Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.05.2013
Пол: Жена

Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от Virmalised » 28 Май 2013, 19:04

Здравейте, драги съфорумници!

За първи път пиша във форума и се надявам да не си тръгна с оплювания :P
Аз съм съвсем зелен и нов шофьор, поставен пред въпроса каква да е първата кола.
Дълго време издирвах най-точната комбинация от цена, година, вид, интериор и възможности. Много коли изгледах, много статии прочетох. В крайна сметка се спрях на 120d 2006-7 г. Уж всичко й е екстра на колата - приемлив разход, приятна (според мен) визия, удобна (отново за мен) и на всичко отгоре е BMW :D
Все повече обаче се чудя дали един шофЕр, без особено голям (да кажем никакъв) опит, би могъл да се справи, през първата си зима като такъв, с този автомобил. Не се прехласвам по високите скорости и не ги гоня, но това не значи, че и моето "дупе" няма да поднесе на някой подъл завой (автомобилът ще е подложен на предимно, ако ли не и изцяло, градска експлоатация, още по-конкретно - в София). Знам, че баварец с предно предаване няма (докато не дойде новата 1ка), но знам и че всяка серия, макар и все на BMW, си има собствен характер. Та от всичко това следва да се изведат два основни въпроса:
1) 1та, с всичките си системи и компютри, поднася ли предоволно?
2) нов шофьор би ли се справил с това, ако приемем, че отговорът на горенаписаното е "да"?

Ще ме прощавате за многословието... надявам се :)

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 28.05.2013
Пол: Жена
Кара: BMW 118d
Детайли за колата: Сив металик, 2010 година, 5 врати, парктроник, климатроник

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от deska_BMW » 29 Май 2013, 7:50

Здрасти колега, мисля, че ще се оправиш повече от добре. И аз бях начинаеща, но моята първа кола беше един Компакт от '97...автоматик! Приятели ми казваха да забравя да я карам през зимата и да си търся гараж и друга "зимна" кола, но.... понеже съм инат си викам - "абе тия пък, що да не мога да я карам". И така, купих си едни чисто нови гуми и воала! колата се кара сама. Затънах само 2 пъти за последните 2 зими. Повече се случваше да остана в преспите с Тойота Корола, отколкото с Бимата. Така че - взимай си колата и и се кефи! Естествено ако даваш много газ на тръгване ще се полюшкаш малко, но с умерено натискане си е перфектна. Няма какво да ти казвам, но съответно и на завоите не се юркай много. Колата е номер 1!!! Карам за втора година такава, пак автоматик и нямам никакви проблеми. Само ще ти препоръчам едно Каско, защото новаците обикновено правят драскотини, недай боже и нещо по-сериозно. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от plamen_nedkov » 29 Май 2013, 8:15

здравей,
колата на която си се спрял е доста добра, двигателят е "бетон", а сега на въпроса.
автомобилът е оборудван със система против поднасяне и против буксуване (и още много други). Въпросните две системи работят съвместно и се изключват от едно място. Има две степени на изключване . Частично и напълно. При работещи системи колата почти не поднася. При частично изключване на системите има известно поднасяне, но в степента на нормалното - сякаш колата е почнала да се плъзга и ти си я овладял :D и при напълно изключени системи си поднася на воля колкото си иска. Ако държиш всичко включено самият автомобил ще те предпази от неприятности. Няма да имаш проблеми през зимата с напълно включени системи, нищо че до сега не си управлявал автомобил със задвижване само на задните колела през зимата.
поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.05.2013
Пол: Жена

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от Virmalised » 29 Май 2013, 15:34

Благодаря ви безкрайно! :P
Определено чувствам повече увереност в избора си вече. Дано наистина се разберем с машината!
Инак висока скорост, особено в завои, не може да става и дума. В началото, като започнах да карам извънградско, ликувах като видя ограничение (40 си ми е любимо :mhihi: ).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от vvasilev1 » 13 Юни 2013, 21:33

БМВето има много добра система против поднасяне, а и ти самия казваш, че ще се учиш и ще внимаваш повече.
Това за поднасянето го приказват паляци дето нямат шофьорска книжка, а да не говорим да са карали бмв след 2004 год.
Сложи си едни зимни Nokian WR d3 и си ти.
Само не изключвай тракшън контрола!!!
Не че после като свикнеш няма да го гасиш де :mhihi:

...п.с. не видях, че сте госпожица...еми значи никога няма да го гасиш :winky: ама знае ли човек...важното е да не се надценяваш.
Успех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от M3 E92 » 14 Юни 2013, 2:11

1. Системите ме спасиха една зима при слизане от Витоша в един десен завой - задницата поднесе наляво, а отсреща идваше кола и добре, че системите заковаха колата в последния момент, иначе отнасях идващия в дерето надолу :yes:
2. Единичката е малка и маневрена, а ако си намериш и такава с М-ково окачване, наистина ще се наслаждаваш на този автомобил дълго време :yes:

И гледай да е ръчна скоростна кутия, че смяната на автоматична скоростна кутия си е голяма цена :mrgreen:
Също така освен хечбека, можеш да погледнеш и купетата 120d/123d, аз карам 123d и съм предоволен от него :yes: Може да ти дойде малко по-голям разходът, но с двете турбини си е по-забавно :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от vvasilev1 » 14 Юни 2013, 6:03

Колежката е написала, че любим знак и е 40 км, а ти и пишеш за м-тех и две турбини. :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от Mollov » 14 Юни 2013, 10:47

"Блокажите" на 1-цата са достатъчно кадърни (те и на 3-ката са същите), че да те пазят да не се пребиеш... сега стига да не се опитваш да им пречиш, нали... аз през двете години, когато карах едно 118d се бях разлигавил страшно и почти не си правех труда да преценявам ситуациите, щото колата сама ме "изправяше"... особено зимата... но не трябва да се доверяваш напълно, или да се опитваш да правиш нелогични движения с волана, защото така само може да влошиш нещата :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от M3 E92 » 14 Юни 2013, 14:25

vvasilev1 написа:Колежката е написала, че любим знак и е 40 км, а ти и пишеш за м-тех и две турбини. :mhihi:
Гладът за скорост идва с карането :D

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.05.2013
Пол: Жена

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от Virmalised » 19 Юни 2013, 13:01

Прекрасни сте! :P
Иначе тези ограничения много ги обичах като се пусках извънградско още без книжка. Да, да - глупава постъпка :roll: Но недейте така да подценявате жените шофьори де. :P Бимата се отлага до декември (което и беше главната причина да пусна темата), но вече определено съм сигурна, че това е колата. Дано да ви се похваля с някоя истинска находка! :)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.02.2017
Пол: Жена
Кара: BMW 116i
Мечтае да кара: M1
Детайли за колата: Е87, 2006, 1.6, бензин, 115 конски сили

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от maninkoto » 03 Фев 2017, 19:07

Аз съм собственик на 116i, 2006 от 27.12.2016, а и вече 6 години на Поло 3, 1996.
Трябваше да купя втората кола, защото баба ми е на легло, а на баща ми първата и единствена жигула съвсем остана без купе иначе откъм двигател и поддръжка е перфектна, тъй като той 20 години е работил като механик в АПК и съответно колата е била постоянно обслужвана качествено, та се наложи той да се разели с жигулката и да остане без кола.
Брат ми от година е собственик на е30 и абсолютен маниак на тема коли, а да не говорим за БМВ, та той ме насочи към избора ми за Бима и съм му много благодарна и за миг не съжалявам за количката. Наистина е перфектна машинка!!!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.05.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 120i/E87
Мечтае да кара: M5/E39
Детайли за колата: 120i/E87/2004/N46

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от zarev13 » 07 Фев 2017, 13:19

Няколко неща които са ти задължителни за зимата:
- Нови гуми и добро окачване.
- DTC го пускаш само за откопаване( не караш с него или го държиш включено само когато пътят е изцяло на сняг).

Като цяло мнението ми, че за първа кола и без опит, 1-цата не е най-подходяща, но изборът е твой :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10415
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Приемлив автомобил ли е 1та за "новаци"?

Мнение от Leon » 07 Фев 2017, 18:49

1 серия е чудесен автомобил за старт с БМВ и задно предаване. Масовите двигатели не са много силни и трудно могат да те "изненадат". Колата е с много лек волан, удобна е за каране. Късото междуосие я прави доста стабилна на сняг и лед, държи се доста по-добре от Е90 при равни други условия. Поне моят опит е такъв. Същевременно колата е удобна за дълъг път без да се очакват чудеса от пространството вътре и в багажника. И не на последно място, предлагат се доста екстри още от началото на производството и се намират чудесно оборудвани екземпляри, което при другите марки се случва едно поколение по-късно.
Never mistake motion for action...

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook