Мнение за конкретна кола

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Мнение за конкретна кола

Мнение от Rennfahrer » 24 Юли 2014, 21:14

Колеги,

обмислям да се присъединя в клуба на Е65 и съм си харесал, конкретно тази:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-730i-naviprof-xenon-leder-komfortsitze-memory-hilden/196303242.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=33%2C34%2C35%2C36%2C37%2C38%2C39%2C40%2C41%2C63&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&fuels=LPG&fuels=CNG&minFirstRegistrationDate=2004-01-01&maxPrice=9000&negativeFeatures=EXPORT&colors=BLACK&noec=1

За тази цена няма много голям избор честно казано, а мисля директно от Германия да ходя да я вземам, даже се чудя дали да не капарирам. Само по снимки малко кофти ми се струва да давам пари, от автокъщата ми дадоха доклад от технически преглед в Декра (Prüfbericht), както и търг. договор с БМВ, по който явно прекупвача автокъща я е купил. От БМВ са измерили дори дебелината на лака и са установили, че предния капак е с 300 нм по дебел слой, а на задния калник и врата с 800 нм. Предполагам това означава, че е имал драскотини по вратата и калника, а предния капак може би от камъчетата по магистралата.

Мисля да ѝ направя 2 технически прегледа: 90 евро в TÜV и не знам колко ще ми вземат в BMW официален сервиз.

Като изключим факта, че моторът е най-малкия, старото поколение М54B30, но пък казват бил сравнително безпроблемен в сравнение с V8-иците от първите години - 2003/2004, какво ще кажете за колата?
Като екстри не е пълен пакет екстри разбира се, но серийното оборудване е достатъчно богато. Екстра за модела може би са комфортните седалки с памет, на които аз държах да ги има, защото има и модели без.
8 бр. джанти (предполагам с гуми).

Ще съм благодарен на мненията Ви, че обмислям направо капаро да плащам в най-кратък срок.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от racing_team_vidin » 24 Юли 2014, 21:49

Провери я по ВИН!
Защо няма хидравлика на багажника, като тя е серийно за е65?
Декрата- е аналог на ТЮВ ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от Rennfahrer » 24 Юли 2014, 22:18

Хм.. накара ме да се замисля. Имам го вина и е проверен в http://www.bmwarchiv.de

Не пише да има нещо за багажника - soft close или нещо друго.

Иначе за Декра знам, че са подобни, но нямат такъв тест като TÜV Nord. Миналата година като си вземах Е60-ката пак от Германия, я закарах на Декра и чичката ми взе едни 30 евро и само я огледа отгоре отдолу, на канала, даже софтуер нямаше, за 5 минути работа.
TÜV Rheinland пък ми писаха сега, че нямали такъв специфичен тест, дето гледат всичко, ами общи работи. TÜV Nord по брошура уж 140 критерия проверявали, направо експертиза :kuku: за 90 %, 1 час бил прегледа, ама да видим.
За всеки случай да съм сигурен мисля и в БМВ да я закарам, най-малкото да проверят паметта на компютъра и ключа, че като ги знам немците кви са, като нищо от Тюфа да ми кажат, че нямат я кабел, я софтуер... Пък и ключа специално май само в БМВ могат да си го проверяват.
На старата Е60-ка, така като я докарах в БГ, я закарах един ден до Ауто Бавария и ми излезе цялата сервизна история и реалния километраж.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от GecataBMW-E46 » 25 Юли 2014, 0:11

имай на предвид,че тоя мотор на тия километри ще си хапва доволно масълце.Огледай я да няма удар отзад тая разлика в дебелината на боята би ме притеснила да не би да е удряна.Шофьорската седалка ми се вижда доста смачкана за кола на тия километри или е карана повече градско или не е на тия километри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от Conqueror » 25 Юли 2014, 0:19

красавица е но и в България си има хубави екземпляри на тази цена :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от expl0de » 25 Юли 2014, 8:26

Километрите 90% са повече, все пак е лимузина, купена за каране. Но ако си е поддържана както тр в Германия няма какво да го мислиш. Относно екземплярите в нашата родина, няма как да са като немските според мен, макар и малко по-евтини. На практика всяка кола от този клас на тия години си е страшно да се избира, на тази поне можеш да й направиш качествен тест. Аз мойта си я купих без да и правя тестове, само със сервизна история и оглед и имах 1 изпуснал амортисьор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от Rennfahrer » 25 Юли 2014, 16:32

Капарирана е вече, няма много кво да му мисля. Ако всичко излезе ОК на тестовете, я вземам. Кола и жена дет казват хората се вземало малко или много на късмет. Колкото и да гледаш и да внимаваш, никога не знаеш какво може да ти дойде на главата и да го разбереш след 1 година примерно :lol: :lol: При жената дори е по-опасно, понякога човек го разбира едва след 10 години (примерно) и тогава става страшно. :lol:

Покарана е като за 10 години на бензин, ама по талон бившият собственик се е казвал Ханс Герхард :D , което е една индиция до известна степен. По-добре отколкото да беше Юсуф или Мустафа :lol: За Ханс Герхард, който си купува седмица, може да се предположи, че не е бил парлапанин, палачорин и писюрин, което предположение, разбира се е опровергаемо, но квот такоз. :D

Благодаря за мненията на всички.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от Rennfahrer » 27 Юли 2014, 21:36

Да не правя нова тема, да питам: шибидаха серийна екстра ли е или има и модели без? По ВИН-а нищо не откривам да пише за шибедах.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от racing_team_vidin » 28 Юли 2014, 9:03

Rennfahrer написа:Да не правя нова тема, да питам: шибидаха серийна екстра ли е или има и модели без? По ВИН-а нищо не откривам да пише за шибедах.

има без

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от Rennfahrer » 05 Авг 2014, 15:06

Ударих греда. Скоростите се оказаха счупени. Само дето набутах пари за тестовете, измекяр се оказа продавача. Добре поне, че ми върна капарато без тънта-мънта. Взех си пак Е60-ка, като теста беше едно кръгче по магистралата :) мотора и скоростната кутия работят супер гладко, ток и жица направо. От баба германка при това :lol: без ташак :D Немския талон е на името на жена, 52 набор, даже имаше диск с немски шлагери в колата. От 1-ви собственик, с пълна сервизна история, обслужвана само в БМВ, 180 000 реални километра. От автокъща я купих, човека ми изкара договор, че я е купил от БМВ, сигурно върната кола. Доволен съм като цяло :)

Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Мнение за конкретна кола

Мнение от expl0de » 28 Авг 2014, 13:06

Честито и да пазиш диска :D

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook