е65 730i - мнения?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

е65 730i - мнения?

Мнение от Empty_Head » 20 Фев 2019, 7:50

Здравейте. Интересувам се от този модел с този двигател и искам да помоля за малко повече информация. Слаби места, примерни цени за обслужване, разход на гориво, проблемен ли е автомата и всичко друго, което би ми било от полза. Моля да не ми предлагате дизел или по-големите мотори. Категорично съм ги зачеркнал поради ред причини и по-скоро бих си взел друг автомобил отколкото 20 годишен осмак, който за реставрация да ми стъпи на парите на околосветски круиз. :driving:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: е65 730i - мнения?

Мнение от zvetiko » 20 Фев 2019, 9:17

Empty_Head написа:Здравейте. Интересувам се от този модел с този двигател и искам да помоля за малко повече информация. Слаби места, примерни цени за обслужване, разход на гориво, проблемен ли е автомата и всичко друго, което би ми било от полза. Моля да не ми предлагате дизел или по-големите мотори. Категорично съм ги зачеркнал поради ред причини и по-скоро бих си взел друг автомобил отколкото 20 годишен осмак, който за реставрация да ми стъпи на парите на околосветски круиз. :driving:


Колега, е65 е автомобил от висок клас, с богата електроника, оборудване и системи и като такъв е със скъпа поддръжка, още повече когато го вземеш на 10% от стойността му като нов. Виждал съм хора, които са сменяли Е46 за Е65 и после дълбоко са съжалявали- ако искаш да демонстрираш нещо е добре да имаш и необходимото финансово покритие. Двигателя, на който си се спрял е с прекалено малка мощност за тежкото купе, за да може да усетиш, че караш BMW- затова Е65 масово се произвежда и купува с моторите, които не искаш. 730i e нещо подобно на 518i- имаше подобно извращение. По отношение на кутията- с двигателя, който искаш най- вероятно ще е в добро състояние, но ако се наложи да я ремонтираш, при хора, които наистина ще я ремонтират, ще отидеш към цената на околосветското пътешествие.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: е65 730i - мнения?

Мнение от Empty_Head » 20 Фев 2019, 9:56

Благодаря за информацията. За двигателя иначе не съм съгласен. Имах Х5 с този мотор и не мога да кажа, че се мъчи с него. Естествено осмаците биха били по-приятниа каране, но....
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж

Re: е65 730i - мнения?

Мнение от Veselin Petkov » 20 Фев 2019, 13:38

Здравей колега, аз съм с BMW 735i 2002г. и съм доволен! Обаждат се разни неща, сменял съм водна помпа, някой неща по окачването. Немисля че е нещо непостижимо и кой знае колко скъпо. Има доста от тези автомобили който се предлага и на части втора употреба. Разхода е около 15-20л на 100км. С две думи заслужава си.... а и ако имаш поне минимални умения за отремонтиране, да не ходиш и за най дремното нещо до сервиз си заслужава. Успех ! :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: е65 730i - мнения?

Мнение от kikko » 21 Фев 2019, 8:21

Е65-ци с този мотор не се срещат често. Информация за мотора може да получиш много,но в Е60 раздела. Имай в предвид,че подръжката на двигателя не е скъпата част от разходите. Електрониката е супер капризна и проблемна. Модули,датчици-многа са и са скъпи. Друг съществен момент са екстрите-хидравлични "стабилизиращи щанги" и ЕДЦ (амортисьори с настройки за твърдост).Няма да навлизам в подробности има много писано във форума. Само ти давам насоки. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: е65 730i - мнения?

Мнение от vankatagsi » 21 Фев 2019, 12:13

Тези коли да доста рядко срещани. 730i има вариант M54b30 - 231кс и N52b30 258кс, от първия вариант е почти невъзможно да намериш, предполагам става върпос за 258кс варианта. За всичко друго освен двигателя можеш да прочетеш в Е65 раздела, като цяло е сложна кола с много електроника в нея и ако искаш всичко да й работи си иска разправия и доста средства. Хубавото е ,че има доста на части вече, но не всичко можеш да сложиш втора употреба.
Аз карам същия двигател в Е61 / 258кс/, само че 4х4 с ръчни скорости и вече имам доста впечатления от двигателя, имам и впечатления от Е65 735i V8.
Е65 определено вози много по -меко от Е60/61, качеството на изработка на детайлите в купето е по-високо.
За двигателя: Като цяло като всички по-нови бензинови двигатели не е като да няма проблеми - работи на висока температура и опича гумичките на клапаните и повечето харчат масло, диса клапите в колектора на повечето не работят / аз ги смених - 900лв/, има валветроник и куп други датчици... Като цяло е доста усложнен мотор, за да не ти свети чека , за да върви добре и да не ти влиза в авариййни режими трябва абсолютно всичко по горивната с-ма, газоразпределението и датчиците да е на 6, капризен е в това отношение, но пък и вследствие на това, върви много добре и харчи учудващо малко, за това което предлага.
В е65 предполагам разхода ще ти е между 15-18/100 в София градско / моята повче от 16 не ми е давала/ и според мен ще върви прилично, без да може да се нарече бърза кола. Това е последният 3л мотор, който с добра настройка търпи газ без проблеми,което не е за пренебрегване.
Макар и да има проблеми и да е сравнително скъп за ремонти N52B30 е много по-евтин за ремонт и ремонтнопригоден от всички варианти на V8 N62!
Общо взето проблемите са едни и същи, но при V8 всичко е Х2 и няма достъп до нищо, като тръгнеш да ремонтираш.
Аз лично категорично бих го предпочел пред 735i, ако ще си купувам бензинова седмица.
Надявам се да съм бил полезен.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook