Грешка-скоростна кутия!

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.04.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E65 730d 2006
Мечтае да кара: 650i GranCoupe 760i

Грешка-скоростна кутия!

Мнение от Baro 530d » 27 Май 2014, 13:29

20140325_135724.jpg
Здравейте колеги! На братовчеда колата му(730Д 2006 213кс) излиза тази грешка? На някой да му е изписвала подобна грешка?В началото предните гуми му бяха с различни размери и майстора каза,че е било от това,компютъра вземал грешни данни и вкарвал кутията в авариен режим!? После се оправи за известно време но след това отново и така триене.....триене.... Преди няколко дена и аз я подкарах и при мен се появи.Карах приятелката и на бал.След появата на тази грешка колата почва да тръгва много трудно и бучи!Трия грешката оправя се и след няколко дена повече каране спиране на място и пак ми изписва грешката като вкарам на директна или задна рита понякога?!? :banghead: Като се изтрие грешката всичко е ОК!?! На какво може да се дължи?Някой му е казал,че може да е крива джанта което не ми се вярва много тъй като скоро мина стенд?Някой ако е имал подобен проблем да пише??А по време на бала в тия задръствания и зорене на колата,кутията загря и изписа да отбия и да се охлади за известно време?Моля който може да помогне,да знаем горе долу за какво става въпрос,че като ги знам повечето майстори още сигурно като видят тия работи ще кажат нова кутия! :ranting: :banghead:

20140325_135724.jpg


20140325_135718.jpg


20140525_195046.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от optimist » 28 Май 2014, 13:47

Тя колата ти има проблем с охладителната система... Вероятно не ти се включва перката освен виското и тая за климатика, която охлажда допълнително в градски скорости.. Провери нивото на охладителната течност виж за течове поне около пробките и най -вече включва ли предната перка... Самото виско пък трябва да върти на умряло.....Чак като видиш това тогава го мисли автоматика пък и по-сериозна диагностика си иска ;)


Виж маркучите при загряла кола трябва да се горе- долу с еднаква температура не са ли може да имаш проблем с големичкия термостат
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.04.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E65 730d 2006
Мечтае да кара: 650i GranCoupe 760i

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от Baro 530d » 28 Май 2014, 15:42

Колега бях забравил да отбележа на снимката с прегряването,че не е за прегряване на ДВГ,а пишеше прегряване на скоростната кутия на таблото... засега чакаме неговия майстор да си дойде и да му остави колата да видим.....Прочетох и в чужди форуми за подобни проблеми,някъде пишеше за батерията(демек акумулатора) и алтернатора което ми се стори доста странно :dunno: Някой друг с подобен проблем?? :|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от Пилев » 28 Май 2014, 15:46

Първата грешка може да е от акумулатор/алтернатор, но не и втората(прегряването). Но това са user-ски грешки. На диагностика ще излезе по-подробна информация.
Може да има проблем с някоя скорост, с някоя клапа по скоростите и т.н. Едно е сигурно, не карай така без да я погледне човек, който разбира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.04.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E65 730d 2006
Мечтае да кара: 650i GranCoupe 760i

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от Baro 530d » 10 Юни 2014, 20:54

Здравейте отново колеги! Значи колата е от 2 седмици вече и проблемите са следните за грешката:
Перката на климатика не работи и в натоварени градски движения не може да охлади пълноценно автоматика.Перката е дадена за ремонт.Боклуци пред радиаторите.От много тормозене на колата след появата на грешката имаше теч от кутията.Ще се смени буксата на автоматика.И виновника за всички тия главоболия-ГУМИТЕ!!! Предните са 265/40/20'' а задните 295/35/20'' :shock: Допустимата широчина била 275! И от там автоматика се мъчи и прегрява,стигнахме до това заключение което ми изглежда най-удачно!Сега чакаме да дойде буксата на автоматика,да се оправи перката и да дойдат новите гуми да видим как ще е!Иначе наистина от гумите е според мен, колата ми се стори мудничка.... А докато не забравя сменихме му и акумулатора! Засега е това! Благодаря на всички колеги които се отзоваха! За по-нататъшни развития ще пиша пак.Поздрави от мен! :bchug: :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от dobromir » 11 Юни 2014, 7:05

Колега това с широчината на гумите не ми се вярва ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.04.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E65 730d 2006
Мечтае да кара: 650i GranCoupe 760i

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от Baro 530d » 15 Юни 2014, 21:26

Колега Добромир , защо да не е от гумите? По принцип колоната на предната врата от страни пише за размер от 20 цола гумите отзад да са 275/35 отпред 245/40 ? Ако греша някъде поправете ме!? :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от omegaart » 19 Юни 2014, 9:05

Поне да си беше направил труда да видиш калкулатор за гуми , ако беше от гумите щеше да ти изключи тракшън контрола щото има голямо разминаване при въртенето на гумите ( стандартно при големи разлики в размерите ).

Стар диаметър: 720 mm ( предни )
Нов диаметър: 715 mm ( задни )
Разлика в диаметрите на двете гуми: -5 - съвместими ( до -10/12 гумите не правят проблем )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.04.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E65 730d 2006
Мечтае да кара: 650i GranCoupe 760i

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от Baro 530d » 19 Юни 2014, 22:10

Днеска сложи другия комплект джанти 17 цоловите със зимни гуми.Проблеми никакви-ни грешки му светят ни нищо а и колата се изстрелва вече.Много по-пъргава стана... Но все пак си поръча гуми както е по книга-отзад 275/35 отпред- 245/40 щото с тия 17 няма никаква стойка колата.Мерси колега другия път ще го имам в предвид,избързах!Поздрави на всички! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от optimist » 28 Юни 2014, 18:05

Успяха ли да ти оправят вентилатора на климатика\двигателя ако не по-добре не карай докато не намериш решение ,че да не с наложи да правиш двигател....Силно се съмнявам че ги ремонтират успешно моята поне не я оправиха :mhihi: и си купих нова..
В последствие продадох колата но купувача направи чудеса от цигании при сделката \бартер с доплащане и т.н прикипя ми и са имам една която да е работила 3-4 месеца демек като нова ако някой му трябва ще измислим нещо....
На тая кола повече от 18 ки силно влошават возията и като са такива широки хептен че и става нервна по неравности въобще и за окачването ...Вярно визия ама коства прекалено много не си струва в БГ с такива валяци
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.04.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E65 730d 2006
Мечтае да кара: 650i GranCoupe 760i

Re: Грешка-скоростна кутия!

Мнение от Baro 530d » 02 Юли 2014, 13:34

Колега optimist, перката е наред вече,направи го майстора! Засега не сме вращали перки за преправяне (да чукнем на дърво). Прави ги човека,даже няколко колеги ме помолиха за координати. Относно джантити си прав-сега със 17-ките вози S - класа ряпа да яде но визия= :no: а с 20-ките става някак си по-голяма изглежда колата. Но както каза ти едното за сметка на другото. Поздрави колеги! :driving:

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook