Странно поведение на електрониката

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Странно поведение на електрониката

Мнение от Ненко Вранков » 30 Сеп 2015, 9:01

Здравейте.
От седмица някъде колата започна да прави някои странни неща. При всяко отключване и отваряне вътре чейнджъра щрака и проверява всички дискове, ЦД-то не помни до къде е било и тръгва все от начало... soft-close-а също мудно прибира вратите... като заключа и всичко в багажника бучи по 10 минути... понякога ми се струва че и малко по-мудно върти като пали.. реших че явно му е дошло време на акумулатора и затова прави така и купих нов преди 3 дни.. но всичко си е пак така.
Най-вероятно някой модул прави мизерии.. проблема е че всичко по колата си работи и така трудно мога да се ориентирам...
На диагностика, колата няма записани никакви грешки.
Някой има ли някакви идеи.. :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Странно поведение на електрониката

Мнение от Giovanni » 30 Сеп 2015, 9:13

Какви са параметрите на новия акумулатор? Преди да го смените излизало ли е грешка под оборотомера "baterry charge"? Мерихте ли колко е напрежението сега в колата. Ако е заверен новия акумулатор би трябвало да са направили всички измервания.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Странно поведение на електрониката

Мнение от Ненко Вранков » 30 Сеп 2015, 9:20

Не, не е излизало такова съобщение... сега зарежда около 14.2-14.3 ...
Новият акумулатор е 95Аh AGM
Взех за 2 дни на един приятел неговия от едно Е60, всичко си е пак така... така че не мисля, че проблема е в акумулатора :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Странно поведение на електрониката

Мнение от Giovanni » 30 Сеп 2015, 9:59

Идеално е. Смяната на акумулатор трябва да се регистрира в този автомобил, но не мисля че това е причината за поведението.
Не знам коя е65/6 имаш, но може да се погледнe модула управляващ токовете в колата (PM). Това ми идва на ум на първа инстанция.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook