Мнение за 745и

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Мнение за 745и

Мнение от surfboard » 29 Сеп 2014, 17:01

Напълно сериозно. Не знам защо е прозвучало иронично :dunno: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Мнение за 745и

Мнение от vicho » 30 Сеп 2014, 9:39

малко DIY:

8 до 8.5 литра - 5w30 fully synthetic oil

http://www.bimmerfest.com/forums/attach ... 1207885637 - engine oil service PDF

**** https://www.youtube.com/user/DIYsavecash/videos - много (полезни) клипчета ****

http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=689172 - смяна на свещи на 745i

въобще в тая секция има МНОГО полезно инфо :shock:

заемам се с четене :smoke: :paranoid:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Мнение за 745и

Мнение от surfboard » 01 Окт 2014, 9:37

Аз също се заемам с четене. Тези дни ще пиша отново в темата, защото мисля да отида и да погледна някое Е65. До момента не съм имал досег до такава кола и искам да видя как ще я усетя, как върви, ще ми хареса ли отвътре - с две думи да усетя дали това е моята кола. През това време ще помисля и по въпросите за поддръжката. Процесът на придобиване обаче ще е по-бавен, защото ако реша да я купя, първо трябва да продам моята е46 330ци. Затова ще преценя хубаво нещата, ще обмисля дали съм готов за такъв скок и дали ще предприемам конкретни действия. Защото най-много мразя изхвърлянето, което правят масово хората - купуват си кола, която е над възможностите им и след това се започват яките компромиси и като погледнеш същата кола след 2-3 години - деградирала тотално и нищо общо с първоначалния й вид. Това няма да го позволя и затова се интересувам от всичко, за да си направя сметката.
Но първото, с което ще започна е тестдрайв.
Имам и още един въпрос - как се държи тежката лимузина през зимата? Честно казано от моята е46 не съм много доволен, и то с гуми Мишелин Алпин. Но Е65 е по-тежка и надявам се по-стабилна. Ще е доста брутално такъв голям кораб да не може да излезе от подземния паркинг, да закъсва на всяка неразчистена уличка и да се върти като пумпал на междуградските пътища? Ще се радвам колегите с Е65 да вземат отношение по въпроса със стабилността зимата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Мнение за 745и

Мнение от vicho » 01 Окт 2014, 9:59

surfboard написа:и искам да видя как ще я усетя, как върви, ще ми хареса ли отвътре - с две думи да усетя дали това е моята кола.


в добро състояние - 745i върви като обезумяла :twisted:
отвътре ще ти хареса, модерна кола е и си личи, че са наливани пари в разработка и материали - не е като при нашите евтини бараки :idea:
дали е твоята, не се знае... аз големи коли не обичам, но предимствата са си предимства :help:

surfboard написа:Затова ще преценя хубаво нещата, ще обмисля дали съм готов за такъв скок и дали ще предприемам конкретни действия.


интересното в случая е, че евентуално ще купим кола, която е струвала 150,000 лв за 15 бона, но поддръжката си остава, като на такава за 150к :roll:

surfboard написа:Защото най-много мразя изхвърлянето, което правят масово хората - купуват си кола, която е над възможностите им и след това се започват яките компромиси и като погледнеш същата кола след 2-3 години - деградирала тотално и нищо общо с първоначалния й вид. Това няма да го позволя и затова се интересувам от всичко, за да си направя сметката.


:yes:

surfboard написа:Имам и още един въпрос - как се държи тежката лимузина през зимата? Честно казано от моята е46 не съм много доволен, и то с гуми Мишелин Алпин. Но Е65 е по-тежка и надявам се по-стабилна.


надявай се :mhihi:

големи и широки зимни гуми = кофти проходимост :confused:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Мнение за 745и

Мнение от Пилев » 01 Окт 2014, 11:57

Кагато има сняг ->тройката, когато няма 7-цата :mhihi:
Като цяло миналата зима нямаше сняг и не мога да ти кажа как е на сняг. По пистите ходя с тройката- никакви проблеми, не знам защо не си доволен от е46-цата.
Но тежка кола, широки гуми, автоматик и по-висок въртящ момент :confused: . Почти съм убеден, че ще се представя по-зле от е46-цата. Има DTC което компенсира малко, но не очаквай чудеса.

От вътре е добре. Качеството е на много добро ниво. Дори и на лостчетата за мигачите за разлика от ф01. Там са все едно от зрънчо. То това е и единствената забележка към ф01-цата де.
Ето някой примера, които лично мен ме впечатлиха.
В джобовете на вратите има нещо като "мокет", който е по-добър от тапицериите на някой коли.
От зад на задното стъкло, материала е като на таблото, не някакъв плат-който трудно се почиства.
Също има и дървени апликации зад подглавниците
когато седнеш на задната седалка, подглавниците сами се вдигат и когато станеш свалят :mhihi:
Глупости общо взето, но ти става кеф, че е помислено и за това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Мнение за 745и

Мнение от vicho » 06 Окт 2014, 12:05

http://www.angelfire.com/biz7/bmwheelie/e65_wh.htm

видове джанти и размери на гуми :shock: :mhihi:

245/55 R17 - минимум :lol:

зимата ще сме обречени :paranoid:

225/60 R17 е равно на горното :ok: , хубавото е, че е популярен размер и не са майка си и баща си :roll: ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Мнение за 745и

Мнение от surfboard » 07 Окт 2014, 23:56

Това със зимата определено хич не ми харесва и много ме притеснява. Жалко че няма Х при тези серии, а са само задно. Единственото, което мога да направя и е по силите ми е да й купувам на всеки 2 сезона например чисто нови гуми от висок клас и да се надявам поне с тях да е по-добре. А относно окачването - нали не е прекалено ниска, за да ми закача във всеки коловоз зимата, тъй като ще ми се налага да ходя и по планинските курорти по 1-2 пъти в месеца.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Мнение за 745и

Мнение от Пилев » 08 Окт 2014, 8:19

Аз единствено мога да направя подробно сравнение с е36-цата ми, която е с м-тех окачване. Сега се чувствам като със джип. Нито един път не ми е закачила някъде. Доста висока е. Е зависи и от коловозите :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Мнение за 745и

Мнение от surfboard » 08 Окт 2014, 8:27

Аз на моята Е46 съм със 18-ки, отпред са 225, отзад 255. Закача на доста на пръв поглед безобидни места. Тази зима ще слагам 225 45 17-ки и ще видя дали ще има някаква разлика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Мнение за 745и

Мнение от deank » 09 Окт 2014, 18:51

vicho написа:http://www.angelfire.com/biz7/bmwheelie/e65_wh.htm

видове джанти и размери на гуми :shock: :mhihi:

245/55 R17 - минимум :lol:

зимата ще сме обречени :paranoid:

225/60 R17 е равно на горното :ok: , хубавото е, че е популярен размер и не са майка си и баща си :roll: ;)


http://www.wheel-size.com/size/bmw/7-se ... #trim-730d

225/60 R17 може да е равно на височина, но не това е важно... Минимума си е минимум и под 245/55R17 не трябва да се слиза - това е свързано с СПИРАНЕ, устойчивост в завои, сцепление и т.н. - знаете много добре.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Мнение за 745и

Мнение от Пилев » 10 Окт 2014, 8:45

Мисля че няма проблем.
За 730д(pre LCI) по спецификации и книжка дават като зимен размер и 225/60/17
Даже на табелката на колата го има като зимен размер.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Мнение за 745и

Мнение от vicho » 10 Окт 2014, 9:05

Пилев написа:Мисля че няма проблем.

Даже на табелката на колата го има като зимен размер.


Именно! Зимата съм карал на е46-цата с хубави 235/45 17 и колата не можа да мръдне.

п.с. то, като гледам и миналата зима, каква зима беше ... 2 дена сняг :mhihi: , ама все пак
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Мнение за 745и

Мнение от deank » 10 Окт 2014, 9:33

Пилев написа:Мисля че няма проблем.
За 730д(pre LCI) по спецификации и книжка дават като зимен размер и 225/60/17
Даже на табелката на колата го има като зимен размер.


Сега ще погледна на моята, защото можех да се закълна, че 245 е най-малкия размер... Може би не съм забелязал, че е само за зимните гуми. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София, западния край
Пол: Мъж
Кара: Е46 323CI
Мечтае да кара: E36 M3 evo с валове

Re: Мнение за 745и

Мнение от vankatagsi » 10 Окт 2014, 10:13

Във връзка с проходимостта Е65 с широките й гуми зимата ще кажа че имам преки впечатления на такава кола с 275,35, 19 гуми и колата за мое голямо учудване вървеше много добре в снега, като снегорин. Предполагам че системите й наистина вършат
добра работа, но факт беше че колата се спредставяше мн добре зимата, по добре от моята 46-ца.


Аватар
Мнения: 627
Регистриран на: 4.03.2005
Местоположение: София-Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E90 330xd
Детайли за колата: Черен фолиран седан.

Re: Мнение за 745и

Мнение от body » 20 Окт 2014, 22:36

Колега,приготви едни 11 000 за 745и и още 1000 да я вкараш в час и си ти.Не слушай хора които не са имали такива автомобили.Стига да си с ума си и да не се връзваш на глупостите на оторизирани сервизи които искат да те е.ат през панталоните.

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook