Mercedes runflat (MOE) гуми на BMW кола

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2014
Пол: Мъж

Mercedes runflat (MOE) гуми на BMW кола

Мнение от deniac » 01 Апр 2016, 0:19

Колеги,
Карам Е65 2007 730d досега само с рънфлет гуми 245/50/18. Така наречената возия не е задоволителна. При силно неравен път, без значение, че колата е с правилно напомпани гуми, има едно много неприятно подскачане. Това го усещам вече с няколко модела и марки рънфлет гуми. Окачването ми е обикновено, проверява се редовно и е изправно.
Сега съм на етап смяна на зимни с летни гуми и все повече ме привлича идеята или да премина на обикновени гуми (не-рънфлет) или да пробвам "специалните" Мерцедес рънфлет, които са обозначени като MOE. Тези гуми са много подобни на стандартните рънфлет, но са с по-меки бордове и според много сайтове не отговарят на 100% на стандарта за runflat и затова се водят само МОЕ. Параметрите им при спукване са същите - при спукване може да се изминат 80км с 80км/ч без гумата да се повреди. Такива гуми произвеждат Bridgestone, Continental, Goodyear и Pirelli. Навсякъде се твърди, че комфорта им е много по-голям от стандартните рънфлет. Това е причината, която Мерцедес изтъкват да слагат тези гуми на новите им модели, а не стандартни рънфлет.

Ето и въпросът ми: Някой чувал ли е за причина тези гуми да не могат да се монтират на BMW?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Mercedes runflat (MOE) гуми на BMW кола

Мнение от @2bar » 23 Апр 2016, 9:53

Няма никакъв проблем да монтираш тези гуми. Разбира се, трябва да се съпбрзиш със скоростният индекс, натоварване, размер и т.н.

Честно казано, не вярвам да останеш доволен и с тези гуми - това са си най - обикновени МО гуми, които понеже са runflat се обозначават като МОЕ при Mercedes.

MO - Mercedes optimiert
MOE - Mercedes optimiert extended

с две думи единствената разлика между двете е, че МОЕ е runflat.

По - добре си сложи обикновени гуми, които са определено са по - меки и драмата ще приключи. Не е необходимо да са със звезда (оптмизирани за БМВ). Не вярвам, че ще направиш разлика между гуми оптимизирани за БМВ и обикновени гуми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Mercedes runflat (MOE) гуми на BMW кола

Мнение от mrlargo » 23 Апр 2016, 19:25

Преди на 5-цата бях с runflat, возеше твърдо, въпреки че беше dynamic drive / EDC, гумите правеха балони, джантите се кривяха, много зле като цяло, едната джанта се спука. На Е65 имам нормални гуми, никога няма да си сложа runflat, все пак E65 има едно много важно предимство - има си пълноразмерна резерна гума. :lol:
Та най-добре си вземи нормални гуми, тия runflat имат само минуси, производителят е на далавера от тях, защото не слага резерна гума и когато ти ги продават са по-скъпи, с по-голям марж и по-скъп труд - поставяне / махане.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2014
Пол: Мъж

Re: Mercedes runflat (MOE) гуми на BMW кола

Мнение от deniac » 28 Апр 2016, 22:09

Вече купих и монтирах МОЕ гуми - Goodyear Efficient grip performance 245/50 R18 100W. Интересното е, че са клас В за икономичност и клас В за поведение на мокро. Почти всички runflat гуми са с по-лоши параметри по Евро етикет за икономичност.
Ето първи впечатления:
И аз, както Мерцедес писанията, считам, че возията с тях е по-мека спрямо стандартните runflat. При неравности като дупки, нагърчен асфалт, легнали полицаи... колата не тряска като каруца както със зимните ми Dunlop DSST runflat. Още не съм тествал с по-висока скорост по нагърчен асфалт, по който стандартните runflat направо подскачат и колата става притеснително неуправляема.
При мачкане на бордовете с ръка на немонтирана гума се усеща като дебела гума, а не като пластмаса както е при стандартните runflat. Мисля да спадна нарочно на някоя бензиностанция една от гумите, за да видя дали спаднали тези гуми изглеждат както стандартна runflat или се смачкват повече.

Иначе за конкретния модел нямам особено мнение - премиум марка, гума отличник по класации, спира добре, държи на остър завой... при рязко подадена газ превърта порядъчно :)

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2014
Пол: Мъж

Re: Mercedes runflat (MOE) гуми на BMW кола

Мнение от deniac » 01 Май 2016, 22:32

Днес карах по магистрала Хемус, в участъка към София последното изкачване в планината е дълъг завой, точно преди спускането към равнината и е силно неравно (асфалтът се е нагърчил солидно). Там беше теста на истината, но за съжаление с тези МОЕ гуми колата пак не е стабилна. Може би комфорта и управлението е малко по-добре от не-МОЕ рънфлет гумите, но далеч по-зле от обикновени гуми. Имам и Е-класа 2010 с обикновени гуми и обикновено окачване и на това място колата е като залепена, без значение нагърчения асфалт, няма го това подскачане и отместване в неравния завой. Не знам тези, които карат с нископрофилни рънфлет гуми как изобщо остават в завоя на такива пътища.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook