Нужда от помощ и мнение БМВ е65 735I

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 15.09.2015
Пол: Мъж

Нужда от помощ и мнение БМВ е65 735I

Мнение от Edmundo » 04 Окт 2019, 12:21

Здравейте колеги имам нужда от помощ.Имам следния проблем с колата когато се опитам да отворя капачката за наливане на масло на работещ двигател няма почти никакъв шанс да я извадя защото има прекалено голям вакуум от двигателя.Ако все пак я изтръгна някакси колата направо изгасва.Сменил съм и двата клапана за картерната вентилация с нови защото със старите свиреше като стар чайник.Сега свиренето изчезна но големия вакуум в двигателя си остана.Дайте съвет къде може да е проблема.Няма кодове за грешки освен в едната ламда сонда.Мерси предварително.Колата е с газ ако има някакво знаяение.735 бензин.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 6.01.2012
Пол: Мъж

Re: Нужда от помощ и мнение БМВ е65 735I

Мнение от m1ta4ky » 04 Окт 2019, 19:28

Колега, при мен на 750 е по същия начин. И аз при работещ мотор развивам капачката и има много голям вакуум, но колата не изгасва. За мен е странно това с вакуума, да споделят и други колеги дали и при тях е така.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 15.09.2015
Пол: Мъж

Re: Нужда от помощ и мнение БМВ е65 735I

Мнение от Edmundo » 10 Окт 2019, 8:39

Не със сигурност не е нормално да има толкова силен вакуум.Нормално е да има съвсем лек ,но чак да не мога да развия капачката не е нормсално.Въпроса е къде да търся проблема защото всички по сервизите вдигат рамене.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.02.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E65 , 745i

Re: Нужда от помощ и мнение БМВ е65 735I

Мнение от Niki_123 » 10 Окт 2019, 10:58

Здравей колега , аз също имах този проблем.То и сега го има но е доста по малко. Смених мембраните , смених гарнитурите на капаците на главите и ги почистиха много добре от вътре , след което смених и О пръстените на моторчетата на валветроника в резултат на всичко това вакуума намаля т,така че като махна капачката макар и трудно колата не гасне. Провери и маркучите за вентилацията

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 15.09.2015
Пол: Мъж

Re: Нужда от помощ и мнение БМВ е65 735I

Мнение от Edmundo » 16 Окт 2019, 11:01

[quote="Niki_123"]Здравей колега , аз също имах този проблем.То и сега го има но е доста по малко. Смених мембраните , смених гарнитурите на капаците на главите и ги почистиха много добре от вътре , след което смених и О пръстените на моторчетата на валветроника в резултат на всичко това вакуума намаля т,така че като махна капачката макар и трудно колата не гасне. Провери и маркучите за вентилац


Ето това е една добра насока.Благодаря колега още утре ги разкачам.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook