Проблем с Airbag SBSR- модул

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Проблем с Airbag SBSR- модул

Мнение от Пилев » 02 Фев 2018, 22:41

Здравейте. Имам следният проблем и вече правих какво ли не, но нещо не мога да го реша.
Накратко историята:
Колата спря да пали.
След малко изследване се установи, че SBSR модула е заминал(air bag модула в дясната Б колона). Иммено в него е управлението и на помпата в резервоара.
Смених модула, колата запали, обаче ест. светнаха и лампите за Airbag-a и коланите.

Програмирах модула с вина на моята кола с winkfp.
Кодирах го с нцс експерт.
И стартирах system time на модула с tool32.

Обаче airbag системата не тръгва. Дава следната грешка, която се вижда в инпа. В иста и дис не се вижда.
Screenshot_3.png


Някой ако има идей какво трябва да се направи или предложение къде да закарам колата за да я погледнат, ще съм му много благодарен.
Дали трябва да се рестартира времето във SIM-a? или и в другите модули?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Проблем с Airbag SBSR- модул

Мнение от Ненко Вранков » 04 Фев 2018, 10:02

Мисля, че при ресетването на времето, то се синхронизира с останалите модули... правил съм, но преди доста време и не помня честно казано. Пробвай със СИМ, кактоси писал... но е странно в ИСТА да не показва.


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Проблем с Airbag SBSR- модул

Мнение от dinozab » 17 Фев 2018, 17:44

Според Инпа тази грешка не е причина да светне лампата за Airbag но пък в същото време дава че има проблем в комункацията между SBSR с SIM модула.По скоро провери връзката помежду им.
Untitled.jpg

А лампата на Airbag светеше ли със стария модул когато колата не палеше?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Проблем с Airbag SBSR- модул

Мнение от Пилев » 18 Фев 2018, 18:33

Здравейте. Малко развитие.
Не никога не е светел airbag системата.
Оправих си(надявам се) стария модул и го сложих на колата. Намерих инфо тук
Сега проблемът изчезна. Няма грешки, всичко работи.

Проблемът в SBSR-а или по-скоро часта с управлението на помпата, е една намотка с лоши спойки. Просто трябва да се преазапои. Тъй като вчера смених обратно стария модул, за сега не мога да потвърдя, че проблема е на 100% решен, но на пръв поглед колата пали без проблем. Грешки няма. airbag-a работи.
Ето я въпросната спойка, вече поправена:
sbsr1.png

sbsr2.png


От това което прочетох най-вероятно времето в "новият" модул е по-голямо от това в СИМ-а и не може да заработи. Как обаче се оправя не успях да разбера, a и не исках да бърникам повече системата.
Ето и снимкa преди да го сменя. Времето е пуснато, но въпреки това не успах да го подкарам:

сбср3.png


п.с. Първият път ми отне повече час да махна корите и колана, сега се справих за под 15 минути 8)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Проблем с Airbag SBSR- модул

Мнение от dinozab » 18 Фев 2018, 19:58

Полезна информация много. Моята от известно време понякога отказва да запали без причина и без да записва каквато и да е грешка. Също съм се насочил към този модул и ще проверя тези спойки затова те попитах дали е светела лампата на Airbag. Дано да се оправи проблема при теб аз ще пиша при мен какво е положението но ще е по нататък тъй като сега много не я карам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Проблем с Airbag SBSR- модул

Мнение от Пилев » 18 Фев 2018, 21:26

Точно така почна и моята. От време на време не пали. Оставяш я за 4-5 минути, пали без проблем. Докато в един момент просто повече не пожела да запали. Грешки абсолютно никакви. Когато спре да пали дава low rail pressure в DDE, но това само по себе си не ти казвва от къде точно е проблема.
Реално модулите вървят по 40-60 лв. стига да успееш да го подкараш. Но при положение, че може би така се оправя си струва да се опита.


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Проблем с Airbag SBSR- модул

Мнение от dinozab » 12 Мар 2018, 21:06

Малко развитие и от мен по темата.
Днес отворих модула и проблема се оказа същият - спукани спойки. При мен бяха малко повече общо 7 :shock:
IMG_0326.jpg

InkedIMG_0325_LI.jpg

Една я презапоих за всеки случай :mhihi: :mhihi: :mhihi:
IMG_0327.jpg

За сега няма никакви проблеми дори имам чувството че колата пали и върви една идея по-добре но това може и да е лъжливо чувство моята е бензинова. Дано да е това и да няма повече проблеми за на пред.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook