Проблеми със станциите на радиото и джойстика

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 30.04.2015
Пол: Мъж

Проблеми със станциите на радиото и джойстика

Мнение от stiga_10 » 07 Мар 2018, 12:18

здравейте с бмв е65 730д 2003г съм. Имам следният проблем от скоро. Първо джойстика ми когато го завъртя на моменти сякаш изпуска и се върти много лесно и сякаш реагира доста забавено и немога един час и дата да настроя. Това е първият ми проблем.
Вторият ми проблем е че от известно време когато пусна радиото тръгва за секунда после започва уж да търси станции и пак тръгва и така постоянно даже направо много трудно го изключвам.
Да отбележа, че пробвах и със Cd както в главното така и в ченджера. получава сека съшото тругва за момент после прекъсва пак тръгва и така. Дали може това да се дължи на джойстика и лесно ли се сменяили проблема може да е дугаде.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 22.02.2017
Местоположение: Brussels
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: space shuttle

Re: Проблеми със станциите на радиото и джойстика

Мнение от BMWAudioLab » 07 Мар 2018, 12:26

stiga_10 написа:здравейте с бмв е65 730д 2003г съм. Имам следният проблем от скоро. Първо джойстика ми когато го завъртя на моменти сякаш изпуска и се върти много лесно и сякаш реагира доста забавено и немога един час и дата да настроя. Това е първият ми проблем.
Вторият ми проблем е че от известно време когато пусна радиото тръгва за секунда после започва уж да търси станции и пак тръгва и така постоянно даже направо много трудно го изключвам.
Да отбележа, че пробвах и със Cd както в главното така и в ченджера. получава сека съшото тругва за момент после прекъсва пак тръгва и така. Дали може това да се дължи на джойстика и лесно ли се сменяили проблема може да е дугаде.

От кога имаш този проблем?
Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ24/ВМ54, МК3/МК4, ASK-CD и Logic7
Цифрова телевизия за моделите с iBus комуникация

http://bmwaudiolab.com/
https://www.facebook.com/BMWAudioLab/
viewtopic.php?f=63&t=426879

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 30.04.2015
Пол: Мъж

Re: Проблеми със станциите на радиото и джойстика

Мнение от stiga_10 » 07 Мар 2018, 12:29

BMWAudioLab написа:
stiga_10 написа:здравейте с бмв е65 730д 2003г съм. Имам следният проблем от скоро. Първо джойстика ми когато го завъртя на моменти сякаш изпуска и се върти много лесно и сякаш реагира доста забавено и немога един час и дата да настроя. Това е първият ми проблем.
Вторият ми проблем е че от известно време когато пусна радиото тръгва за секунда после започва уж да търси станции и пак тръгва и така постоянно даже направо много трудно го изключвам.
Да отбележа, че пробвах и със Cd както в главното така и в ченджера. получава сека съшото тругва за момент после прекъсва пак тръгва и така. Дали може това да се дължи на джойстика и лесно ли се сменяили проблема може да е дугаде.

От кога имаш този проблем?


От около месец са посочените проблеми. Иначе нямам други грешки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 16.12.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 730D 2004
Мечтае да кара: BMW 760LI 2017 :D

Re: Проблеми със станциите на радиото и джойстика

Мнение от mncazzaro » 09 Мар 2018, 12:12

Джойстика се сменя,но си е време... Сваляш страниците на мокета от двете страни на конзолата.От там сваляш и задната част на барчето под двете запалки пластмасата ,вадиш и въздупроводите.Развиваш болтоветеСваляш средната конзола, обръщаш я на обратно и е хванат на няколко болта и лентов кабел.
Случайно да си сменил ask unit а скоро,защото това увисване много ми прилича не кодиран аск ?

И при мен имаше проблем с джойстика,но и с климатика и една система.Та оказа се акумулатора не знам каква връзка прави,че да разбутва чак джойстика,но факт купих нов агм и няма ядове вече...

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 30.04.2015
Пол: Мъж

Re: Проблеми със станциите на радиото и джойстика

Мнение от stiga_10 » 12 Мар 2018, 12:08

mncazzaro написа:Джойстика се сменя,но си е време... Сваляш страниците на мокета от двете страни на конзолата.От там сваляш и задната част на барчето под двете запалки пластмасата ,вадиш и въздупроводите.Развиваш болтоветеСваляш средната конзола, обръщаш я на обратно и е хванат на няколко болта и лентов кабел.
Случайно да си сменил ask unit а скоро,защото това увисване много ми прилича не кодиран аск ?

И при мен имаше проблем с джойстика,но и с климатика и една система.Та оказа се акумулатора не знам каква връзка прави,че да разбутва чак джойстика,но факт купих нов агм и няма ядове вече...


Здравейте смених акумулатора с Varta 95ah AGM. Беше някакъв друг и не беше AGM. Трябва ли да се кодира и да спомена, че посочените проблеми започнаха и преди да сменя акумулатора.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 22.02.2017
Местоположение: Brussels
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: space shuttle

Re: Проблеми със станциите на радиото и джойстика

Мнение от BMWAudioLab » 12 Мар 2018, 14:36

Относно джойстика - проблемът не е в него и колата трябва да се прегледа от специалист. Не говоря за диагностика с компютър и диагностичен софтуер, а за преглед на мултимедийната система, за да се установи, кой точно е проблемният модул.
Относно акумулаора - след смяна колата трвябва да се закачи на диагностика, да се изчистят грешките и да й се обясни с какъв акумулатор е.
Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ24/ВМ54, МК3/МК4, ASK-CD и Logic7
Цифрова телевизия за моделите с iBus комуникация

http://bmwaudiolab.com/
https://www.facebook.com/BMWAudioLab/
viewtopic.php?f=63&t=426879

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 30.04.2015
Пол: Мъж

Re: Проблеми със станциите на радиото и джойстика

Мнение от stiga_10 » 23 Мар 2018, 15:51

BMWAudioLab написа:Относно джойстика - проблемът не е в него и колата трябва да се прегледа от специалист. Не говоря за диагностика с компютър и диагностичен софтуер, а за преглед на мултимедийната система, за да се установи, кой точно е проблемният модул.
Относно акумулаора - след смяна колата трвябва да се закачи на диагностика, да се изчистят грешките и да й се обясни с какъв акумулатор е.

Изтиха ми всички грешки инициализираха ми акуммулатора.Сега като намеря станция не я губи но прекъсва станцията казаха ми че може да има проблем със крайното стъпало. Какво може да се направи.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 22.02.2017
Местоположение: Brussels
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: space shuttle

Re: Проблеми със станциите на радиото и джойстика

Мнение от BMWAudioLab » 09 Юли 2018, 16:28

stiga_10 написа:
BMWAudioLab написа:Относно джойстика - проблемът не е в него и колата трябва да се прегледа от специалист. Не говоря за диагностика с компютър и диагностичен софтуер, а за преглед на мултимедийната система, за да се установи, кой точно е проблемният модул.
Относно акумулаора - след смяна колата трвябва да се закачи на диагностика, да се изчистят грешките и да й се обясни с какъв акумулатор е.

Изтиха ми всички грешки инициализираха ми акуммулатора.Сега като намеря станция не я губи но прекъсва станцията казаха ми че може да има проблем със крайното стъпало. Какво може да се направи.

Малко късно се включвам, но само звукът от радиото ли се губи или и звука от ченджъра и парктроника?
Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ24/ВМ54, МК3/МК4, ASK-CD и Logic7
Цифрова телевизия за моделите с iBus комуникация

http://bmwaudiolab.com/
https://www.facebook.com/BMWAudioLab/
viewtopic.php?f=63&t=426879

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook