Парктроник грешка ?!?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.01.2012
Пол: Мъж

Парктроник грешка ?!?

Мнение от fonsi » 21 Юли 2016, 19:45

Здравейте колеги! Имам следния проблем и бих се радвал ако някой от вас знае решението му. Та.. Откраднаха ми парктрониците (каква изненада...) ,купих други от същия модел разбира се,вързах ги ,но проблема си остана,а той е PDC Failure. Откачих акумулатора нямаше резултат,закачиха я на компютър-пак нищо!?!? Колата е 2002 год 735i , ако това има значение. Някой ако има идея къде може да е проблема нека сподели. Кабелите са си по цветове,така че това отпада. Също ме съмнява и да съм толкова голям карък,че всички датчици да са повредени.. :dunno: :dunno: :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от oci » 21 Юли 2016, 21:52

fonsi написа:Здравейте колеги! Имам следния проблем и бих се радвал ако някой от вас знае решението му. Та.. Откраднаха ми парктрониците (каква изненада...) ,купих други от същия модел разбира се,вързах ги ,но проблема си остана,а той е PDC Failure. Откачих акумулатора нямаше резултат,закачиха я на компютър-пак нищо!?!? Колата е 2002 год 735i , ако това има значение. Някой ако има идея къде може да е проблема нека сподели. Кабелите са си по цветове,така че това отпада. Също ме съмнява и да съм толкова голям карък,че всички датчици да са повредени.. :dunno: :dunno: :dunno:


Като начало пак я закачи на компютър :mhihi: , но този път при човек който си разбира от работата, а не да си е купил едно кабелче за 80 лв и да се учи на твоята кола.
Няма как да не бачкат парктрониците и да не ти дава грешка при диагностика.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.01.2012
Пол: Мъж

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от fonsi » 22 Юли 2016, 15:32

oci написа:
fonsi написа:Здравейте колеги! Имам следния проблем и бих се радвал ако някой от вас знае решението му. Та.. Откраднаха ми парктрониците (каква изненада...) ,купих други от същия модел разбира се,вързах ги ,но проблема си остана,а той е PDC Failure. Откачих акумулатора нямаше резултат,закачиха я на компютър-пак нищо!?!? Колата е 2002 год 735i , ако това има значение. Някой ако има идея къде може да е проблема нека сподели. Кабелите са си по цветове,така че това отпада. Също ме съмнява и да съм толкова голям карък,че всички датчици да са повредени.. :dunno: :dunno: :dunno:


Като начало пак я закачи на компютър :mhihi: , но този път при човек който си разбира от работата, а не да си е купил едно кабелче за 80 лв и да се учи на твоята кола.
Няма как да не бачкат парктрониците и да не ти дава грешка при диагностика.



Закарах я при човек,който определено си разбира от работата,в сервиза му моята кола е москвич в сравнение с другите които ходят при него,и със сигурност си разбира от работата .. чудя се дали не е в колата проблема,но преди да ми ги открднат си работеха ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от DigitalExile » 22 Юли 2016, 15:34

И сега какво? Не работят и не дава грешка? Това е невъзможно.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.01.2012
Пол: Мъж

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от fonsi » 22 Юли 2016, 15:52

Nedko Anev написа:И сега какво? Не работят и не дава грешка? Това е невъзможно.


Да предположим,че съм вързал кабелите грешно (трябва да съм невероятен олигофрен) тогава ще даде ли грешка ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от DigitalExile » 22 Юли 2016, 15:54

Скоро си правих парктроника,че при мен буксите се бъзикаха и във всеки случай дава грешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.01.2012
Пол: Мъж

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от fonsi » 22 Юли 2016, 15:58

Nedko Anev написа:Скоро си правих парктроника,че при мен буксите се бъзикаха и във всеки случай дава грешка.



Благодаря,значи може би вярно трябва да пробвам при друг човек

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от vlado6669 » 23 Юли 2016, 8:12

:) Да, специално парктроника може да не му е силната страна на вашия майстор, пазете го за други интервенции (дано да не се налага, де) всяка специализирана диагностика за марката, дава кой и защо не работи било то сензор или контролер, също и съпротивлението на кабелите за да се разбере дали късо или прекъснат кабел :idea: Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от oci » 28 Юли 2016, 21:02

fonsi написа:
Nedko Anev написа:Скоро си правих парктроника,че при мен буксите се бъзикаха и във всеки случай дава грешка.



Благодаря,значи може би вярно трябва да пробвам при друг човек


Не е важно какви коли ходят при твоя майстор а какво им прави.
Ако само им пуска диагностика и някоя друга екстра това не значи, че е в час и едно да знаеш от опит по лесни за правене са новите бмв-та от колкото да се заровиш в някоя кола на 10-15 години на която са се изредени една куп "специалисти".
Намери си човек в час с електрониката и кабелите и нещата ще се получат този път.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 29.03.2016

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от bahata » 23 Окт 2016, 13:45

Аз боядисвах наскоро задната броня и 3 дни след като взех колата и примен спряха парктрониците . Може просто буксите да не дават хубав контакт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Парктроник грешка ?!?

Мнение от oci » 18 Дек 2016, 11:40

bahata написа:Аз боядисвах наскоро задната броня и 3 дни след като взех колата и примен спряха парктрониците . Може просто буксите да не дават хубав контакт.


най-вероятно или пък имаш скъсано кабелче при разгачането на буксите.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook