Компетентен съвет за избор на единичка ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Мнение и съвет за е87

Мнение от ogata » 18 Дек 2017, 1:48

Начи тука след последното 3то фиаско със закупуване на автомобил, не от нашата марка мисля да си приключа мъките и да си купя въпросната 1ца. :mhihi:

Ходих да гледам една 120ка, доволен съм от набирането, но още повече съм доволен от багажника, който след свалянето на седалките превръща въшката в мини комби, което за мен е много важно, щото постоянно мъкна некви работи.

Ся понеже задълбочените ми познания стигат само до м52 и м52ту бих искал да обясня, че бюджета в случая е до 8к (мооооооже и малко повече да се напъна, ако приемем, че вярвам в любовта от пръв поглед) и ми трябва надежден автомобил, който да си обслужа, да го обуя с 4ри нови гуми и общо взето да му имам вяра в компресията :mhihi:

Кажете според вас към какъв двигател да се насоча. По принцип не съм фен на дизела, но това 120д нямаше нищо общо с 2.4тд то в е28цата :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Като екстри какво да се търси, проблемни точки. Ако имате някоя из сайтовете дето ви е грабнала окото - покажете я. :bowdown:
И за автоматите във въпросното нещо също може да споделите какво мислите. Ма не какво сте чували, ми само ако сте имали :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Мнение и съвет за е87

Мнение от dr.peshev » 18 Дек 2017, 9:47

И аз бях пред същата дилема.Трябваше ми за жената 4-врати,без газ,хечбек и изборът се ограничи директно до 1-чка!Обаче: много тясна,още я крадат, дизела й много претенциозен с тези инжектори , и не на последно място- много грозна :mhihi:
Та жена ми преглътна 4-те врати и сега кара черен компот Е46 2-дизел.Здрава , евтина подръжда , доказан мотор , още по-грозна и не е интересна за крадене! :yes:
p.s. Ще прощаваш , ама ти преместих темата в ИЗБОР на Е87 :bchug:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от toncho83 » 18 Дек 2017, 13:38

Когато търсих на жената ми казаха да е след 2010 за да няма проблем с вериги и зъбни колела (знаете проблема).Взех и 118д 143 коня, 2010 автомат( не им се ръчкат скорости на жените).Супер яка количка е.Бърза и икономична.Малко е по-шумен двигателя, но те и с това се славят.Два опита за кражба има неуспешни.Драми не съм имал с обслужбане-масла, филтри и т.н.
Според мен 8 к са малко за читава кола

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Mollov » 29 Дек 2017, 21:55

Прекалено много подценявате дизела N47... не всеки мотор е съсипан... нали все пак ги гледате тия коли, преди да ги вземете... дори и да има започнат проблем с ангренажа, пак се сменя... инжекторите бяха проблемни преди години, сега ги рециклират...

Не мисля, че е удачно да се откажеш от толкова добър автомобил, заради потенциални проблеми... че те тия по-новите модели масово имат какви ли не проблеми... дизели, бензини...

А и Е87, преди фейслифта е с M47TU2... не с N47. Бая по-съвременна, по-интересна и повече кола е от Е46 Compact...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 29 Дек 2017, 22:09

Mollov написа:А и Е87, преди фейслифта е с M47TU2... не с N47. Бая по-съвременна, по-интересна и повече кола е от Е46 Compact...


С кое е по - интересна и повече кола?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 30 Дек 2017, 18:16

dextuar написа:
vvasilev1 написа:
Mollov написа:А и Е87, преди фейслифта е с M47TU2... не с N47. Бая по-съвременна, по-интересна и повече кола е от Е46 Compact...


С кое е по - интересна и повече кола?
От Е46 - с всичко :winky: Не ти се къса заден мост, нави с голям екран и смислени карти, нова мултимедия и т.н к т.н


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Много съдържателен пост!
Колко компакта знаеш със скъсан мост? А относно навигация... там винаги съм се чудил. Хората 90% от времето въртят на село, а търсят навигация:) пак питам, кое му е повече като мотора е същия с по-смотано турбо. Аз освен двете врати повече спрямо компакта, не виждам други предимства, които да оправдават двойната цена.



Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от drago9205 » 30 Дек 2017, 21:40

Аз съм съгласен с колегата Молов не бих се двоумил между е46 компакт и единичка. За плюсове намирам, че е по-красиво (това е субективно, но в моите очи е така). Самият интериор е далеч по-съвременен и приятен. Има по-добри фарове, по-добра кутия (6 скоростен автомат/6 скоростна ръчна). По-практично ми се струва. Двигателят е същият, но е по-оптимизиран. Euro 4. И не на последно място по-нова кола е, съответно средностатистическият екземпляр има повече екстри от средностатистическият е46 компакт.

Разбира се по-скъпо е като кола, но не е без причина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от vvasilev1 » 31 Дек 2017, 9:43

drago9205 написа:Аз съм съгласен с колегата Молов не бих се двоумил между е46 компакт и единичка. За плюсове намирам, че е по-красиво (това е субективно, но в моите очи е така). Самият интериор е далеч по-съвременен и приятен. Има по-добри фарове, по-добра кутия (6 скоростен автомат/6 скоростна ръчна). По-практично ми се струва. Двигателят е същият, но е по-оптимизиран. Euro 4. И не на последно място по-нова кола е, съответно средностатистическият екземпляр има повече екстри от средностатистическият е46 компакт.

Разбира се по-скъпо е като кола, но не е без причина.
Само не мисли, че се заяждам, но компакта има отлични фарове. Говоря като осветяване! Двойка дизел мотора му е с 6 скорости.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от drago9205 » 31 Дек 2017, 9:57

Сега като споменаваш скоростите осъзнах, че последните дизелови е46-ци са с 6ск, та малко поинерция съм го написал това ръчната кутия.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.02.2018
Пол: Мъж

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от martin1979 » 04 Фев 2018, 19:40

Здравейте,нов съм покрай БМВ-тата и досега не съм бил собственик на такава кола,затова се обръщам към вас..
Синът ми скоро взима книжка и засега си е избрал 1 серия E87..Като цяло въпроса ми е главно към дизелите и още по-конкретно към 120d 163 коня преди фейслифта..Като цяло здрава ли е и като обслужване и по-обичайни ремонти за какви пари говорим..Какво да се гледа при покупка на такава кола и дали е по-добра идея да се внесе от Европа тъй като имам възможност понеже често пътувам през Германия,Белгия и т.н.
Колата ще се кара доста,знаете как е когато вземеш книжка..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от Leon » 05 Фев 2018, 18:58

Писали сме много и за мотора и за модела, потърсете и прочетете. Тази тема е за обсъждане на конкретни автомобили. Успех!
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 8.07.2013
Местоположение: Варна
Кара: Е91 318d LCI

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от beammer » 07 Фев 2018, 9:50

Здравейте, някой да е гледал тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=61pdam

или ако вижда нещо специфично :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.02.2018

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от plmko123 » 11 Фев 2018, 18:33

Здравейте,ще си купувам единица....Молбата ми е да ми препоръчатехубав бензинов двигател

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 15.12.2008
Местоположение: Bourgas
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M POWER

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от WaCkY » 11 Фев 2018, 20:46

Аз съм с 120 бензин и ти препоръчвам да си вземеш 2-ката дизел.Вървеж,разход и здравина са в пъти по добре за дизеловия мотор.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.09.2016
Пол: Жена

Re: Компетентен съвет за избор на единичка ?

Мнение от aswed » 27 Фев 2018, 13:54

Здравейте, бихте ли споделили мнение за тази:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=6afaql

Много благодаря! :)

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook