Audio system bmw e66

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.02.2017
Пол: Мъж

Audio system bmw e66

Мнение от Vasil_Byanov » 05 Фев 2017, 14:55

Здравейте колеги,имам проблеми с аудио системата на моето бмв 745д е66,която карам неотдавна! Искам да обясня какво прави,така значи-седи си в гаража цяла нощ,сутринта я запалвам и няма нищо,нито борда работи нито аудио системата,радио,парно, скролера не действа(не функционира),тръгвам си към града с не работещи радио и компютърна система,обикалям около половин,един час и изведнъж започва да прекъсва, мъчи се около 10 минути и в един момент си свири напълно нормално, все едно е нямало проблем! Та, въпроса ми драги колеги е: защо и от какво се получава това?! Благодаря предварително за съдействието!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Audio system bmw e66

Мнение от Ненко Вранков » 09 Фев 2017, 13:11

Диагностика, направи ли й ?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е65 745i

Re: Audio system bmw e66

Мнение от ravina » 09 Фев 2017, 20:41

Колега, също така замери си акумолатора ... от него ми е правило много мизерий.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 4.01.2005
Местоположение: montana
Пол: Мъж
Кара: е65 750i
Мечтае да кара: V12 но без притеснения
Детайли за колата: N62B48

Re: Audio system bmw e66

Мнение от ljubo72 » 15 Фев 2017, 23:10

Здравейте. И аз съм със същия проблем и по същите симптоми. Вчера подмених акумулатора с нов Agm и никаква разлика. Няма никой и след време както си шофирам и всичко изведнъж се появява и си свирва и заработват всички модули.даите съвет. Аз мисля че нещата клонят към радио модула или така нареченото ASK.
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 4.01.2005
Местоположение: montana
Пол: Мъж
Кара: е65 750i
Мечтае да кара: V12 но без притеснения
Детайли за колата: N62B48

Re: Audio system bmw e66

Мнение от ljubo72 » 15 Фев 2017, 23:13

Да допълня че съм с 750 i феиса
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Audio system bmw e66

Мнение от racing_team_vidin » 20 Фев 2017, 17:41

ASK, въпреки че без него климата работи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Audio system bmw e66

Мнение от Ненко Вранков » 21 Фев 2017, 9:24

ASK модула е свързан по MOST шина, докато IHKA е по KCAN... което означава че нямат общо помеждуси в комуникацията... Проблема по-скоро е другаде. Как е напрежението в клема 15. Провери дистрибуторната кутия с големите предпазители.. да няма окислявания или нагорели връзки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Audio system bmw e66

Мнение от stony1 » 21 Фев 2017, 15:40

Няколко са проблемните места при Е65/Е66.
ASK CD - при дефектиране на този модул дисплеят има картина и показва информацията от бордовия компютър. Климатика работи, но има и случаи когато отказва, парктроника работи, но няма звуков сигнал. Наблюдавал съм случаи, в които парктроника се държи странно при неработещо ASK CD, но е рядкост.
Logic7 - това животно може да ви стъжни живота. Има над 10 различни симптома и поведение при прецакан Logic7. Дори може да ви рестартира цялата система.
Блутут модул - този модул може да доведе до забиване на системата, но на дисплея ще има картина, iDrive контролерът ще работи, но няма да има управление на Logic7 ако има такъв в колата.
Навигационни модул - в него са интегрирани два модула с различни физически CAN адреси, но дори да дефектира, модулът остава да работи като оптична тапа.
ТВ модул - не е проблемен и рядко оказва влияние върху работата на системата.
Дисплея - е това е нещото, което Ви пили нервите и се включва когато му е кеф. Всички симптоми, посочени в предишните постове могат да се дължат на дисплея.
Радио модула - когато дефектира или няма звук от аудио системата или няма звук само когато превключите на Радио.

П.П. Проблемите на Любо не са от Лоджика. ASK CDто също намисрисва да е здраво. CAN сигнал може да се предава и по оптичните връзки, изграждащи MOST комуникацията.
Пия бира в неограничени количества, а ако на някой му се намира проблемен Logic7 , нека драсне едно лично, защото ми трябва за един експеримент.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 4.01.2005
Местоположение: montana
Пол: Мъж
Кара: е65 750i
Мечтае да кара: V12 но без притеснения
Детайли за колата: N62B48

Re: Audio system bmw e66

Мнение от ljubo72 » 01 Мар 2017, 19:58

здравейте,нека първо поздравя колегата STONY1 - страхотен е.Още веднъж поздрави и поклон приятелю, а лятото ще го полеем когато ходя на море.както ми обясни по тел къде ми е проблема така и стана.радиомодула отзад вляво в гредичката.при мен може би бяха спукани споики на буксите.презапоихме всичко което ни съмняваше и - о господи всичко тръгна безупречно.
ако някой иска да го разглобява то редът и начина на демонтаж го има в yutube.успех
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook