Хидравлика на багажника

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 11.03.2009

Хидравлика на багажника

Мнение от d_angelov » 16 Сеп 2016, 8:09

Здравейте колеги. Касае се за багажника на 730Д 2002г. Започна все по трудно да се отваря и да не се задържа в отворено положение. Вчера свалих корите на багажника и видях, че от хидравличния амортисьор е имало теч от единия конектор на тръбичката от помпата и маслото в нея е на долната част на резервоара на помпата. Въпроса ми е от къде мога да взема такова масло, долива ли се и изобщо какво може да се направи в случая освен 2000-3000 хиляди лева в сервиза. От части втора употреба предлагат такъв хидравличен амортисьор но не знам дали не върви заедно с тръбите до помпата и как ще се обезвъздуши ако се долее масло в нея и от кеде се долива. Помагайте ако на някой се е случвало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Хидравлика на багажника

Мнение от deank » 16 Сеп 2016, 9:16

Доста от нещата са обсъждани тук viewtopic.php?f=124&t=387977 и тук viewtopic.php?f=123&t=398100&p=4108218

Протичането на хидравличния цилиндър е най-често срещания проблем, като обикновено повлича и навигацията, защото капе точно върху нея. Много трудно можеш да го ремонтираш (някой беше писал за течен метал), но иначе можеш да си поръчаш ремонтния комплект (цилиндър+маркучите+масло).

По принцип маслото което се слага в помпата е Аерошел 41, но може за тест да сложиш ATF (Dextron 3/4). Вероятно ще изкара известно време (може и повече от година), но ще трябва някак да се справиш с теча от цилиндъра.

Можеш да свалиш помпата - тя е само на 2 болта, сваляш капачката, пълниш я догоре, затвяраш, тестваш отваряне/затваряне... Системата ще се обезвъздуши сама и ще поеме малко течност, затова ще се наложи пак да отвориш капачката, да долееш до МАКС и накрая ще заработи нормално.

Възможно е и единия или двата нормални амортисьора на багажника да се изпуснали, защото те се грижат да държат багажника отворен, но ако напълниш системата на хидравликата би трябвало да остава отворен без проблем.

Аз гледах това клипче и така си го оправих:

Изображение

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook