Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от 0000A6 » 27 Сеп 2019, 8:54

Здравейте, от както застудя времето сутрин при палене ми се появи едно странно скрибуцане отпред от някоя ролка. Скрибуцането продължава докато колата позагрее и след това намалява до пълно изчезване след, като загрее нормално. Колата е е65 735i. Водната помпа е сменена миналата година, сменени са обтяжната и паразитна ролка и пистовия ремъкана алтернатора. Алтернаторът е сменен преди 70 000 км. Предполагам за толкова км не би се износила ролката на алтернатора, но все пак не го изключвам. Остава ролка на компресора на климатика. Там обтяжна нямам и компресора е постоянно зацепен. Как мога да ги проверя за да съм сигурен, къде е проблема и само ролки на двете места сменят ли се, защото търсих в нета ролка заалтернатора и не на мерих, за компресора ми казаха, че вървял с компресора....
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели.
Последна промяна 0000A6 на 27 Сеп 2019, 16:42, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от pinko_23 » 27 Сеп 2019, 10:22

Смени ремъка като гледам си с КОНТИНЕНТАЛ за нищо не стават пълен боклук. Пробвай с ремъци GATES.
Не е ролка на климатик защото компресорът не е зацепен постоянно, ролката на климатика се върти ама има електромагнител съединител и самият компресор не върти, следователно няма натоварване на ремъка.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от Дидо2 » 27 Сеп 2019, 11:28

А според проблема му е точно в ремъка или е малко по дълга или обратното малко по къс е сложен. оптяжната ролка трябва да е в средно положение за оптимален резултат

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от 0000A6 » 27 Сеп 2019, 16:48

https://youtu.be/dcbI9DRh7kk

Това видео го направих сутринта. Така, като се позаслушах ми се струва, че идва от страната, в която е компресора на климатика, но както каза колегата по-горе тя се зацепва само при пуснат климатик и няма натоварване. Възможно ли е това шумене да идва от вакуум помпата, но пък после изчезва.
Последна промяна 0000A6 на 27 Сеп 2019, 16:54, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от 0000A6 » 27 Сеп 2019, 16:51

pinko_23 написа:Смени ремъка като гледам си с КОНТИНЕНТАЛ за нищо не стават пълен боклук. Пробвай с ремъци GATES.
Не е ролка на климатик защото компресорът не е зацепен постоянно, ролката на климатика се върти ама има електромагнител съединител и самият компресор не върти, следователно няма натоварване на ремъка.

Видеото, което бях качил под първия пост по темата беше на друга кола със сходно шумене. Сега заснех друго видео и го качих с мойто си скрибуцане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от Дидо2 » 27 Сеп 2019, 19:31

Нищо неможе да се разбере от това видео всичко скърца ако не ти се ходи на сервиз почвай по нормалния начин сваляй перка трябва ти ключ специален корите на радиатора да се получи място за работа и сваляй ремъците и гледай кое лопа може и водна помпа да е нищо че си я сменял ако си слагал калпава голяма вероятност има да е заминала....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от 0000A6 » 27 Сеп 2019, 20:47

Дидо2 написа:Нищо неможе да се разбере от това видео всичко скърца ако не ти се ходи на сервиз почвай по нормалния начин сваляй перка трябва ти ключ специален корите на радиатора да се получи място за работа и сваляй ремъците и гледай кое лопа може и водна помпа да е нищо че си я сменял ако си слагал калпава голяма вероятност има да е заминала....

Водната е Hepu, горе съм писъл, че съм сменил ролки и ремъзи и остават алтернатора, но от тази страна не скрибуца. За разглабяне на ролки и пистов ремэк не се сваля перката. Място има доста. Видеото го качих за да може някой хо звука на скрибуцане да даде мнение.
Вакуум помпата, ако не е наред, какви признаци ива?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от Дидо2 » 27 Сеп 2019, 22:56

Без да се свали перката ще е много забавно свалянето на ремъка успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от 0000A6 » 28 Сеп 2019, 6:46

Дидо2 написа:Без да се свали перката ще е много забавно свалянето на ремъка успех

Човек не всички N62 са "шибано" тесни отпред. Аз имам една педя разстояние на моята от перката до ролките и онзи ден точно за 10 мин. свалих ремъка и пластмасовите ролки да ги огледам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от 0000A6 » 04 Окт 2019, 14:56

Открих проблема. Лагер на ролката на компресора за климатика. Питането ми е, как се сменя и къде да отида в София за да го сменят, защото самата ролка сама по себе си е с компресора?
Последна промяна 0000A6 на 05 Окт 2019, 21:56, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от Дидо2 » 05 Окт 2019, 12:15

Сваляй компресора и го закарай в някой сервиз да ти сменят лагерите не е за теб работа..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от 0000A6 » 05 Окт 2019, 21:54

Дидо2 написа:Сваляй компресора и го закарай в някой сервиз да ти сменят лагерите не е за теб работа..

До колкото знам и със свалянето на компресора не бих се справил, тъй, като се източва фреона и после се сваля компресора. Питането ми е къде да отида и да ми свършат работата :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от Дидо2 » 07 Окт 2019, 6:41

Еми незнаеш ли къде има сервизи в твоя град!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Ролка алтернатор или ролка компресор на климатика?

Мнение от 0000A6 » 11 Окт 2019, 7:50

Дидо2 написа:Еми незнаеш ли къде има сервизи в твоя град!

Сервизи много, ама работа в тях не се върши :)

Намерих проблема... Оказа се компресора на климатика. Решение смяна с нов. Доволен съм от работата на момчето, което установи, какъв е проблема без да сваля самия компресор и работи така сякаш автомобила е неговия. Ако някой прояви интерес ще му дам кординатите в София.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook