Проблем "No display of gears position"

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.05.2015
Пол: Мъж

Проблем "No display of gears position"

Мнение от Martozzy » 30 Апр 2017, 8:50

Привет колеги. Имам следният проблем от едно известно време.
Докато карам получавам следната грешка, която може да се види на снимката:

No display of gear position.
Selection of gears reduced.
Engaging gear without brake possible. Have the problem checked by the nearest BMW service.


Първоначално се появи на един светофар и изчезна преди да успея да го снимам.
Известно време не се беше появявал, но веднъж докато се прибирах по магистралата (поддържах една скорост на автопилот) се появи отново.
Постепенно започна доста често да се появява докато не се стигна до това да се появява с всяко докосване на газ/спирачка.
Колата работеше нормално (сменяше си скорости без никакви проблеми), докато в един прекрасен ден започна да работи само на трета скорост.
Тоест, когато я запаля - всичко е ОК докато не излезне съответната грешка, тогава започва да работи само на 3-та.
Когато превключех на ръчни скорости, проблема не се наблюдаваше за 10-тина километра, но после пак идваше.
Реших да сменя маслото на скоростите, тъй като предположих, че всичко идва от него, понеже не го бях сменял откакто взех колата (купих я Октомври 2016).
Човека смени маслото както трябва, но ми каза, че в кутията е имало едва 3,5 вместо 10 литра, а старото масло е било воднисто, черно и пълно с боклуци.
Както и да е, колата започна да работи безупречно, скоростите се сменят невероятно добре, но грешката отново се появи.
Опитах да рестартирам паметта на скоростната кутия (задържам газта за 30 секунди докато колата е на контакт и после паля), грешката изчезна за едно известно време, но после пак се появи.
Държа да отбележа, че няма течове на масло. Закачихме я на диагностика, излезна единствено грешка с EGR клапа, което не виждам как може да е свързано.
Помолих специално да видят скоростната кутия, но там всичко беше на 0 (без грешки).
Някой има ли идеи? Модела е 2003 3.0d e65.

http://prikachi.com/images.php?images/948/9108948k.jpg

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook