Помощ - Хвърля антифриз през капачката !!!

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.01.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Помощ - Хвърля антифриз през капачката !!!

Мнение от plamen_bmw7 » 21 Юни 2015, 17:23

Здравейте колеги,

Моля за Вашият съвет за моя проблем. Колата е 730д - 2004. Ситуацията е следната - когато загрее хвърля антифриз през капачката на казанчето.

1. Първо си смених капачката с нова ( не оригинална , някаква FEBI). С новата капачка почна още повече да хвърля, стана като фонтан. Върнах старата капачка и сега съм с нея.

2. Когато загрее работи между 93 - 96 градуса - без значение дали на място, с/без климатик, с/без парно - при движение до 130 км/ч

3. След 130 км/ч - започват да се качват на 180 км/ч. е около 98-100 градуса

4. Преди два дни ми свалиха единият термостат и го тестваха в съд с гореща вода - термостата работи - отваря. Направиха му една дупка 4 мм. и наляха течност за запушване на пробойни, защото смятат, че е спукана глава. Имаше разлика в двата маркуча в градусите от около 30 градуса. Обезвъздушена е.

Сега колата работи между 88-90 градуса но пак до 130км/ч . След това вдига от 92 - 94 градуса и пак хвърля антифриз през капачката.
Прави ми впечатление, че сега горният маркуч е пак по горещ от долния, същото важи и за радиатора, там където влизат маркучите.
Майстора ми казва, че е спукана глава. Каква е работната температура на този двигател, когато загрее? Какво да правя ?

Пламен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Помощ - Хвърля антифриз през капачката !!!

Мнение от hacker4eto1 » 22 Юни 2015, 7:34

Аз бих сменил термостат и водна помпа колега, а това с прахчето е автогол.
Последна промяна hacker4eto1 на 23 Юни 2015, 14:12, променена общо 1 път
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Помощ - Хвърля антифриз през капачката !!!

Мнение от deank » 22 Юни 2015, 11:15

На капачката трябва да пише 1.4BAR - дано не си сложил различна и/или старата ти да е за грешно налягане.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.01.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Помощ - Хвърля антифриз през капачката !!!

Мнение от plamen_bmw7 » 22 Юни 2015, 13:59

deank написа:На капачката трябва да пише 1.4BAR - дано не си сложил различна и/или старата ти да е за грешно налягане.



И на двете капачки пише 1.4 bar

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Помощ - Хвърля антифриз през капачката !!!

Мнение от iliew » 22 Юни 2015, 22:29

hacker4eto1 написа:Аз бих сменил термостат и водна помпа колега, а това с прахчето е автогол според мен.

Сьгласен сьм с теб колега..... Ако е виждал пораженията на автомобил след ползване на такива боклуци...никога нямаше да позволи да му слагат такива добавки...

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook