CD Changer / IPOD retrofit KIT

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

CD Changer / IPOD retrofit KIT

Мнение от mrlargo » 08 Ное 2016, 18:29

Колеги, нещо CD Changer-a ми прави номера, сега не зарежда дискове. Чудя се да се опитвам ли да го поправям ли или като така и така разглобявам таблото да монтирам IPOD retrofit kit.
Въпросът ми е някой монтирал ли е въпросния kit? Какви пари излиза горе долу? От BMW ETK-то сметнах, че частите са нещо от сорта на 600 лева. Освен в Дару/Аутобавария някой друг монтира ли качествено такива работи или
сам да си го правя?
Ако е много сложно може да си слушам и през AUX-а, тъпото е че не мога да сменям песни така от iDrive, a IPOD-a си е напълно интегриран и се появява на местото на cd-changera в менюто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: CD Changer / IPOD retrofit KIT

Мнение от Giovanni » 08 Ное 2016, 19:18

Не се разглобява таблото, а само жабката.
Въпроса ти е малко - 50-80лв ли да дадеш за ремонт на чейнджъра или 600лв да дадеш. А разликата е, че при едното ще записваш дискове, а при другото ще си качваш в айпода музиката. Също така в тия 600лв се съмнявам да влиза лайстната ако ще махаш чейнджъра. По-добрия вариант вместо iPod кита е dension gateway 500.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: CD Changer / IPOD retrofit KIT

Мнение от mrlargo » 17 Ное 2016, 8:02

Под разглобяване на таблото имах предвид, че се маха декоративната лайстна и част от отворите за парното. https://www.youtube.com/watch?v=ahr4fK-rI_I
Иначе проверих точната цена - 730 лева с лайстната и 150 лева за труд - 880 лева искат общо в Дару Кар ако някой друг се интересува. Ще проверя Dension gateway, май видях модел 500 за около 600 лева - изглежда с бая функции, видях и някакво решение на GROM пак за към 700 лева. Ще пробвам първо с ремонт на changer-a, който вършеше добра работа, защото дето ти викаш едното е 80 лева примерно, другото 800, а и имам бая записани дискове :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: CD Changer / IPOD retrofit KIT

Мнение от mrlargo » 23 Ное 2016, 17:53

Ремонтът на чейнджъра излезе 140 лева (за 2 часа го поправи човека). Ако някой има същия проблем, може да ми пише да му пратя координати на сервиза.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 13.03.2007

Re: CD Changer / IPOD retrofit KIT

Мнение от lanhol » 28 Мар 2017, 10:56

Моя не иска да изкарва пакета с дисковете, два пъти го разглабям и смазвам (понеже няма видим проблем) и работи ден два и пак заяжда и не иска да го изплюе. Решение на този проблем?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: 745i e65, 525dA e39
Мечтае да кара: 850 CSi :)

Re: CD Changer / IPOD retrofit KIT

Мнение от rado89 » 02 Юни 2017, 15:34

lanhol написа:Моя не иска да изкарва пакета с дисковете, два пъти го разглабям и смазвам (понеже няма видим проблем) и работи ден два и пак заяжда и не иска да го изплюе. Решение на този проблем?


Колега, имах съшия проблем. При мен се оказа, че проблемът се появява само с 3то гнездо. Извадих държача за диска, останах само с 5, но поне нямам този проблем вече.

Опитай, ако не стане здраве да е, ако пък стана - ще се радвам, че съм бил от полза.
Сърдитко Петко - празна му торбата..

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook