Неравномерна работа при първоначален старт

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.09.2018
Пол: Мъж

Неравномерна работа при първоначален старт

Мнение от petarkolev » 28 Ное 2018, 8:56

Здравейте, имам следния проблем, Е65 - 745, 2005г.бензин сутрин при студен мотор след като запали си мени оборотите и светва чек "Reduce acceleration, hard acceleration may damage catalyser".
На диагностика показва че е редувала и изключва някой от цилиндрите 7-8-6-5-4.
След като загрее колата всичко изчезва, чекът също. Колата е на 88000км. реални и никога не е имала газ.
Сменени, масла филтри и свещи + маслен датчик.
Последната диагностика е вчера по обяд в гаража в който я държа и правеше същият проблем, оставихме я следобед се прибрах запалих и проблема го нямаше! :dunno:
Който може да помага! :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Неравномерна работа при първоначален старт

Мнение от Benord » 28 Ное 2018, 13:53

Смятам,че едно издухване на магистрала ще и реши проблемите.Ако се кара на близки разстояния,градско и в ниски оборотни режими проблемът е ясен.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.09.2018
Пол: Мъж

Re: Неравномерна работа при първоначален старт

Мнение от petarkolev » 28 Ное 2018, 15:55

Благодаря колега, ще пробваме и това с издухването.
Колата я имам от шест месеца, въпросният проблем го направи след като паднаха температурите, ако това е от значение.
Навъртял съм и около осем хиляди км. от който 90% извънградско, имам градска кола за дупките :)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 17.08.2018
Пол: Мъж

Re: Неравномерна работа при първоначален старт

Мнение от Gogo1234567 » 28 Яну 2019, 19:37

Същия проблем имам и аз откакто застудя, ако намериш решение пиши на лично

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.09.2018
Пол: Мъж

Re: Неравномерна работа при първоначален старт

Мнение от petarkolev » 20 Фев 2019, 15:17

Здравейте, все още не съм открил проблема :banghead: . Закачиха я на диагностика и пак нищо, направиха адаптация на ванусите но пак прекъсва, провериха всички възможни вакуми и те са наред , разлика има но е минимална. Заредих и карам само със 100 октанов , мисля че се усеща по-малко,ама пак не е като хората. Явно в Сливен толкова могат майсторите! Лошото е ,че като я закарам колата на диагностика трябва да я оставя на другия ден да я гледат, като е напълно студена за да им покаже проблема.
Ако някой знае човек в региона с повече опит нека пише!
Хубав ден и по-малко такива главоблъсканици :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Неравномерна работа при първоначален старт

Мнение от optimist » 14 Мар 2019, 12:52

Може да не ти са ок някои бобини... изтрийте грешките и виж дали ги пише пак на едни и същи цилиндри след като сте ги разменили
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 26.10.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 525

Re: Неравномерна работа при първоначален старт

Мнение от iamatuning » 16 Апр 2021, 9:52

Според мен проблема е електрически... инсталация или компютър. Намерете работещ компътър от такава с необходимите допълнителни компоненти и го сменете за проба... при един мой познат излезе студена спойка на чипа за 4ти цилиндър. След ремонта на компютъра и смяната на чипа всичко се оправи.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook