Лайт модул ПОМОЩ

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Лайт модул ПОМОЩ

Мнение от GuFi » 06 Сеп 2017, 15:57

Колеги тъй като имам проблем със скапаните ангелски очи ... (нямам ток на буксата/те) front parking light left/right failure на диагностиката излиза следното." Грешка в късо съединение,защото показателите на лампата са над допустимото" прегледах всичко букси,бушони,кабели ВСИЧКО.Последния ми варянт е смяна на LIGHT MODULLE :banghead:
Първият ми въпрос е. КЪДЕ СЕ НАМИРА ТОЗИ МОДУЛ? Под волана или под жабката?
Вторият ми въпрос е. След смяна на модула задължително ли трябва програмиране?
Третият ми въпрос е. Задължително ли трябва да е като този който е на колата,по VIN ми излиза "61 35 9 203 081" този номер , а на тези които има за продажба пише BMW E6X - следвателно всичките "E" E53 E60 E61 E63 E64 E65 E66 E70 и т.н. Така ли е или не е ? Моля за ПОМОЩ :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Лайт модул ПОМОЩ

Мнение от oci » 06 Сеп 2017, 16:45

GuFi написа:Колеги тъй като имам проблем със скапаните ангелски очи ... (нямам ток на буксата/те) front parking light left/right failure на диагностиката излиза следното." Грешка в късо съединение,защото показателите на лампата са над допустимото" прегледах всичко букси,бушони,кабели ВСИЧКО.Последния ми варянт е смяна на LIGHT MODULLE :banghead:
Първият ми въпрос е. КЪДЕ СЕ НАМИРА ТОЗИ МОДУЛ? Под волана или под жабката?
Вторият ми въпрос е. След смяна на модула задължително ли трябва програмиране?
Третият ми въпрос е. Задължително ли трябва да е като този който е на колата,по VIN ми излиза "61 35 9 203 081" този номер , а на тези които има за продажба пише BMW E6X - следвателно всичките "E" E53 E60 E61 E63 E64 E65 E66 E70 и т.н. Така ли е или не е ? Моля за ПОМОЩ :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:



Няма нужда от смяна на лайт модула.
Това се ресетне и почна да работи както преди.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Лайт модул ПОМОЩ

Мнение от Dextuar » 06 Сеп 2017, 17:11

Напиши в google short circuit reset tool32 и там има инструкции как да ресетнеш брояча и след това ще се оправи ;) Прекалено много пъти ти е записвало грешка за крушката и затова модула спира тока до тях, това е safety measure :yes: Трябва ти К-ДКАН кабел с инсталирана INPA

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: Лайт модул ПОМОЩ

Мнение от GuFi » 08 Сеп 2017, 23:05

Днес си взех модул скапаняците светнаха обаче нищо друго не свети освен грешки. Трябва ми кодиране на модула?Някой в София за кодировка за 2мин само да смени VIN-a ??!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Лайт модул ПОМОЩ

Мнение от Dextuar » 10 Сеп 2017, 7:13

GuFi написа:Днес си взех модул скапаняците светнаха обаче нищо друго не свети освен грешки. Трябва ми кодиране на модула?Някой в София за кодировка за 2мин само да смени VIN-a ??!!

Направи ли това, което ти пратих на ЛС? Отделно не ти трябва да се сменя ВИН, само да се кодира и да му се налее VO.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: Лайт модул ПОМОЩ

Мнение от GuFi » 10 Сеп 2017, 15:18

Не съм.Как да го направя без програма? :dunno:

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook