760 LI въпрос за разход ?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 1.10.2011
Пол: Мъж
Кара: E65 750
Мечтае да кара: ///M

760 LI въпрос за разход ?

Мнение от joro_mafiata » 17 Юни 2014, 11:42

Здравейте ! прочетох доста темички за случая. И аз съм от бъдещите собственици на Е65 . Тая кола винаги ми е била слаост. Преди една седмица имах възможността да шофирам 740 цял ден и още повече ускорих интерса към модела. Тази която е карах беше с обдухване, масаж, монитор отзад халдилник ел. седалки отзад което много ми хареса и реших да търся със същите екстри.Предлагат ми 760 ЛИ с куп екстри доста изгодно понеже е била служебна . Бях се насочил към 745 ,но след това предложение много се замислям защото наистина е доста под пазарната цена . И тук идва ВЪПРОСЪТ ми :D която и седмица да си взема ще бъде монтирана газов инж. В момена карам 523 автомат който ми дава разход в град като Монтана над 20. а по книжка незнам колко и пише .
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ според ваз собственици на Е65 бивши и настоящи и бъдещи КОЛКО газ ще дава разход Е65 760 ? :help: И моля 745 също да изкажат мнение при тях в момента колко дава и колко дават по каталог :)
БЛАГОДАРЯ предварително :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от bordo_77 » 17 Юни 2014, 14:39

Е, нали си от мафията, какво ти пука колко ще гори :mhihi:

А сега сериозно.., първо се поинтересувай дали може да се газифицира този мотор и срещу колко пари. Има много драматични мотори за газифициране, ще дадеш куп пари и после ще ходиш всеки ден до сервиза за настройки и пак може да не излезе нищо. По новите мотори горят процентно газ/бензин, примерно 80/20%, газта трябва да е в течна фаза и т.н. Според мен този мотор не е за газ, но всеки сам си преценява.
Последна промяна bordo_77 на 17 Юни 2014, 21:34, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от racing_team_vidin » 17 Юни 2014, 20:42

Да си купиш Лъв и да го храниш със слама.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от GecataBMW-E46 » 17 Юни 2014, 20:44

racing_team_vidin написа:Да си купиш Лъв и да го храниш със слама.

Много точно. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от Пилев » 17 Юни 2014, 21:19

Колега поинтересувай се малко как седи въпроса с v12 и газ. Мисля че е голям филм и като цяло не си заслужава. v12ката гаси цилиндри на празен ход. Газовите реално са две(2х6), настройката им е ужас. А газаджията, ако не е най-перфектния, ще имаш постоянно проблеми.

V8 пък е идеален за газ и силно ти препоръчвам отново да се насочиш към него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 1.10.2011
Пол: Мъж
Кара: E65 750
Мечтае да кара: ///M

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от joro_mafiata » 17 Юни 2014, 22:25

Благодаря Ви до сега колеги :) ще очаквам още коментари. Принципно Ви разбирам за лъва и сламата но ми изпада доста ефтино и не виждам логика ако 760 с фул екстри ми е по ефтина от простичка 745 да се колебая затова питам :) а ще обиколя из местните газаджии да разпитам слагат ли газ на кораб :Д :bchug: :bchug: :bchug:
И ВСЕ ПАК НЕ ВИЯХ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ И ЦИФРИ ::)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от dobromir » 18 Юни 2014, 8:50

Пилев написа:Колега поинтересувай се малко как седи въпроса с v12 и газ. Мисля че е голям филм и като цяло не си заслужава. v12ката гаси цилиндри на празен ход. Газовите реално са две(2х6), настройката им е ужас. А газаджията, ако не е най-перфектния, ще имаш постоянно проблеми.

V8 пък е идеален за газ и силно ти препоръчвам отново да се насочиш към него.

Колега мисля че на място колата пак си работи на 12 цилиндара ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от iliew » 18 Юни 2014, 15:17

joro_mafiata написа:Здравейте ! прочетох доста темички за случая. И аз съм от бъдещите собственици на Е65 . Тая кола винаги ми е била слаост. Преди една седмица имах възможността да шофирам 740 цял ден и още повече ускорих интерса към модела. Тази която е карах беше с обдухване, масаж, монитор отзад халдилник ел. седалки отзад което много ми хареса и реших да търся със същите екстри.Предлагат ми 760 ЛИ с куп екстри доста изгодно понеже е била служебна . Бях се насочил към 745 ,но след това предложение много се замислям защото наистина е доста под пазарната цена . И тук идва ВЪПРОСЪТ ми :D която и седмица да си взема ще бъде монтирана газов инж. В момена карам 523 автомат който ми дава разход в град като Монтана над 20. а по книжка незнам колко и пише .
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ според ваз собственици на Е65 бивши и настоящи и бъдещи КОЛКО газ ще дава разход Е65 760 ? :help: И моля 745 също да изкажат мнение при тях в момента колко дава и колко дават по каталог :)
БЛАГОДАРЯ предварително :bchug:

Ти не можеш ли да провериш в гуглето за 2 мин какьв е разхода по каталог... Сподели сьс нас простосмьртните колко изгодно ти я дават за да си се навил да вземеш кола която,явно няма да можеш да поддьржаш и "храниш " http://bmw.testdrive.bg/modification/51870/.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от vlado6669 » 20 Юни 2014, 11:54

Уникален автомобил, супер луксозна лимузина с много спортен вървеж, но много внимателно преценете дали е във възможностите ви за поддръжка, особено на мотора и скоростите, другото е същото като 745. Проверете мотора внимателно за течове и харчене на масло, появяват се някой от стандартните болежки на N62 моторите. Частите са доста скъпи и редки и нови и втора употреба, за газ нямам никаква идея но има два DME модула за управление на мотора, мястото в багажника е доста ограничено от екстрите и почти няма свободно място при мотора :?: . Разхода е 2 - 4 л. (по- осезаема разлика при градско) бензин повече от 745 при нормално каране, но върви доста повече, невъзможна е за нормално каране без стабилизиращите програми. Много тежък мотор и постоянни проблеми по окачването - доста скъпо. Не на последно място, винаги има причина за по-ниската цена, ваша е преценката дали това е проблем за вас или не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от surfboard » 20 Юни 2014, 16:15

Имам приятел с Ауди а8 6.0 W12, 450 коня. Беше решил да му слага газ, но се отказа, тъй като звънна на всички по-големи газови сервизи в България и му отговориха, че имат комплекти само до 8 цилиндъра, а за 12 не се наемат да правят. Щяло да има трудни настройки, сложен монтаж и възможни усложнения, свързани с бъдещата работа на мотора на газ. С оглед на това, човекът си я кара все още на бензин, което лично за мен е напълно непоносимо. Дори милионер да си, постоянното посещаване на бензиностанцията е дори по-неприятно от самите пари, които даваш за гориво. Не знам колко харчи 760ли, но А8 6.0 не пада под 25 на 100 градско, при икономично каране. Да не казвам какво се случва при по-къси разстояния, студен мотор, тесни улички, трафик и настъпване от време на време. В такива случаи приятелят ми съобщава за разход от 30-35 на 100 в София, като рекордът му на спортен режим е 42 на 100. Все пак, колата е почти 2 тона, куатро и автомат.


Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 2.02.2012
Кара: е65 4.5 2002

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от bmw730 » 22 Юни 2014, 14:20

колега в софия има майстор който ще ти я направи около 2700 лв,няма да осетиш разлика!!!!
Относно за сламата дане би германеца да е по-беден от нас,че да кара на газ.
На батко ми баща му е работил в мерцедес,на всяка година му сменят мерцедеса кара само е и с класи от 2 години все на газ!!!!!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 8.08.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: BMW E66 760Li
Мечтае да кара: BMW E66 760Li

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от mystvd » 22 Юни 2014, 19:02

Колега не искам да те разубеждавам ама си купи тогава със по малак двигател BMW 7 аз преди 3 дена си внесох e38 750iL едва ли ще и слагам газ разхода знам,че ще е 19-20/100 в града примерно мои съвет е вземи си 730D Успех със покупката на седмицата :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от GecataBMW-E46 » 22 Юни 2014, 20:33

Че те тия коли първоначално и не са и замислени за газ,тия дето уж не са балъци немци и си карат на газ са с мустаци и малоазийски произход.Още повече че не са и замислени и като градски автомобили и да ти горят малко в града,това е лимузина за дълъг път където комфорта е от значение.Много хора я правят тая грешка взимат автомобил който не могат да хранят и се почват селските истории с газта и се оправдават с екологията :D на хората с пари им е през *** за екологията :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от iliew » 22 Юни 2014, 20:44

GecataBMW-E46 написа:Че те тия коли първоначално и не са и замислени за газ,тия дето уж не са балъци немци и си карат на газ са с мустаци и малоазийски произход.Още повече че не са и замислени и като градски автомобили и да ти горят малко в града,това е лимузина за дълъг път където комфорта е от значение.Много хора я правят тая грешка взимат автомобил който не могат да хранят и се почват селските истории с газта и се оправдават с екологията :D на хората с пари им е през *** за екологията :mhihi: :mhihi:

:mrgreen: true...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 8.08.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: BMW E66 760Li
Мечтае да кара: BMW E66 760Li

Re: 760 LI въпрос за разход ?

Мнение от mystvd » 22 Юни 2014, 20:45

iliew написа:
GecataBMW-E46 написа:Че те тия коли първоначално и не са и замислени за газ,тия дето уж не са балъци немци и си карат на газ са с мустаци и малоазийски произход.Още повече че не са и замислени и като градски автомобили и да ти горят малко в града,това е лимузина за дълъг път където комфорта е от значение.Много хора я правят тая грешка взимат автомобил който не могат да хранят и се почват селските истории с газта и се оправдават с екологията :D на хората с пари им е през *** за екологията :mhihi: :mhihi:

:mrgreen: true...



Колеги всеки си има право на избор на какво да кара
Изображение

Следваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook