Колко ви издържат акумулаторите ?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 23.12.2007
Местоположение: ABU DHABI :)

Колко ви издържат акумулаторите ?

Мнение от GERMAN POWER » 16 Яну 2015, 11:40

Здравейте колеги ,тъй като постоянно карам различни коли и личната ми стой на едно място най-много Е65 745 бензин, споделете мнение на колко време е нормално да пада акумулатора :bang: че нещо имам съмнения,принципно това е кола с много модули и голяма консумация на енергия но не знам какъв е срока в покой който си консумира всичкия ток ,че чак и да не може да завърти?

Благодаря :driving:

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Колко ви издържат акумулаторите ?

Мнение от POL_Starshi » 16 Яну 2015, 12:21

По принцип за такъв автомобил ти трябва акумулатор AGM технология, който е предвиден за повишена консумация, породена от многото модули и също е съвместим със СТАРТ/СТОП технологията! Моята съм го пробвал най-много след една седмица престой и е палил!
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 4.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко ви издържат акумулаторите ?

Мнение от nsfw » 16 Яну 2015, 13:20

А колко амперчаса е акумулаторът и от колко време не си я палил, че ми стана интересно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колко ви издържат акумулаторите ?

Мнение от zvetiko » 16 Яну 2015, 14:15

GERMAN POWER написа:Здравейте колеги ,тъй като постоянно карам различни коли и личната ми стой на едно място най-много Е65 745 бензин, споделете мнение на колко време е нормално да пада акумулатора :bang: че нещо имам съмнения,принципно това е кола с много модули и голяма консумация на енергия но не знам какъв е срока в покой който си консумира всичкия ток ,че чак и да не може да завърти?

Благодаря :driving:


Колега, мисля, че не може да съществува правило- при един консумацията в покой може да е 0.03A, при друг 0.05A, при трети да има утечка. Някоя кола може да стои на студено, друга да е в гараж. Може акумулаторите да са с различен капацитет, може да са произведени по различна технология- обикновен или по AGM технология. Новият акумулатор има по-малък ток на саморазряд. По принцип ако колата не се използва дълго време, добре е да се използва поддържащо зарядно устройство, има и версия със слънчев панел, когато автомобила стои на открито.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Колко ви издържат акумулаторите ?

Мнение от Пилев » 16 Яну 2015, 21:20

Последно декември, я бях оставил в гаража за около 20 дни и запали без никакъв проблем. Дори нямаше и наченка на паднал акумулатор.
Бях щракнал копчето за намалена консумация, докато колата беше в престой. Акумулаторът е AGM.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: Колко ви издържат акумулаторите ?

Мнение от street_force » 02 Май 2015, 12:48

колега каде е тва копче за намалена консумация

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Колко ви издържат акумулаторите ?

Мнение от Benord » 02 Май 2015, 13:16

Пада ли акумулатора,почти винаги проблемът не е в него.Заводските препоръки ги забравете!Те са за минимално възможният капацитет и технически в гаранция коли.Демек акумулаторът е на 100% натовареност.За по дълъг престой ако не искате да го сменяте след престоя практиката е сваляне и на хладно,но не и на място за замръзване.Топлото също го убива ако е необслужваем.Ако имате аларма издържа до два-три месеца,иначе и година не му е проблем ако не е люта зима обаче.Съветът ми е: Слагайте най-големият физически по размер акумулатор,който да се събере на мястото му в автомобила с възможно най-големият капацитет за този размер.Ще забравите,че го имате.Но зарядният ток от генератора и стабилноста на клемите и връзките в мрежата са жизненонеобходими и важни за батерията.Една хлабава или окислена връзка някъде го убива за дни.И избягвайте най-новите предложения на фирмите.Ползувайте доказаните им продукти!Калпави акумулатори няма,задволанните устройства не разбират проблемите им.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Колко ви издържат акумулаторите ?

Мнение от Пилев » 02 Май 2015, 14:10

street_force написа:колега каде е тва копче за намалена консумация
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook