Новак с БМВ

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Кара: 118 D

Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 16 Апр 2019, 7:10

От вчера се колебая да питам или не , ще попитам все пак. Смених акумулатора , купих 80ah, AGM „Varta”. Момчето в сервиза каза , че го е обучил, мой познат ми подсказа , че стария ако е бил с гел , а новия не е трябва да се прекодира. От сервиза ме увериха , че не е нужно. Ели или не... това е питането?

Sent from my iPhone using Tapatalk
BMW 118 d

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Новак с БМВ

Мнение от nikola59 » 16 Апр 2019, 17:03

Venelin1111 написа:От вчера се колебая да питам или не , ще попитам все пак. Смених акумулатора , купих 80ah, AGM „Varta”. Момчето в сервиза каза , че го е обучил, мой познат ми подсказа , че стария ако е бил с гел , а новия не е трябва да се прекодира. От сервиза ме увериха , че не е нужно. Ели или не... това е питането?

Такъв термин "обучил" няма :mhihi: Когато се заменя един и същ тип акумулатор се регистрира. Когато типа е различен се прекодира и регистрира в съответният тип: AGM или не.

Потребител
Аватар

Новак с БМВ

Мнение от Venelin1111 » 16 Апр 2019, 17:05

Търсих в нета по номера , излиза , но не и каква е. AGM или гел?

Изображение

Ok мерси значи се прекодира, грешно съм написал. Защото в сервиза казаха , че са го регистрирали иначе как да ми важи 3 г гаранция към тях ..?..и няма нужда от прекодиране , казаха нещо от рода , че “ компа на колата го разпознавал...”

Едит: Има човек който ще го прекодира щом трябва.

BMW 118 d

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Мнение от nikola59 » 17 Апр 2019, 0:44

Venelin1111 написа:Търсих в нета по номера , излиза , но не и каква е. AGM или гел? Ok мерси значи се прекодира, грешно съм написал. Защото в сервиза казаха , че са го регистрирали иначе как да ми важи 3 г гаранция към тях ..?..и няма нужда от прекодиране , казаха нещо от рода , че “ компа на колата го разпознавал...”

Нищо не прави щом са го регистрирали. Нали си купил AGM. Старият ти от снимките също е AGM. Има теми много за акумулаторите във форума - ползвай търсачката.

Потребител
Аватар

Мнение от Venelin1111 » 17 Апр 2019, 8:47

nikola59 написа:
Venelin1111 написа:Търсих в нета по номера , излиза , но не и каква е. AGM или гел? Ok мерси значи се прекодира, грешно съм написал. Защото в сервиза казаха , че са го регистрирали иначе как да ми важи 3 г гаранция към тях ..?..и няма нужда от прекодиране , казаха нещо от рода , че “ компа на колата го разпознавал...”

Нищо не прави щом са го регистрирали. Нали си купил AGM. Старият ти от снимките също е AGM. Има теми много за акумулаторите във форума - ползвай търсачката.

Благодаря за отговора , пиша тук защото аз създадох темата когато купих колата и за да не се разпилява. Четох за акумулатори тук в темите , но не се ориентирах.

BMW 118 d

Предишна

Назад към 1-ва Серия