Питане за Е87

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 16.06.2015
Пол: Мъж

Питане за Е87

Мнение от dimo1995 » 16 Юни 2015, 22:09

Здравейте колеги :) Нов съм във форума и реших да помоля за съвет. Приятелката ми си търси кола от известно време и преди няколко дни 1 мой понзат предложи БМВ 116 Е87, бензин, 2006 година, внесено от Германия, от първи собственик на реални 144 500 км (говорил е лично с човека, от когото я е взел). Гледахме я вчера, доста запазена е, светло синя с климатроник, радио сд, 5 врати, лети джанти и стандартното оборудване, с 4 летни гуми на 1 сезон е, има и комплект добри зимни. Гаджето ми много я хареса, има си нейни пари, с които ще прави покупката (не живеем заедно, млади сме и още всеки с родителите си). Цената е точно 10 000 лева, колата е обслужена (масло, филтри, спирачна течност) преди 2000 км, в общи линии изглежда доста прилична. Според вас добра сделка ли е, скъпа ли е поддръжката, какъв разход дава горе-долу, приличен ли е вървежът, като цяло общо мнение за колата? Приятелката ми е на 19 години, има книжка от август 2014, но кара доста добре за момиче с 9-месечен шоф. стаж. Тъй като живее само с майка си, която няма книжка и не разбира от коли, аз ще съм човекът, който ще води колата по обслужвания, сервизи, ще й правя дребните технически поправки и съответно ще я карам доста, пък и тя ми има доста голямо доверие в тази област, тъй като имам повечко опит и съм грижлив собственик като цяло, но нямам опит с БМВ досега :) да вземем ли автомобила?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Питане за Е87

Мнение от plamen_nedkov » 17 Юни 2015, 8:07

Единиците са добри. За возията ако си а обикновенни гуми, а не с "рън он флат" е задоволителна. 116 бензин обаче си е мудничка. Най-слабият мотор но това купе, лично според мен е бавничка, вървеж почти няма. На девойката ще `и е супер колата, сигурен бъди.
Има цяла тема за разхода на единиците - там погледни. Даже има колеги, които са писали точно за 116 бензин.
Подръжката не е скъпа, ако колата е гледана.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 16.06.2015
Пол: Мъж

Re: Питане за Е87

Мнение от dimo1995 » 17 Юни 2015, 10:49

Благодаря ;) Разгледах темите за разхода и в общи линии е в очакванията. Днес ще я покараме малко (с транзитни номера е, внесена миналата седмица) и до петък ще решим (най-вече тя де). :D Сега е с нормални гуми Бриджстоун, зимните са Пирели и 2-та комплекта на по 1 сезон. :P

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Питане за Е87

Мнение от plamen_nedkov » 17 Юни 2015, 20:27

задължително минете през официален представител на марката в страната и се "изръсете" 90лв за да сте сигурни в това как е поддържан автомобилът и неговият реален пробег или поне до неговото посещение в сервиза де :D успех

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 16.06.2015
Пол: Мъж

Re: Питане за Е87

Мнение от dimo1995 » 18 Юни 2015, 14:52

Взехме я, моето момиче си има кола вече! :P Заведохме я в Ауто Бавария и за "скромна" сума й провериха, всичко, последно е била на обслужване на 142 350 км в БМВ Дюселдорф, март 2015. Иначе интерваллите за тези процедури за спазвани в общи линии +/- 2000-3000 км. Регистрирахме я, каско, еко такса, гражданска, данък и т н, тя вече си я кара, сложихме й бензин Макс Моушън от ОМВ като за първи път, но не знам дали има смисъл да се продължава с тази традиция. :D Много добре върви, харесва ми и най-вече на приятелката ми, сега останаха само стелки и авариен комплект да купим.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook