Свещи за N62 при монтиране на ГИ

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Свещи за N62 при монтиране на ГИ

Мнение от 0000A6 » 16 Ное 2018, 7:47

Здравейте, колеги имам нужда от малко помощ, тъй като се реших да монтирам газов инжекцион на моята 735-ца, N62, 2004 година. Докато монтираха инжекционна развихме една от свещите и видях, че е с 4 електрода, до колкото знам, а и с майстора си говорихме е по-добре свещите при газ да са с един електрод, защото искрата трябва да е по-силна и съсредоточена, тъй като газта е по-трудно запалима. Порових се в нета и намерих NGK LPG, които са за модела и са с един електрод и им дават 60 000 км. Въпросът ми е към хората каращи на газ с такъв мотор N62 да споделят мнение за свещите.
Другото, което ме интересува е как се изваждат свещите на 7 и 8 цилиндър, които се намират от лявата страна на двигателя, защото точно там и по-конкретно срещу 7 цилиндър се намира ABS-а, а там не ми се иска да пипам :)
Ще съм благодарен, да ми помогнете и по двата въпроса.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Свещи за N62 при монтиране на ГИ

Мнение от ivoo » 16 Ное 2018, 20:53

Не ми се рови сега ,но провери в каталога на DENSO за ik20tt дали са подходящи за твоя двигател. След като сложих тези свещи,имам чувството че колата олекна с 500 кила колкото и невероятно да звучи. Или с други думи -виж ТТ серията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Свещи за N62 при монтиране на ГИ

Мнение от vladobate » 17 Ное 2018, 10:10

Моята колица е със същите свещи и карайки на газ карам с еднополюсни , проблем няма . Със оригиналните също нямаше проблем , но с Денсо свещи съм имал ядове нееднократно на две коли , хубави ама не баш , мое мнение . Имаш избор с оригинални да си караш пак или с BKR7E . Първо вземи си по-студени ( 7-мици ) и второ може да си сложиш иридиеви ( BKR7EIX , добри са доволно ) . Евраците зареждат NGK на добри цени особено ако имаш отстъпка . Успех .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Свещи за N62 при монтиране на ГИ

Мнение от 0000A6 » 17 Ное 2018, 10:38

Аз ги поръчах тези, които бях споменал в първия си пост и като ги сложа и покарам малко ще кажа мнение. Сега остава да видя, как да развия свещите на 7 и 8 цилиндър. Ако някой има идея ще съм благодарен да я сподели. Инече днес карах колата извънградско към 200 км и впечатленията ми са, че колата добве върви, изпреварванията са ок.... Струва ми се, че има малко муднина, но ще я покарам едни 1000 км. да поомекнат мембраните и ще наблюдавам впечатления.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Свещи за N62 при монтиране на ГИ

Мнение от 0000A6 » 17 Ное 2018, 10:39

Аз ги поръчах тези, които бях споменал в първия си пост и като ги сложа и покарам малко ще кажа мнение. Сега остава да видя, как да развия свещите на 7 и 8 цилиндър. Ако някой има идея ще съм благодарен да я сподели. Инече днес карах колата извънградско към 200 км и впечатленията ми са, че колата добве върви, изпреварванията са ок.... Струва ми се, че има малко муднина, но ще я покарам едни 1000 км. да поомекнат мембраните и ще наблюдавам впечатления.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Свещи за N62 при монтиране на ГИ

Мнение от ildivvy » 17 Ное 2018, 13:20

Само да добавя,че при свещите с повече електроди,искрата пак си 'прехвърча' само между два електрода.Централния и един от другите.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 29.03.2016

Re: Свещи за N62 при монтиране на ГИ

Мнение от bahata » 02 Мар 2019, 15:44

карах с оригиналните свещи на газ и не беше ок при мен, сложиха ми бош на 25к км се разсветиха мисфирите (30к ги дават боша) сега сам с нжк и колата няма проблем самнявам се колко ще изкарат но иридиум нжк мисля че е най добре за газ (както и за бензин).
п.с. от две години си карам на бензин като имсля да махам газовата изцяло. смених 2 газови системи и пак тази кола не е правена за газ. колкото и да се иска на повечето хора. карайте на бензин да не ви болят главите. :bchug:

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook