Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.09.2016
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 730d

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от I.Petrov » 11 Окт 2016, 19:15

Благодаря много за своевременния отговор колега giovanni, утре ще видя какво имам на посоченото място и ще пиша. Но като цяло ми се струва че звука нещо не е добър. Отделно имам чувство че и баса някак го няма много. Благодаря и на bavarec1 за помоща. Ще огледам.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.09.2016
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 730d

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от I.Petrov » 12 Окт 2016, 21:02

Ами оказа се че нямам тази система. Имам нещо стандартно може би, което определя и качеството. Затова може би не свирят на задните врати - незнам. Може ли да си сложа L7 или да търся как да оправям положението със звука. Бас има ли стандартното изпълнение или е съвсем постно. Благодаря колеги.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.11.2015
Пол: Мъж

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от jivkko » 12 Окт 2016, 22:15

имам проблем с дясната колона на вратата спря да работи, къде мога да ида да е видят от Бургас съм

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от Giovanni » 15 Окт 2016, 22:21

I.Petrov написа:Ами оказа се че нямам тази система. Имам нещо стандартно може би, което определя и качеството. Затова може би не свирят на задните врати - незнам. Може ли да си сложа L7 или да търся как да оправям положението със звука. Бас има ли стандартното изпълнение или е съвсем постно. Благодаря колеги.


Бас винаги има дори и с най-постното оборудване. Проблема да не свири е че баса и мида на вратата са вързани паралелно и в същото време пищялки липсват.
За монтирането на Л7 технически е възможно, разправия си е, но може да се извърши. За съжаление обаче може да се извади много по-добър звук с афтърмаркет от финансова гледна точка вместо Л7.

jivkko написа:имам проблем с дясната колона на вратата спря да работи, къде мога да ида да е видят от Бургас съм

Проблема е изгоряло крайно стъпало в CD плайъра под управлението на климатика. Нямам представа за Бургас.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.09.2016
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 730d

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от I.Petrov » 17 Окт 2016, 16:55

Благодаря колега Giovanni за изчерпателния отговор, но може ли да ми обясниш, какво имаш предвид под афтърмаркет и евентуално да ми препоръчаш нещо конкретно. За съжаление на задните врати звук все още няма и не знам как да проверя дали въобще е имало. При Л7 говорите за бас колона под седалката, при мен мисля че такава няма, и въобще колко колони би следвало да работят при обикновенното изпълнени и ще трябва ли да добавям, за по добър звук при покупка на афтърмаркет. Благодаря ти за помоща.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.11.2015
Пол: Мъж

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от jivkko » 28 Окт 2016, 17:45

Giovanni написа:
I.Petrov написа:Ами оказа се че нямам тази система. Имам нещо стандартно може би, което определя и качеството. Затова може би не свирят на задните врати - незнам. Може ли да си сложа L7 или да търся как да оправям положението със звука. Бас има ли стандартното изпълнение или е съвсем постно. Благодаря колеги.


Бас винаги има дори и с най-постното оборудване. Проблема да не свири е че баса и мида на вратата са вързани паралелно и в същото време пищялки липсват.
За монтирането на Л7 технически е възможно, разправия си е, но може да се извърши. За съжаление обаче може да се извади много по-добър звук с афтърмаркет от финансова гледна точка вместо Л7.

jivkko написа:имам проблем с дясната колона на вратата спря да работи, къде мога да ида да е видят от Бургас съм

Проблема е изгоряло крайно стъпало в CD плайъра под управлението на климатика. Нямам представа за Бургас.


мерси а някъде извън Бургас да ме орентираш ?
мерси предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от Giovanni » 05 Ное 2016, 20:51

Колеги, бас има под седалките и при най базовото оборудване както вече писах. За да не свири значи има проблем.
Афтърмаркет значи, че може да се добавят всякакви усилватели и съответно говорители. За говорителите е малко по специфично, че ако са размер различен от оригиналния, ще трябва да се правят адаптери, като трябва да се съобрази големината и дълбочината на говорителя, тъй като е доста ограничено разстоянието между кората на вратата и вътрешната изолационна кора.
Не знам дали съм споменавал вече, но Л7 усилвателя е много зле. За да свири баса вътре са го направили с едни кондензатори които да ги зарежда за да може да храни басовете :) Колегата ми домъкна някакъв усилвател втора употреба за 40-50лв и тия басове как свирнаха ... :shock:
Колегата ми който ги прави е тук с София в младост 4, не познавам за съжаление колеги в други региони да се занимават с това.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 29.03.2016

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от bahata » 16 Ное 2016, 10:27

Здравейте,
при мен проблема е че цялата музика спира и пак започва и така през 15 - 30 секунди . Някои в сф дето може да ме отарве от този проблем?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.06.2014
Пол: Мъж

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от branko555 » 20 Ное 2016, 23:27

И при мен криви звука и левия бас спря да работи и става все по зле ! Някой в София, който разбира ? :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.09.2008

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от BAVAREC1 » 24 Ное 2016, 6:20

колегата джовани по горе има пост


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от dinozab » 02 Дек 2016, 20:44

Giovanni написа:... Колегата ми домъкна някакъв усилвател втора употреба за 40-50лв и тия басове как свирнаха ... :shock:

Добре де как го вързахте този усилвател към колата като звука към усилвателя идва по оптиката? Аз съм питал за вариянти с други усилватели но са ми казвали че няма вариянт точно заради оптиката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от racing_team_vidin » 21 Фев 2017, 20:26

Последно, кой оправя лоджиците, както трябва, не да ми точи акумулатора, да има шумове и тн.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от stony1 » 21 Фев 2017, 20:54

racing_team_vidin написа:Последно, кой оправя лоджиците, както трябва, не да ми точи акумулатора, да има шумове и тн.


Това с точенето на акумулатора е кофти, но не съм сигурен дали е от логжика.
Иначе мога да си предложа услугите с ремонт на лоджиците.
dinozab написа:
Giovanni написа:... Колегата ми домъкна някакъв усилвател втора употреба за 40-50лв и тия басове как свирнаха ... :shock:

Добре де как го вързахте този усилвател към колата като звука към усилвателя идва по оптиката? Аз съм питал за вариянти с други усилватели но са ми казвали че няма вариянт точно заради оптиката.

Винаги има варианти за алтернативен усилвател, но няма да работи Лоджик менюто и няма да се получава този Лодгик ефект. Ако това не е проблем, има алтернативни варианти, но си е малко заигравка с прекарването на 5-6 кабела.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от stony1 » 22 Фев 2017, 8:14

Giovanni написа:Колеги, бас има под седалките и при най базовото оборудване както вече писах. За да не свири значи има проблем.
Афтърмаркет значи, че може да се добавят всякакви усилватели и съответно говорители. За говорителите е малко по специфично, че ако са размер различен от оригиналния, ще трябва да се правят адаптери, като трябва да се съобрази големината и дълбочината на говорителя, тъй като е доста ограничено разстоянието между кората на вратата и вътрешната изолационна кора.
Не знам дали съм споменавал вече, но Л7 усилвателя е много зле. За да свири баса вътре са го направили с едни кондензатори които да ги зарежда за да може да храни басовете :) Колегата ми домъкна някакъв усилвател втора употреба за 40-50лв и тия басове как свирнаха ... :shock:
Колегата ми който ги прави е тук с София в младост 4, не познавам за съжаление колеги в други региони да се занимават с това.


Лоджик7 в Е65/Е66 изобщо не е зле. Просто технологият за управление на крайни стъпала клас B+H изисква допълнително захранване при натоварване на стъпалото над 50%. Това нещо се получава с изграждането на допълнителен енергоизточник с точно определен поляритет и управление. Казано иначе тези кондензатори се явяват една помпена станция, която осигурява необходимата енергия на усилвателя, за да ви раздруса дупетата.
Проблемът на Лоджиците обаче е на съвсем друго място, прегряват, което в крайна сметка рефлектира върху басовите карайни стъпала, а понякога и върху интерфейсната платка.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 8.07.2017
Местоположение: София
Кара: E65

Re: Logic 7 спряха да работят ниските честоти !

Мнение от milen_8484 » 22 Юли 2017, 0:17

Колеги може ли кординати на майсторите в Младост?

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook