Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 20 Мар 2017, 15:28

Темата е за обсъждане на конкретни обяви за автомобили... придържайте се към идеята :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Ganchev__ » 31 Мар 2017, 23:14

Здравейте колеги.
Тази обява ми хвана окото, въпреки че търся по-различен клас кола.Мисля да я погледна тези дни, да видя що за кола е :)
На пръв поглед изглежда добре, но прави впечатление, че цената е много ниска.
Бих искал да чуя вашите мнения.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 4390528922

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 01 Апр 2017, 7:26

Ganchev__ написа:Здравейте колеги.
Тази обява ми хвана окото, въпреки че търся по-различен клас кола.Мисля да я погледна тези дни, да видя що за кола е :)
На пръв поглед изглежда добре, но прави впечатление, че цената е много ниска.
Бих искал да чуя вашите мнения.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 4390528922

Изглежда добре и има хубави екстри. Мотора е здрав и върви много. Закарай я в някой сервиз да я огледат щом има табели. Аз определено бих я погледнал.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Ganchev__ » 01 Апр 2017, 17:08

Както и предполагах, има защо да е на най-ниската цена по сайтовете.
Много външни забележки, буквално няма здрав детайл.Драскотини, вдлъбнатини, пукнатини, от всичко по много :lol:
Маховика е за смяна(продавача си каза де), леки вибрации в педала на съединителя при натиснат до долу педал, както и силен шум отново при натискане.
Леки забележки по салона, но нищо фрапиращо.Поизтрит волан и климатика не духа.
Добри гуми, дискове и накладки.Двигателя работеше добре.По окачването сякаш нямаше забележки - без хлопания и тропания.Общо взето цената е съобразена със забележките.До диагностика не стигнах.

Много ми хареса как върви.Очарован съм от поведението и като управление, размери и т.н. страшно много ми хареса.Май избора ще е между 120д и 123д.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 02 Апр 2017, 13:05

Имай предвид, че между 120d преди фейса и 123d има по-осезаема разлика, в сравнение с 120d LCI... 123-ката е още по-натоварен мотор и при него проблемите с ангренажа може да са по-осезаеми и по-вероятни...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Ganchev__ » 02 Апр 2017, 14:21

Вчера и аз мислих по този въпрос, но чак сега видях че 123д е със н47.Бях останал с впечатление, че е м47 с две турбини и други модове :D
В такъв случай 120д 163 остава като най - безпроблемен вариант, нали така ? Освен проблемите с ангренажа известни ли са други слаби места на н47 ?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 02 Апр 2017, 21:46

По принцип темата е за коментиране на конкретни обяви и автомобили...

Като цяло N47 освен единичният ангренаж, който страда заради Start/Stop системата, пиезо дюзите също са с по-малък пробег, спрямо тези при M47... но като гледам и тях вече се научиха да ги рециклират.

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от BMWALPINA » 03 Апр 2017, 13:52

http://m.mobile.bg/details/11485969255583712

Здрявейте, тази кола ходих да я гледам вчера. Екстериора беше почти перфектен с малка деруга на задната броня, а по интериора не намерих забележка. Не знам само как е ски сака, дали пада целя капак от към купето който е или става като подлакатник? В случая падаше. До тук добре. Оглеждайки я отдолу, по задния мост беше тръгнала ръжда. Мотора разбира се беше лъснат, но по кората под него имаше доста количество масло. Тъговеца ми обясняваше, че това е напълно нормално, и за ръждата и за маслото. След като я запалих в началото първите 20-30 секунди при леко подаване на газ глъхнеше. Красива е колата, но със скрити забележки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 15.12.2008
Местоположение: Bourgas
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M POWER

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от WaCkY » 05 Апр 2017, 23:57

Колега,бъди много внимателен с този двигател.Първото нещо което ще смениш ще са гумички на клапаните+сегменти,разбира се ако не ти пречи колата да ти харчи по литър масло на сто км и джамбазите по автокъщите да ти обясняват че това било нормално при БМВ.Второто което ще смениш това е демферен маховик това са си детските болести на е87 и при този двигател.Така ,че ако искаш здрава кола по добре се ориентирай за регистрирана и добре подържана 1-чка отколкот тези кенефи по автокъщите.Само можеш да си направиш сметката като влезнеш в mobile.de и видиш ,че е87 на тези километри и за тези пари няма!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 09 Апр 2017, 9:48

Колега, няма смисъл. Продавам регистрирана и перфектно поддържана 1-ца от 6 месеца, никой не оценява такава кола. Умишлено не съм я пускал във форума. Хората идват, гледат, харесват я много и после (вероятно) си купуват евтина от Горубляне, която гарантирано им стъпва над моята като пари. Може и да е защото не им спестявам това, че може да им се наложи да сменят гумичките в някакъв момент. Вероятно трябва да започна да съчинявам дупнишки приказки и аз. Написах го и в Е90 темата - не са виновни търговците, че продават евтини боклуци - това се търси, това продават.

И за протокола - всички бензинови 4-цил мотори искат смяна гумички на клапани, неизбежно е. Въпросът е дали ще ти се падне на теб честта.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.05.2011
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от jorkuff » 10 Апр 2017, 18:04

Колеги какво мислите за тази обява? Изглежда доста запазена, поддържана и в добър вид.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 4126829560

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Ganchev__ » 12 Апр 2017, 21:33

jorkuff написа:Колеги какво мислите за тази обява? Изглежда доста запазена, поддържана и в добър вид.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 4126829560

Онзи ден говорих с момчето, понеже и аз я загледах.Виждал съм други негови автомобили и знам, че все читави коли кара.
Каза че турбото е с хибридна перка, правено в Шумен.Не била ремапвана и замервана след това.Накладки, дискове, филтри, масла и антифриз, мисля че ми спомена, както и филтър картерни газове.Дюзите били замервани и били в отлично здраве.Била италианка, дошла с проблем в турбото.За това се сещам.За километрите не знам...Иначе цената подлежала на коментар, но на мен лично ми се вижда висока за конкретния автомобил.Спира ме и това, че е пипано турбото и после не е настроена, един вид започната и недовършена работа.Най-добре да се види на живо според мен и тогава да се преценя :)

Какво мислите за следният автомобил: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2pq67b
Мисля да я погледна след празниците.Ще питам дали евентуално е сменяна веригата.Само по шума ли мога да я хвана, ако има проблем и не е сменена.Някакви съвети и препоръки какво друго да гледам ? Цената ми се вижда адекватна, ако състоянието отговаря на снимките и на описанието.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 13 Апр 2017, 7:53

Единица с две врати, с N47 за 12500. Мисля че е живо набутване.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 13 Апр 2017, 13:39

Това пък как го прецени??? Поне като правите подобни "изказвания" се аргументирайте... щото някои хора ще си помислят, че има основателна причина... :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 13 Апр 2017, 13:53

Mollov написа:Това пък как го прецени??? Поне като правите подобни "изказвания" се аргументирайте... щото някои хора ще си помислят, че има основателна причина... :roll:

Ще плати скъпо за нещо, което е с потенциален проблем в ангренажа и с труден пазар. Това е мое мнение. Ти като мислиш различно, пиши.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook