Бутоните на волана не работят....

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 15.03.2011
Пол: Мъж

Бутоните на волана не работят....

Мнение от symple_boy » 01 Сеп 2014, 18:16

Здравейте колеги ,изникна мн гаден проблем на таблото светят лампите за аирбега и коланите,а и нито бибитката, нито някой от бутоните на волана работят. Проблема се появи ей така :-) . Аз съм от Бургас и си карам колата 730д ( е65-2004 ) при Илиян на 5ти км. Според него бил заминал Steering modula , леглото в което ляга лентовият кабел и към което се закачат всички лостчета. След смяната на ш...ят модул (със 2ра ръка ) проблемът остана. Ако някой има някаква идея от какво друго може да е ,моля да сподели ,благодаря предварително !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Бутоните на волана не работят....

Мнение от Taruno » 01 Сеп 2014, 23:23

Той проблема е нормално да остане защото всеки модул има записан VIN на колата и трябва да се реинициализира или с Tool32 или с DIS

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Бутоните на волана не работят....

Мнение от oci » 03 Сеп 2014, 15:26

Taruno написа:Той проблема е нормално да остане защото всеки модул има записан VIN на колата и трябва да се реинициализира или с Tool32 или с DIS

ViN-a, няма да може да се промени с нито една от посечените програми колега, дори и да не е кодиран бутоните и бибитката и бега трябва да тръгнат ще остане само да свети ДСЦ-то, заради ъгъла на волана, сменил съм сигурно поне 10-тина затова пиша от опит.
Проверете дали не е отпаднало някое захранване, т.е да не би да има кабелен проблем или изгорял бушон.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Бутоните на волана не работят....

Мнение от Taruno » 04 Сеп 2014, 10:36

Айде бе няма да може да се промени, на моята го направих преди две седмици, като изкарваше грешка за SZL грешен VIN с Tool32 в файла за CAS модула инициализирането променя и VIN-a ако НЕ стане тогава трябва с winkft, но това е само в случай, че пре инициализирането не иска да запише твоя ВИН.
Последна промяна Taruno на 15 Сеп 2014, 10:00, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Бутоните на волана не работят....

Мнение от Taruno » 04 Сеп 2014, 10:37

oci написа:
Taruno написа:Той проблема е нормално да остане защото всеки модул има записан VIN на колата и трябва да се реинициализира или с Tool32 или с DIS

ViN-a, няма да може да се промени с нито една от посечените програми колега, дори и да не е кодиран бутоните и бибитката и бега трябва да тръгнат ще остане само да свети ДСЦ-то, заради ъгъла на волана, сменил съм сигурно поне 10-тина затова пиша от опит.
Проверете дали не е отпаднало някое захранване, т.е да не би да има кабелен проблем или изгорял бушон.


Иначе си прав за бутоните, трябва да работят дори и да има DSC грешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Бутоните на волана не работят....

Мнение от oci » 11 Сеп 2014, 15:51

Taruno написа:Айде бе няма да може да се промени, на моята го направих преди две седмици, като изкарваше грешка за SZL грешен VIN с Tool32 в файла за CAS модула инициализирането променя и VIN-a ако НЕ стане тогава трябва с winkft, но това е само в случей, че пре инициализирането не иска да запише твоя ВИН.

на е65 правил ли си го или само се намираш на тема :mhihi: , защото на е65 е по друг начин конзолата във волана и ако разглобиш един такъв волан ще разбереш това което съм писал.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook