Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 8.12.2006
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: E39 540ia Е65 745i

Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от FLEX » 03 Мар 2015, 23:47

ако сипа обикновено АТФ в моторчето на хидравликата на багажника може ли да се прецака нещо? ,,,Един колега беше спал в неговата E38 и вече 3 години няма проблеми работи перфектно отваря се и се затваря без забележки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от Giovanni » 04 Мар 2015, 0:20

Принципно няма да има проблем, но понеже температурните амплитуди в БГ са в по широк диапазон от по топлите държави е добре да си сложиш нещо хубаво а не някой ментак като повечето масла тук.
Аз като си сменях моето масло си поръчах от интернет AeroShell fluid 41.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от da6ip » 04 Мар 2015, 11:43

Пиши ми на лично за шел аерофлуид - имам 5 литра и ще ти е по-бързо и евтино отколкото да поръчваш от някъде.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.01.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от plamen_bmw7 » 04 Мар 2015, 18:04

FLEX написа:ако сипа обикновено АТФ в моторчето на хидравликата на багажника може ли да се прецака нещо? ,,,Един колега беше спал в неговата E38 и вече 3 години няма проблеми работи перфектно отваря се и се затваря без забележки.




Аз смених моето преди месец, до тогава ту се вдигаше, ту не се вдигаше. Тъй като почти превъртях интернета и цяла Варна за Aeroshell 41, съветвам те вместо да даваш 150 лв. за 200 мл. от представителство на БМВ, или 150 лв. за 5 л. туба от магазин за масла от която ще остане масло да се изкъпеш, по - добрият вариант е Ebay - 1 л. - £6.98. Ето и линка, ако обявата е изтекла пиши му, ще я поднови. - http://www.ebay.co.uk/itm/AEROSHELL-FLU ... 1c4b31f70f

Системата събира 200 мл.
Как се сменя - https://www.youtube.com/watch?v=mwV11KfHzvw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от da6ip » 05 Мар 2015, 0:14

plamen_bmw7 написа:
FLEX написа:ако сипа обикновено АТФ в моторчето на хидравликата на багажника може ли да се прецака нещо? ,,,Един колега беше спал в неговата E38 и вече 3 години няма проблеми работи перфектно отваря се и се затваря без забележки.


Аз смених моето преди месец, до тогава ту се вдигаше, ту не се вдигаше. Тъй като почти превъртях интернета и цяла Варна за Aeroshell 41, съветвам те вместо да даваш 150 лв. за 200 мл. от представителство на БМВ, или 150 лв. за 5 л. туба от магазин за масла от която ще остане масло да се изкъпеш, по - добрият вариант е Ebay - 1 л. - £6.98. Ето и линка, ако обявата е изтекла пиши му, ще я поднови. - http://www.ebay.co.uk/itm/AEROSHELL-FLU ... 1c4b31f70f

Системата събира 200 мл.
Как се сменя - https://www.youtube.com/watch?v=mwV11KfHzvw


следващия път едно ЛС и става още по-добре ;) :bchug:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от knivanov » 28 Ное 2015, 8:40

Здравейте,колеги!аз имам същия проблем с багажника-натискам бутона,и трябва леееко да му помогна с ръка и тръгва.смених маслото,но не се оправи!казаха ми,че проблема идва от цилиндъра,който е горе в ляво в багажника.от него излиза един хидр.маркуч,който обикаля целия багажник,и влиза в помпата.струва 265$.не знам дали може да се отвори и да се подменят гумичките в него!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от Ненко Вранков » 28 Ное 2015, 10:55

Протекъл ли е? Ако не е протекъл, проблема е или в самата помпа (голямо износване, вследсвие на работата й без масло в системата) или маслото, което сте сипали е по-гъсто. Вариантите са няколко.. оригиналния не го проръчвам... другия за Shell го пише по-нагоре в темата, а другият е на Fеbi и е около 12лв за литър, който е достатъчен за 2-3 коли.
:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от knivanov » 28 Ное 2015, 12:49

Няма теч,не губи течност!смених помпата(втора употреба),и абсолютно същите симптоми!понякога даже,ако колата е под наклон,и багажника не задържа,а се затваря!казаха ми,че помпата само подава налягане за отв и затв на багажника,а този цилиндър бил двойнодействащ,и той определял посоката на движение на капака,а също и трябвало да задържи налягането,за да остане отворен.имах е38,и там само с доливане,и се оправи,а този не става.яд ме е,щото е мн удобна екстра,а не мога да я използвам пълноценно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от Ненко Вранков » 28 Ное 2015, 12:53

Не са ти дали напълно вярна информация. Цилиндъра Е двойно действащ, но не той държи отворен капака да не пада, а 2 отделни амортисьора, като на всяко друго BMW. Пробвай с маслото... не знам с какво си в момента.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от knivanov » 28 Ное 2015, 13:11

В момента съм с febi,а относно инфото за този цилиндър,може и аз да греша,защото моя човек ми обясни доста детайлно нещата,и е възможно аз да не съм разбрал.но след като смених помпата,и от това което той каза,бях сигурен,че е от този цилиндър.даже имам спомен,че каза,че този цилиндър играе ролята на амортисьори,а такива нямало.може и да греша.утре ще сваля корите и ще огледам подробно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от Ненко Вранков » 28 Ное 2015, 13:25

Без да сваляш корите ти казвам че този цлиндър не играе ролята на амортисьор... Амортисьори си имаш - 2 броя... по един отляво и отдясно, съответно.
Номер 23 на схемата... струват по 135лв бройката при официален дилър.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от knivanov » 28 Ное 2015, 15:39

Ок,разбрах!благодаря!как да разбера,дали тези амортисьори са здрави,и каква е тяхната функция,колега?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от knivanov » 28 Ное 2015, 19:59

Колега, майстора гледа в реал оем, въведе моят рама, по схеми излиза, че няма амортесьори.Ако е удобно да ми изпратиш номера им, за да ги погледна?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от mrlargo » 29 Ное 2015, 3:19

knivanov написа:Колега, майстора гледа в реал оем, въведе моят рама, по схеми излиза, че няма амортесьори.Ако е удобно да ми изпратиш номера им, за да ги погледна?

51247201461 е номера за амортисьорите. Струват 135 лева единия в БМВ. Функцията им е да държат багажника отворен!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Въпрос за маслото на багажника ''хидравликата''

Мнение от knivanov » 29 Ное 2015, 9:31

Благодаря,колега!ще пиша кво се случва!при мен проблема е,че помпата няма "сила" да повдигне капака,като му помогна съвсем леко,и тръгва!

Следваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook