, върти до откат и пали когато си иска. Преди това никога не е правила проблем с паленето. Помагайте колеги.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 18.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E87 120d LCI

Re: Проблем с паленето на 120 d

Мнение от dbook » 14 Юли 2016, 18:40

Измих основно двигателя през март и април тази година (по един път всеки от месеците). Измих го лично, след това с компресор издухах абсолютно навсякъде където видях вода, чашките около дюзите и всички канали около тях , къде що има букса, куплунг и т.н. Пали перфектно - 2007 120D N47. Общо взето мненията за миене на 120D са 50/50% относно "за" и "против". Опитай да подсушиш всички букси и т.н. с нещо. Отвори и виж около компютъра, по принцип е добре защитен но все пак........ Провери и кутията на въздушният филтър, забелязал съм, че се пълни с вода след автомивка. Чувал съм и истории за воден удар - крива биела точно след миене на двигател. Извинявай за въпроса но, как точно изми двигателя, с или без пластмасовият капак с емблемата? Аз го мия при махнат капак и махнат филтър за климатроника заедно с ламарината върху която се монтира самият филтър, така се открива доста добре за измиване.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook