От Е60 на Е65 - струва ли си и мнения ?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: От Е60 на Е65 - струва ли си и мнения ?

Мнение от racing_team_vidin » 21 Май 2018, 9:58

Този разговор, съм го водил много пъти.
Общо взето ако не отбираш и вкарваш, каквото и да е бмв (камо ли 7) в сервиз, ще ти избиват зъбите.
Първо, голяма част от сервизите нямат качествена диагностика- не говоря само за компютърна, а цялостна.
Следователно се играе на проба грешка- за сметка на клиента.
П.п
Сменени Модули: лоджик и чейнджър, и двете греди и пак ще ги сменям.
Амортисьори и хидравлика на багажника.

Окачване и мотор не броя, това са консумативи.
Като цяло съм много доволен имал съм и е60, нищо общо.
60тката има едно предимство, можеш да и добавяш ъпгрейдваш модули и части, докато при е65 си малко ограничен, а за мен това е голяма болка.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е65 745i

Re: От Е60 на Е65 - струва ли си и мнения ?

Мнение от ravina » 25 Май 2018, 11:30

Основен съвет - гледай мненията на хора, който имат или са имали 7ка, човек, който не я е карал почти нищо не знае за нея :D

Колата е страхотна за каране, но в града "папка доволно" /нещо към 20-25 на 100/. Има си своите проблеми, който доста трудно се решават /лично аз така и успявам да си намеря читав сервиз/. Много "разбирачи" и малко, които наистина познават колата. Позачети се в темата на е65, почти всички "детски болести" са описани от колегите /като собственик на е65 745i, преди фейса това ми е най - голямата грешка. Много проблеми щях да си спестя/. Така ако решиш да вземеш тази кола може да си спестиш много допълнителни разходи ако знаеш какво да гледаш при избора и.

С две думи - скъпа и хубава кола, която ако я обгрижваш ще те радва много.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: От Е60 на Е65 - струва ли си и мнения ?

Мнение от Atanas328 » 11 Юни 2018, 22:53

Колега,скачай на е65 , няма нищо страшно . Всичко което не е 7мица е компромис ,ще се убедиш . Само като си помислиш какво караш ,ще се усмихваш сам ,а когато те попитат какво караш и кажеш 7мица ,всички ще млъкват.Има много класа ,респект и сила в тази кола ,разбира се трябва да се подбере наистина 7ца с подобаващите се екстри,не някой гаден компромис колкото да се каже че е 7ца :) За подробности ако те интересува нещо ми пиши,да поддръжката не е като на е46 ,не е елементарна като е36 ,но не е и нещо толкова драматизиращо :) Нормално е ако правиш сметки да я обслужваш с бюджет за 3та серия ,да ти се струва страшна. :bchug:
Нагоре чета ,че 7цата била кола за висшата класа ,за бизнесмени с много пари и т.н ,тука говорим за е65 , а не за новата 7ца все пак :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: От Е60 на Е65 - струва ли си и мнения ?

Мнение от Пилев » 16 Юни 2018, 20:23

Atanas328 написа:Колега,скачай на е65 , няма нищо страшно . Всичко което не е 7мица е компромис ,.....

Това не може да е по-невярно.
7-цата е компромис с теглото
7-цата е компромис със скоростите ако искаш ръчка
7-цата е компромис с разход
7-цата е компромис с липса острота. И на динамика, ако си с малките мотори, ама пък то това си важи за всичките модели.
е65-цата и лайсните с парктрониците и БГ реалноста.
Има е60-ки с ЕДЦ и динамик драйв. Реално разлика в подръжката няма.
Има и е60-ки с комфортен салон с обдухване. Хеад уп дисплей(в е65 няма) и т.н.
Не случайно бмв са най-извесни с тройката.
Всичко опира до там какво търсиш и какво ти се кара.
Не целя да се заяждам, все пак и аз имам е65 и съм преценил че това ми се кара. Но да се отписват другите основни модели на марката е малкоо...

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook