Въпрос с кви гуми вози най добре

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Въпрос с кви гуми вози най добре

Мнение от Сондьора » 22 Дек 2019, 1:27

:OT: Може и да не е по темата, ама защо изобщо си купувате Е65, като няма динамик драйв :dunno: . Вземете си Е60 и толкова. Мойта лятото е с 19 зимата със 17...има няква разлика и на спорт режим, ама да вози твърдо не е било никога :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Въпрос с кви гуми вози най добре

Мнение от ///M Power » 22 Дек 2019, 2:08

Сондьора написа::OT: Може и да не е по темата, ама защо изобщо си купувате Е65, като няма динамик драйв :dunno: . Вземете си Е60 и толкова. Мойта лятото е с 19 зимата със 17...има няква разлика и на спорт режим, ама да вози твърдо не е било никога :mhihi:


Нали знаеш, че и в Е60 има динамик :winky: , но разликата между двете не е само наличието на тази екстра.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Въпрос с кви гуми вози най добре

Мнение от Сондьора » 22 Дек 2019, 12:36

Знам колега :winky: , но да си купиш Е65 без, не го разбирам.
Както и да е , весели празници.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въпрос с кви гуми вози най добре

Мнение от klintan66 » 28 Дек 2019, 9:17

Мой приятел си купи е 65 наскоро от Добрич. Такава каруца не съм виждал. Изглежда е правена или преправен динамик драйва но е адски твърда.
Моята е без динамик драйв, за съжаление като търсих нямаше, а имам друг приятел със и разликата е минимална.
Усеща се в завои, че не се накланя, но карана в града по-скоро не.
Лятото съм с 19 спорт пакет а сега с 235 55 19 и пак не усещам голяма разлика а мислех ,че ще има.

По принцип някакво спасение е по-малък цолаж, по-висока и по-мека гума.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Въпрос с кви гуми вози най добре

Мнение от kikko » 29 Дек 2019, 18:51

Според мен Динамик драйв-а играе роля за стабилността и по-точно страничното накланяне на колата в завой,за возията не е особено важен. За ЕДЦ вече съм съгласен-там разликата във возията на кола със и без е голяма. Моята беше на 19-ки,със Спорт пакет,който включва Динамик драйв и без ЕДЦ,но возията според мен беше много добра. :yes: Всеки има различна представа за добра возия. Ако колегата иска возия тип"лодка" да слага най-малкия възможен размер джанти и най-високите възможни гуми и разлика ще усети със сигурност.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Въпрос с кви гуми вози най добре

Мнение от ///M Power » 30 Дек 2019, 20:37

kikko написа:Според мен Динамик драйв-а играе роля за стабилността и по-точно страничното накланяне на колата в завой,за возията не е особено важен. За ЕДЦ вече съм съгласен-там разликата във возията на кола със и без е голяма. Моята беше на 19-ки,със Спорт пакет,който включва Динамик драйв и без ЕДЦ,но возията според мен беше много добра. :yes: Всеки има различна представа за добра возия. Ако колегата иска возия тип"лодка" да слага най-малкия възможен размер джанти и най-високите възможни гуми и разлика ще усети със сигурност.


Основнара функция на динамика е точно страничното накланяне, но понеже няма стандартна стаб. щанга (която колкото по-дебела толкова по-малко накланяне, но и толково по-лош комфорт) тук спокойно може да направи така че при каране на право колата да освободи колелото от натоварването и да поеме неравноста, без това да се предаде на цялата кола. ЕДЦ-то прави нещо подобно, но с амортесьорите (но там е по-ограничено възможностите на накланянето, за сметка на поемането на неравностите от всяко едно колело). При спорт пакета има и друго нещо, там пружините са по-твърди (вероятно и в амортесьорите има разлика) и от това страда комфорта.

ПС: след каратка проверка се оказа че има много варианти на амортесьорите
1. Без нищо
2. Със спорт окочаване и с/без динамик
2. Само със динамика
4. Само с ЕДС
5. С ЕДС и динамик
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Въпрос с кви гуми вози най добре

Мнение от Atanas328 » 30 Дек 2019, 23:36

И моята има ЕДС ,но не знам откъде решихте ,че с него вози по-меко и по-добре ... Това са електронни амортисъори ,които се стягат при режим спорт и колата става по вдървена и легнала на пътя. Не е на "въздух" както са по-новото поколение от ф 02 натам . Иначе моята е 745 и си я карам с 19 ски . отзад 275 40 , отпред 245 45 . Това са размерите по каталог и всичко е нормално.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Въпрос с кви гуми вози най добре

Мнение от ///M Power » 31 Дек 2019, 0:49

Atanas328 написа:И моята има ЕДС ,но не знам откъде решихте ,че с него вози по-меко и по-добре ... Това са електронни амортисъори ,които се стягат при режим спорт и колата става по вдървена и легнала на пътя. Не е на "въздух" както са по-новото поколение от ф 02 натам . Иначе моята е 745 и си я карам с 19 ски . отзад 275 40 , отпред 245 45 . Това са размерите по каталог и всичко е нормално.


ЕДЦ-то има 2 режима Комфорт и Спорт, другите имат само една настройка и той е по-компромисен спрямо тези с ЕДЦ. Въздух има и при 65/66-цата, там нещата отиват още по-надалеч.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook