въпрос за аларма

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: въпрос за аларма

Мнение от deank » 22 Юни 2015, 11:09

Някаква идея как да разбера защо не мига/бибитка при заключване?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: въпрос за аларма

Мнение от Giovanni » 22 Юни 2015, 11:30

Виж си кодировките при заключване в алармата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: въпрос за аларма

Мнение от deank » 22 Юни 2015, 11:45

Giovanni написа:Виж си кодировките при заключване в алармата.


Какво означава това?

Писах по-горе че един път работи, пет пъти не работи - всички врати за затворени/заключени, багажника също, осветлението в колата изгасва и единствено се съмнявам за ключа/датчика на предния капак, но ако не работеше той щеше да изписва "hood open" при потегляне, а не изписва нищо (нито "door open" нито "trunk open").
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: въпрос за аларма

Мнение от Пилев » 22 Юни 2015, 12:54

Така оправя ли се?
Код: Избери целия код

QUIT_OPT_SCHAERF
                   aktiv
QUIT_OPT_SCHAERF_KLAPPE
                   nicht_aktiv


Това би трябвало да свирка, дори и да не си затворени всички врати/капаци.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: въпрос за аларма

Мнение от deank » 22 Юни 2015, 13:24

Не съм пробвал, но сигурно ще свирка... Бибиткането го включих не защото ми харесва, а за да разбирам дали всичко е заключено/затворено. Така сигурно просто ще включа бибткането, но това не решава проблема. Искам да разбера защо не сработва нормално.

Досега и на двете Е65-ци не съм ползвал бибиткане - само мигачите - това ми е достатъчно, но в момента при заключване мигачите НЕ мигат, което означава че нещо не е затворено (не става дума за програмиране на мигане/бибиткане).


***

Възможно ли е да го прави ако акумулатора е на 11.9-12.2V? Струва ми се че проблема започна след като ми изписа "Recharge battery" след като си играх 2 часа с багажника. Зареждах акумулатора няколко пъти, но не съм сигурен дали зарядното зарежда над 12V (до 13-14V както би трябвало). От друга страна, последния път когато сработи мигането/бибиткането не бях карал колата 1-2 дни и акумулатора не е бил зареден от каране/зарядно.

В нито един модул нямам грешки - всичко свети в зелено в rheingold.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: въпрос за аларма

Мнение от Пилев » 22 Юни 2015, 15:21

Идеята ми е да видим дали ще го направи. Ясно защо си го направил и че не върши работа така.
Другото е да почнеш да отваряш един по един капаците и да видиш от къде няма да се включи алармата.
Щом лампата гасне няма да е от вратите.
Отвори предния капак, притисни го съвсем леко, но не да щракне, за да може да се отвори. Заключи/пусни алармата и го отвори да видиш дали ще се разпищи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: въпрос за аларма

Мнение от deank » 22 Юни 2015, 18:16

Не съм карал колата от петък вечерта и сега слязох до гаража да тествам това, което ми предложи с отваряне/затваряне на капак/багажник (без да програмирам DWA).

Естествено точно сега всичко работи както трябва.

- Изключих алармата и я включих (без да правя нищо) - мигна/бибитна веднъж при включване (както трябва), въпреки че онзи ден като я заключих НЕ бибитна и не мигна.
- С отворен багажник - не бибитка/не мига
- С отворен преден капак - не бибтка/не мига
- Включена аларма (но оставих шофьорското стъкло свалено):
--- Докато съм извън колата се опитах да протегна ръка да отворя капака - алармата почна да пиши
--- Опитах отново, но се движех мнооооого бавно (имам спомен че датчиците отчитат движение над 15-30см/сек.) и успях да отворя предния капак с ръчката - нищо - отидох отпред и вдигнах капака - алармата се разсвири

Опитах с ръка да натисна двата бутона на предния капак и да включа алармата - не бибитка - явно има още някакъв датчик или нещо друго, но колата усеща че не е затворен капака. Пробвах да го ТРЯСНА - работи, пробвах да го затворя внимателно с ръка - пак работи.

Сигурен съм че утре, като ходя някъде и я 'заключа' пак няма да мигне/бибитне.

Включих акумулатора да се зареди за всеки случай (през +/- под предния капак). Имам неприятното чувство, че накрая ще се окаже от акумулатора, но ще видим как са нещата следващите дни - ще пиша пак. Също си мисля, че алармата не сработва както трябва след като съм карал колата и току-що съм я изгасил и опитам да я заключа - вече 3-4 пъти пробвам вкл/изкл. и всичко е наред на следващия ден. Ако не натисна бутона за заключване втори път (тогава мигащата лампа на огледалото започва да свети постоянно за 5-10 сек. и после почва да мига нормално), алармата произволно се включва сама през 4-5 часа (колата е в подземен гараж, в самостоятелна бетонна клетка, т.е. няма как алармата да се включи от нещо/някого).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: въпрос за аларма

Мнение от deank » 23 Юни 2015, 14:06

Както предполагах, днес след като карах колата и я паркирах, мигането/бибткането при заключване не работеше.

Проблемът определено е в предния капак. Отключих капака с ръчката в купето и го издърпах нагоре, без да го освобождавам с палеца на решетката. Включих алармата - нищо, започнах леко да натискам капака надолу и още преди да щракне и да се заключи, алармата избибитка (т.е. веригата е затворена и всичко е заключено). Като вдигна капака алармата се включва. Ако обаче продължа да натискам и заключа капака - при отключване/заключване мигачите не мигат.

Явно ключетата/датчиците (или поне едното от тях) сработват на някакво междинно положение, вместо в крайно натиснато положение, но това е само ако колата е топла/гореща. След като изстине всичко се оправя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: въпрос за аларма

Мнение от deank » 24 Авг 2015, 17:12

Най-после открих проблема.

Оказа се ключето на предния капак, което е най-близо до предното стъкло. То е закрепено на една много тънка пластина, която се беше огънала леко и ключето не правеше контакт добре. Явно когато колата изстине метала се свива и капака натиска ключето и затова алармата сработваше всяка сутрин, но не и когато е гореща.

Огънах леко пластината нагоре и леко разширих ламаринките на самото ключе, за да не мърда в гнездото си и всичко се оправи.

Сега съм настроил да бибитка само когато всичко е заключено/затворено - така поне разбирам веднага дали алармата е активирана нормално, без да гледам лампичката на огледалото.
Изображение

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Re: въпрос за аларма

Мнение от bmwfena » 25 Авг 2015, 10:29

deank написа:Най-после открих проблема.

Оказа се ключето на предния капак, което е най-близо до предното стъкло. То е закрепено на една много тънка пластина, която се беше огънала леко и ключето не правеше контакт добре. Явно когато колата изстине метала се свива и капака натиска ключето и затова алармата сработваше всяка сутрин, но не и когато е гореща.

Огънах леко пластината нагоре и леко разширих ламаринките на самото ключе, за да не мърда в гнездото си и всичко се оправи.

Сега съм настроил да бибитка само когато всичко е заключено/затворено - така поне разбирам веднага дали алармата е активирана нормално, без да гледам лампичката на огледалото.

аз моето направо го махнах --и всичко е ок -а се бях побъркал
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: въпрос за аларма

Мнение от deank » 25 Авг 2015, 18:09

bmwfena написа:аз моето направо го махнах --и всичко е ок -а се бях побъркал


Не съм особен привърженик на осакатяването на колата и при положение, че решението е просто по-добре да се оправи и всичко да е както трябва.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 29.01.2013

Re: въпрос за аларма

Мнение от Da Godfather » 29 Сеп 2015, 8:53

Здравейте,

Имах същия проблем. Алармата се включваше след като изстине малко колата. Оказа се сензорът за предния капак. Намира се под десния въздушен филтър. Смених го с нов от БМВ за 25лв. и всичко се оправи.

Поздрави,

Атанас
Изображение

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook